Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

shadow

Aktualności

Podsumowanie projektu "W krainie wyobraźni"

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz Tygodnia Bibliotek uczniowie klas pierwszych i drugich mieli szansę wziąć udział w zajęciach w ramach projektu „W krainie wyobraźni”. Wykazali swoją kreatywność poprzez uczestnictwo w konkursie plastycznym dotyczącym alternatywnych zakończeń znanych bajek.


Wypożycz książkę na wakacje!

W dniach 22-23 czerwca zapraszamy wszystkich chętnych czytelników do biblioteki szkolnej po książkę na wakacje!


Zwrot książek i podręczników do biblioteki

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego prosimy o zwrot wypożyczonych przez uczniów i nauczycieli książek do biblioteki. Harmonogram zwrotów podręczników znajduje się w załączniku.


Wyniki konkursu czytelniczego dla uczniów klas V ze znajomości treści książki Andrzeja Marka Grabowskiego pt.: "Wojna na Pięknym Brzegu"

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 - projekt: "Dziś idę walczyć, mamo" 39 uczniów klas piątych wzięło udział w konkursie czytelniczym ze znajomości treści książki Andrzeja Marka Grabowskiego pt.: „Wojna na Pięknym Brzegu”. Konkurs, podobnie jak w klasach czwartych i szóstych, był zwieńczeniem cyklu lekcji przeprowadzonych przez nauczycieli języka polskiego oraz przedsięwzięć dotyczących patrona szkoły i literatury wojennej wdrażanych przez nauczycieli - bibliotekarzy.


Wyniki konkursu czytelniczego dla uczniów klas IV ze znajomości treści książki Szymona Sławińskiego pt.: "Mały Powstaniec"

Miło nam poinformować, iż w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz Tygodnia Bibliotek aż 57 uczniów  klas czwartych wzięło udział w konkursie czytelniczym ze znajomości treści książki Szymona Sławińskiego pt.: "Mały Powstaniec". Uczestnicy musieli wykazać dogłębną znajomość lektury, odpowiadając na 20 szczegółowych pytań. Zwycięzcom gratulujemy!


Wyniki konkursu czytelniczego dla uczniów klas VI ze znajomości treści książki Marcina Szczygielskiego pt.: "Arka Czasu"

26 uczniów klas szóstych wzięło udział w konkursie czytelniczym ze znajomości treści książki Marcina Szczygielskiego pt. "Arka Czasu". Konkurs ten odbył się w naszej szkole w  ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 oraz z okazji Tygodnia Bibliotek. Uczestnicy mieli okazję do wykazania swojej wiedzy na temat lektury, odpowiadając na 20 szczegółowych pytań.   


Wyniki konkursu czytelniczego dla uczniów klas VII ze znajomości treści książki Aleksandra Kamińskiego: "Kamienie na szaniec"

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 aż 92 uczniów klas siódmych wzięło udział w konkursie czytelniczym ze znajomości treści książki Aleksandra Kamińskiego pt.: "Kamienie na szaniec". Konkurs był jednym z działań autorskiego projektu Pań: Ewy Pawłowskiej-Pecki, Marzeny Pogonowskiej i Marzeny Wróblewskiej realizowanego w klasach 3-7 a zatytułowanego "Dziś idę walczyć, mamo".


"Kopciuszek" dla Najmłodszych - czytanie performatywne w wykonaniu uczniów klasy 7A i 7B

30 maja z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka oraz w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ "Pasja czytania - nowa moda i mania", a także Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uczniowie klasy 7B w składzie: Julka Batyra, Weronika Zawół, Eliza Nowakowska, Lena Zając, Ola Paś, Szymon Komada, Bartek Banach i Igor Opolski oraz Kamila Kancik z kl. 7A przygotowali występ artystyczny dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.


Wyniki konkursu teatralnego "Parada Postaci Literackich"

20.05.2022 r. w ramach obchodów XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz realizacji zadań objętych Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0, a także projektem "Pasja czytania - nowa moda i mania" odbył się konkurs teatralny dla uczniów klas 4 - 7 pt.: "Parada Postaci Literackich". Zapraszamy do zapoznania się z jego wynikami.


Parada Postaci Literackich - konkurs teatralny dla uczniów klas 4-7

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek oraz realizacji zadań objętych Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0, a także projektem "Pasja czytania - nowa moda i mania" ogłaszamy konkurs dla uczniów klas 4-7 na najciekawszą prezentację ulubionej postaci literackiej. Chętnych uczestników prosimy o zapoznanie się z dołączonymi na stronie zasadami konkursu.


8-15 maja - XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, która odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza. Tegoroczne hasło XIX. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek brzmi „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. W naszej szkole co roku poprzez różne inicjatywy włączamy się w te obchody.


Przygotowania do wyjazdu do Włoch

W czwartek 28 kwietnia w czytelni naszej szkolnej biblioteki miało miejsce spotkanie robocze uczestników projektu Erasmus+ „Pasja czytania nowa moda i mania”.


Wyniki quizu czytelniczego „Kobiety w świecie książek”

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” p. Maria Wronka zorganizowała dla uczniów klas ósmych quiz czytelniczy „Kobiety w świecie książek”. Laureatką konkursu została uczennica klasy 8c Aleksandra Styk, która otrzymała nagrodę książkową.


Spotkanie online w ramach programu Erasmus+

7 kwietnia odbyło się międzynarodowe spotkanie online w ramach programu Erasmus+. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Hiszpanii, Włoch, Rumunii, Grecji i Polski.


Wyniki konkursu fotograficznego "A Book Suits Me" - "Z książką mi do twarzy"

Komisja w składzie: Natalia Cygan, Weronika Zawół, Julia Batyra, Pani Joanna Filipowicz oraz Pani Magdalena Tkaczyk wyłoniła zwycięzców konkursu fotograficznego zorganizowanego w ramach projektu Erasmus+ "Pasja czytania - nowa moda i mania". Zapraszamy po odbiór nagród do biblioteki szkolnej. Stanowią je bony upominkowe do Empik-u w wysokości od 25 do 100zł oraz gadżety czytelnicze zaprojektowane przez uczestników projektu.


Kobiety w świecie książek

Zapraszam do obejrzenia prezentacji przedstawiającej sylwetki znanych postaci kobiecych występujących w literaturze.


Międzynarodowe spotkanie online

Międzynarodowe spotkanie online odbyło się 2 marca. W ramach International Students Reading Club podsumowaliśmy przeczytaną właśnie lekturę „Cwana ciotuchna”.


Na walentynki zakochaj się w książce!

Zapraszamy wszystkich chętnych czytelników do nietypowego uczczenia przypadających w ferie walentynek i wypożyczenia naszych nowości wydawniczych, w których można się zakochać!


Wychowanie przez czytanie - list do Rodziców

Zapraszamy do zapoznania się z listem do Rodziców o wpływie czytania na rozwój dzieci i młodzieży.


Wręczenie nagród książkowych laureatom konkursu na ilustracje do literatury dziecięcej o tematyce wojennej dla uczniów klas I-III

18 stycznia odbyło się wręczenie nagród książkowych laureatom konkursu na ilustracje do literatury dziecięcej o tematyce wojennej. Było to jednocześnie jedno z działań projektu "Dziś idę walczyć, mamo".


Uwaga! Już są!

Wybrane przez Was nowości czytelnicze, które zostały zakupione do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostały właśnie wyeksponowane w formie wystawy i są gotowe do wypożyczenia. Zapraszamy!


Wystawa ilustracji do książki i filmu "Fajna Ferajna" uczniów klas III

Zapraszamy do obejrzenia wystawy ilustracji do książki i filmu "Fajna Ferajna" wykonanych przez uczniów klas III, która została wyeksponowana w holu głównym szkoły.


Wyniki konkursu na ilustracje do literatury dziecięcej o tematyce wojennej

Z okazji Święta Szkoły oraz w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 odbył się konkurs na ilustracje do literatury dziecięcej o tematyce wojennej dla uczniów klas I-III przebywających w świetlicy szkolnej. Było to jednocześnie jedno z działań projektu "Dziś idę walczyć, mamo". Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu oraz obejrzenia wystawy najlepszych prac.


Zasady pracy biblioteki szkolnej w dniach 29.11-03.12.2021

Biblioteka szkolna funkcjonuje stacjonarnie w godzinach:
poniedziałek, środa, czwartek 8.00-14.30;
wtorek 8.00-16.00;
piątek 8.00-14.00.


Wystawa książek w bibliotece: "II wojna światowa w oczach dzieci"

Z okazji zbliżającego się Święta Szkoły zapraszamy do obejrzenia wystawy książek w bibliotece: "II wojna światowa w oczach dzieci", na której wyeksponowane zostały zarówno pozycje beletrystyczne, jak i popularnonaukowe poświęcone tej tematyce. Ekspozycję wykonano w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 - projekt "Dziś idę walczyć, mamo".


Wręczenie nagród laureatom konkursu na najpiękniejszą ilustrację do baśni i legend z całego świata

16 listopada komisja konkursowa w składzie: Ewa Pawłowska-Pecka i Edyta Krawczyk wręczyła nagrody laureatom konkursu na najpiękniejszą ilustrację do baśni i legend z całego świata zorganizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 oraz Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.


Wizyta w antykwariacie

29 października 2021 roku w ramach projektu „Reading is my Passion and New Fashion” odwiedziłyśmy wraz z panią Aleksandrą Wichą antykwariat, który znajduje się na Krakowskim Przedmieściu 41. W antykwariacie można oddać książki w komis lub kupić w atrakcyjnej cenie egzemplarze używane . Można tam też dostać stare książki, które nie są już drukowane.


W poszukiwaniu książek...

20 października 2021 r. w ramach realizacji projektu „Reading is my Passion and New Fashion” odwiedziłyśmy wraz z panią Marią Wronką księgarnię „Między Słowami”. Księgarnia ta jest połączona z kawiarnią.


Bajkowa Akademia Angielskiego

Jak co roku w ramach Tygodnia eTwinning pani Ewa Pawłowska-Pecka przeprowadziła cykl zajęć: Bajkowa Akademia Angielskiego dla chętnych uczniów przebywających w świetlicy szkolnej. Podczas tych zajęć dzieci zapoznawały się z odczytywaną przez nauczyciela baśnią w wersji anglojęzycznej i wykonywały prace plastyczne podpisane w tymże języku.


Wizyta uczennic klasy 7a w filii nr 25 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie

W ramach realizacji działań objętych projektem Erasmus+ "Pasja czytania - nowa moda i mania" - zadanie: "Tell me where?" (Gdzie, no powiedz mi gdzie...?) a także wdrażania Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, mającego na celu m. in. zacieśnienie współpracy pomiędzy bibliotekami szkolnymi i publicznymi, uczennice klasy 7a Kamila Kancik oraz Zuzanna Wójcik pod opieką p. Ewy Pawłowskiej-Pecki odwiedziły filię nr 25 MBP im. H. Łopacińskiego.


Biblioteczna Skrzynka Życzeń

W ramach projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0" w naszej szkole podejmowane są liczne działania promujące czytelnictwo. Jednym z nich jest założenie w wypożyczalni „Bibliotecznej Skrzynki Życzeń”.


Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła przeszła pozytywną weryfikację wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0". Jest to program uchwalony na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce...


Wypożyczanie podręczników

Podręczniki dla uczniów klas 4-8 będą wypożyczane w sali nr 47 według przedstawionego harmonogramu. Wychowawców klas 1-3 prosimy o umawianie się z nauczycielami bibliotekarzami, po zakończeniu wypożyczeń klasom 4-8.