
Aktualności
Rozdanie świadectw i dyplomów uczniom klas ósmych
Zapraszamy do zapoznania się z listem do absolwenta oraz do obejrzenia galerii.
Rozdanie świadectw uczniom klas ósmych
Uczniów klas 8 zapraszamy po odbiór świadectw, zaświadczeń o wynikach egzaminu OKE, dyplomów, listów gratulacyjnych i nagród w dniu 31 lipca 2020 r. o godz. 11.00. W treści artykułu harmonogram odbioru dokumentacji.
Książeczka "Zeróweczka" - rok szkolny 2019/2020
Zapraszamy do obejrzenia książeczki "Zeróweczka" czyli co działo się w oddziałach zerowych w roku szkolnym 2019/2020.
Życzenia na zakończenie roku szkolnego 2019/2020
od władz Lublina
Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły do zapoznania się z życzeniami na zakończenie roku szkolnego 2019/2020 od władz Lublina. Życzenia w załączniku.
Harmonogram odbioru świadectw w klasach I-VII
w dniu 26 czerwca 2020 r.
Kończy się rok szkolny 2019-2020. Dziękujemy Wam za pracę stacjonarną i zdalną. Gratulujemy wyników w nauce. W dniu 26 czerwca 2020 r. istnieje możliwość odbioru świadectw, dyplomów i listów gratulacyjnych w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu 40 lat Solidarności na Lubelszczyźnie – LUBELSKI LIPIEC 1980
„Stąd ruszyła lawina...” idź wyprostowany wśród tych co na kolanach wśród odwróconych plecami i obalonych w proch ocalałeś nie po to aby żyć masz mało czasu trzeba dać świadectwo.
Konsultacje dla klas 4 -8
Zasady i harmonogram konsultacji - zapraszamy do zapoznania się !!!
Podsumowanie działań w oddziałach 0
Efekty działań w oddziałach 0 podejmowanych w czasie zdalnego nauczania.
Wyniki XX edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem pt.„(NIE)ZWYCZAJNA ŚWIĘTOŚĆ”
Wpłynęło 283 prac, w tym 140 w kategorii plastycznej, 118 w kategorii literackiej oraz 26 w kategorii lapbook i komiks. Prace zostały nadesłane z trzynastu województw. Komisja konkursowa obradowała zdalnie w dniach 11-22 maja 2020r.
SZLACHETNY RECYKLING W 2D
Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych, gdzie łączymy przyjemne z pożytecznym. Codziennie w całej Polsce do śmietników trafiają tony plastikowych nakrętek z tysięcy gospodarstw domowych. Pozbywamy się bezużytecznych dla nas „korków”, które są zamknięciem plastikowych butelek, kartonów po sokach, mleku, napojach i innych opakowaniach. Niestety wiemy też, że plastik rozkłada się nawet 1000 lat! W trosce o środowisko i osoby potrzebujące pomocy organizuje się różne akcje i zbiórki, w których każdy może mieć swój udział.
XXV Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 –1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”
Decyzja Komitetu Organizacyjnego XXV Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 –1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” w roku szkolnym 2019/2020. Na podstawie §11d. 1. i 2. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, na wniosek Komitetu Organizacyjnego Konkursu, Ogólnopolski Koordynator Konkursu –Mazowiecki Kurator Oświaty zaakceptował następujące zmiany w Regulaminie:
Wyniki IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu”
Organizatorami konkursu były Szkoła Podstawowa nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin, Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski, Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Earth Day, czyli Dzień Ziemi na lekcji angielskiego
Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi...
XIII Konkurs Biblijny "Biblia - księga życia"
Uwaga! W związku z zaistniałą sytuacją pandemii koronawirusa jesteśmy zmuszeni do przesunięcia etapu diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Biblia – Księga Życia”. Wyznaczenie nowego terminu etapu diecezjalnego naszego konkursu jest uzależnione od rozwoju sytuacji pandemicznej w Polsce. Pozdrawiamy i życzymy wszystkim dużo zdrowia.
Koronawirus - poradnik
Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z poradnikiem dotyczącym koronawirusa
Innowacyjny Dzień Kobietek
Uczniowie klasy III c obchodzili Dzień Kobiet w nietypowy sposób. Chłopcy przygotowali dla dziewczynek prezenty – niespodzianki oraz piękne życzenia. Potem w zespołach wybierali modelkę lub modela. Następnie projektowali i wykonywali modne stroje dla swoich modeli. Efekty ich pracy mogłyby zaskoczyć nie jednego projektanta mody. Po ciężkiej pracy posilili się mufinkami, które przygotowały mamy. Pracę uczniów wspierały niezawodne mamy czyli Pani Anna, pani Ewelina i pani Maria. To był wyjątkowy dzień, pełen radości.
#DzieciUcząRodziców
Lekcja 5 "Wyjątkowa pszczoła"
W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców” uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w lekcji "Wyjątkowa pszczoła".
Pszczoła? Owad wyjątkowy i na swój sposób doskonały. Dzięki niemu pożywienie mamy. Lekcja 5 to podróż do świata pszczół. W trakcie lekcji dzieci poznały te małe owady, a także dowiedziały się o tym, jak wielki jest ich wpływ na nasze życie. Zwieńczeniem lekcji było omówienie wiersza "Zmartwienie pszczoły".
Bezpieczny Internet
W piątek 28 lutego uczniowie z klas 2c i 2e gościli funkcjonariuszy policji, którzy w ciekawy sposób przedstawili zagrożenia, z którymi się spotykamy w sieci. Zajęcia z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej miały ciekawy przebieg i wzbudziły u dzieci duże zainteresowanie. Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
Występ szkolnego teatru anglojęzycznego
W minionym tygodniu obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu naszego szkolnego teatru anglojęzycznego ”Flying 11” pt. ”Sleeping Beauty”. Wystąpili w nim aktorzy z klas: 2E, 5D, 6A, 6E, 7C oraz 7D. ”Sleeping Beauty” to teatralna adaptacja baśni braci Grimm, opowieść o zaczarowanym królestwie, na którym ciąży klątwa Bad Fairy, czyli Złej Wróżki. W przedstawieniu nie zabrakło więc baśniowej magii i osobliwych postaci. Akcja toczyła sią wartko, a jej atutem były zabawne sytuacje, dowcipne dialogi i dobra gra aktorska w języku angielskim.
UWAGA CHARYTATYWNY KONKURS!
Zapraszamy was do wzięcia udziału w ekologicznym konkursie charytatywnym pt. „Ecokonkurs”. Konkurs polega na zebraniu jak największej ilości odzieży używanej, która następnie zostanie poddana recyklingowi. Zbiórkę odzieży rozpoczynamy 2 marca 2020r. Poprzez udział w konkursie włączamy się w dzieło budowy funduszu stypendialnego Fundacji „Szczęśliwe dzieciństwo. Zwycięska szkoła otrzyma VOUCHER na kwotę 2000zł na produkty edukacyjne. Przyniesioną odzież należy wkładać do pudełka w holu głównym.
Jadłospis 2-6 III 2020 r.
Jadłospis 2 - 6 marzec 2020 Poniedziałek Śniadanie: Bułka pszenna, chleb wieloziarnisty, masło, szynka gotowana wieprzowa, pomidor ,kakao. Obiad: Zupa pejzanka- pieczywo mieszane. Kasza gryczana z
Tropem Wilczym 2020
Kilkaset osób wzięło udział w biegu Tropem Wilczym 2020. Bieg odbył się 01.03.2020 roku w Lublinie a zmagania odbywały się w Ogrodzie Saskim na dwóch dystansach: 1963 m (przypominającym datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka "Lalka") i 5889 m (3 x pętla 1963 m). Była to już ósma edycja tej imprezy w naszym mieście. Niedzielny bieg był hołdem oddanym Żołnierzom Wyklętym - żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, działającego w latach 1944–1963. Walczyli oni z obcą władzą zainstalowaną w Polsce pod koniec II wojny światowej. – Impreza to hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, ale ma też wymiar edukacyjny.
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX
Informujemy uczniów biorących udział w konkursie FOX, iż odbędzie się on w najbliższy wtorek, 3 marca. Rozpocznie się o godzinie 8.00 i będzie trwał 75 minut.
Dzień Nauki Polskiej w kl. 2A i 3B
Dzień Nauki Polskiej to dzień urodzin Mikołaja Kopernika (19.02), wybitnego astronoma, matematyka, ekonomisty, prawnika, stratega wojskowego, lekarza, astrologa i tłumacza. Ustanowienie tego święta jest „wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa”. Nauka przez stulecia stanowiła kluczowy impuls do rozwoju intelektualnego, społecznego i gospodarczego.
I LUBELSKI KONKURS GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w I Lubelskim Konkursie Grafiki Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie. Szczegółowych informacji udzieli pani Katarzyna Bryłowska oraz pani Agnieszka Kucharczyk.
W karnawałowym nastroju
Przez trzy dni od 11 do 13 lutego w naszej szkole rozbrzmiewała muzyka, a gorące rytmy karnawału ogarnęły wszystkich uczniów. We wtorek bawili się uczniowie klas siódmych i ósmych w środę klasy piąte i szóste, a w czwartek klasy czwarte i uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej.
Wycieczka do kina klas 1c, 2a, 2e i 3b
2020-02-18 Wychowawcy klas 1c, 2a, 2e i 3b
17 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami obejrzeli film „Doktor Dolittle”, opowieść o człowieku, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Z zapartym tchem śledziliśmy losy dzielnego doktora, który wraz z przyjaciółmi...
#DzieciUcząRodziców
Lekcja 4 "Ekologia i ochrona środowiska"
W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców” uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w lekcji "Ekologia i ochrona środowiska".
Ekologia – nauka, która bada i analizuje zależności zachodzące w świecie przyrody – wśród organizmów żywych i w otaczającym je świecie. Określenie „ekologia” stanowi połączenie greckich „oikos” i „logia”, gdzie „oikos” oznacza „dom”, a „logia” – „naukę”.
Jak nie zachorować na grypę?
Okres jesienno – zimowy sprzyja wielu zachorowaniom na grypę. Na zebraniach z rodzicami wychowawcy klas przypomnieli rodzicom ogólne zalecenia profilaktyczne, które mogą ochronić przed zachorowaniem na grypę. Pielęgniarka szkolna - pani Elżbieta Pietraszek, przeprowadziła w szkole spotkania z uczniami, na temat zachowania zasad higieny, koniecznych, aby uniknąć zachorowania na grypę. Brudne ręce są przyczyną licznych chorób, a w niektórych regionach świata nawet śmierci.
Rodzice czytają dzieciom – spotkania z książką w 1A
Od początku roku szkolnego 2019/2020, w ramach innowacji metodycznej pt. „Login: Książka”, rodzice uczniów z klasy 1 A uczestniczą w akcji, "Poranki z książką" prezentując dzieciom książki, które warto przeczytać. W pierwszym semestrze nauki gościli w naszej klasie rodzice, którzy czytali fragmenty książek:
Zimowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Szkoły
Nasi uczniowie 14.02 wzięli udział pierwszej edycji Zimowego Dnia Dojeżdżania Rowerem do Szkoły. Gratulacje! Jesteście małymi bohaterami! Teraz już wiecie, że DA SIĘ jeździć rowerem zimą, wystarczy tylko odpowiednio się ubrać, przygotować. Każdy z uczestników akcji otrzyma nagrody rzeczowe. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w akcję. Organizatorem akcji jest Porozumienie Rowerowe.
XVI Regionalny Konkurs Informatyczny „Dzień Bezpiecznego Komputera”
7 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie 156 laureatów z 56 szkół Lublina i województwa lubelskiego rywalizowało w XVI Regionalnym Konkursie Informatycznym „Dzień Bezpiecznego Komputera”.
Warsztaty dla rodziców: „Moje dziecko uczy się efektywnie”
W dniu 06.02.2020 r. odbyło się spotkanie warsztatowe dla Rodziców uczniów kl. IV-VIII. Zajęcia poprowadziła pani Natalia Kajka - psycholog, praktyk, empiryk oraz nauczyciel akademicki KUL. Podczas mini warsztatów wykorzystany został model uczenia się przez doświadczenie powszechnie zwany cyklem Kolba. Prowadząca za pomocą konkretnych ćwiczeń, przeprowadziła rodziców przez proces uczenia się, który jest udziałem dzieci w szkole. Rodzice w praktyce doświadczyli, jak przebiega zgłębianie wiedzy przez dzieci, obserwacja rzeczywistości, dokonywanie refleksji i sztuka wyciągania wniosków.
UWAGA KONKURS !!! "Przyjazna przestrzeń w mojej szkole"
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie ogłasza konkurs dla uczniów, rodziców oraz wychowawców klasy na projekt pt.: "Przyjazna przestrzeń w mojej szkole". Przedmiotem konkursu jest projekt na zagospodarowanie przestrzeni korytarzy w szkole, która posłuży uczniom do spędzania czasu wolnego na przerwach oraz po lekcjach.
Ferie zimowe w kinie "Bajka"
Kino "Bajka" w Lublinie zaprasza na zorganizowane przy współudziale Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin seanse filmowe dla dzieci i młodzieży, połączone z warsztatami i konkursami podczas ferii zimowych.
Koncert Noworoczny w oddziałach przedszkolnych 0A i 0B
2020-01-12 Wychowawcy grup 0A i 0B
W środowe popołudnie 8 stycznia 2020 r. dzieci z grup 0A i 0B uroczyście zainaugurowały nadejście Nowego Roku Koncertem Noworocznym. Odświętnie ubrane dzieci recytowały wierszyki o tematyce zimowej, o miesiącach, a także o dniach tygodnia. W repertuarze Koncertu Noworocznego znalazły się także piosenki: „Zima zła” wykonana przy akompaniamencie instrumentów muzycznych oraz „Pada śnieg, pada śnieg”. Do pięknej piosenki „Hallelujach” dziewczynki z obu grup wykonały układ taneczny, któremu towarzyszył gościnny występ uczennicy klasy pierwszej, Kamili Żak. Występ był bardzo udany. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Pożegnaliśmy panią Wiesławę Kłębukowską
19 grudnia 2019 roku zmarła pani Wiesława Kłębukowska. Należała ona do grona przyjaciół naszej szkoły. Była spokrewniona z ważną dla naszej szkolnej społeczności osobą porucznika Adama Drzymulskiego, zamordowanego przez NKWD w Katyniu w kwietniu 1940 roku. Dzięki jej pomocy, dostarczonym przez nią materiałom mogliśmy uroczyście 7 maja 2010 roku posadzić poświęcony oficerom zamordowanym w Katyniu Dąb Pamięci.
Galeria świetlicy szkolnej /c.d./
Prace plastyczne pod hasłem „Podwodny świat”, wykonane w świetlicy szkolnej przez uczniów z klas 1-3, pod kierunkiem pani Jolanty Pardus i współpracy pani Małgorzaty Piaseckiej, wykonane w technice akrylu, akwareli i stempelkowania, zaprezentowane są w segmencie C przy szatni. Jest to kontynuacja działań plastycznych uczniów naszej szkoły. Wcześniejsze prace można obejrzeć w segmencie C na I piętrze oraz w budynku „małej szkoły” na parterze w sali świetlicy szkolnej.
#DzieciUcząRodziców
2020-01-10 Anna Iwanicka, Beata Wilkołaska
Ferie zimowe to okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie, ale to także czas zabawy w domowym zaciszu. By ferie przebiegały szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. We wtorek 7 stycznia i w środę 8 stycznia klasy 0 - III i świetlica wzięły udział w spotkaniu z panią policjantką, a w piątek 10 stycznia w klasach 0 - III odbyły się zajęcia w trakcie których dzieci poznały najważniejsze zasady bezpieczeństwa w domu i poza nim podczas ferii zimowych.
Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe – komiks
Zapraszamy uczniów klas 0-III do udziału w szkolnym konkursie na komiks rysunkowy nawiązujący tematycznie do bezpiecznych i zdrowych ferii zimowych.
Komiks - opowiadanie utworzone przez połączenie kilku lub więcej obrazków składających się na jakąś historię. Obrazki są zaopatrzone w tekst narratora (z boku) lub wypowiedzi postaci (w dymkach).
XI edycja Konkursu Geograficznego „Wędrujemy po mapie świata”
Dyrekcja XXI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie i organizatorzy informują, że w dniu 14 marca 2020 r. o godzinie 10.00 odbędzie się kolejna XI edycja Konkursu Geograficznego „Wędrujemy po mapie świata”. Jest on przeprowadzany od roku szkolnego 2009/2010 i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów naszego regionu.
Jasełka w grupie 0C
2020-01-09 Aneta Staszowska, Dorota Wilgat
Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
Świąteczne spotkanie w klasie 3c
W grudniowy wieczór uczniowie klasy 3 c zaprosili rodziców na świąteczne spotkanie. Zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności recytatorskie, wokalne i instrumentalne. Program poświęcony był zwyczajom i tradycjom związanym ze Świętami Bożego Narodzenie, nie zabrakło kolęd i pastorałek.
Wizyta w Fabryce bombek klas 2f i 3c
Uczniowie klasy 2f i 3c odwiedzili Fabrykę bombek w Nowej Dębie. Pierwszym punktem programu wycieczki był urokliwy Sandomierz. Uczniowie podziwiali stare kamieniczki, odwiedzili Zbrojownię, w której spotkali się z rycerzem. Podczas spotkania zapoznali się z obyczajami rycerskimi, mieli możliwość przymierzyć niektóre elementy zbroi, która nie należały do lekkich.
Bożonarodzeniowe ozdoby w 2 E
2020-01-06 Małgorzata Smagowska
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach pomarańczy, piernika i przystrojona choinka – to buduje magiczny świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszej klasie zagościła świąteczna atmosfera 13 grudnia odbyły się zajęcia z udziałem rodziców. Celem było wykonanie ozdób świątecznych. Rodzice i uczniowie z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Wspólna twórczość, zaangażowanie, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z rodzicami to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron.
Wyniki etapu rejonowego XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922 O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej"
Dnia 13 grudnia 2019 roku odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922”. Tematyka konkursu obejmuje w tym roku okres, bardzo ważny w historii Polski - I wojna światowa - walki o niepodległość, w tym roku przypada też 100 rocznica bitwy warszawskiej - Uczniowie muszą wykazać się znajomością faktografii, malarstwa uzbrojenia i formacji wojskowych.
Jasełka w klasie 1a
19 grudnia 2019 r. uczniowie z klasy 1a zaprosili rodziców i swoich najbliższych na świąteczne spotkanie opłatkowe. Dzieci przedstawiły jasełka „Boże Narodzenie”. Katecheta pan Krzysztof Celiński, fragmentem Ewangelii i poezją, wprowadził wszystkich zebranych w nastrój modlitwy i zamyślenia.
Spotkanie wigilijne w oddziałach przedszkolnych
19 grudnia 2019 roku w oddziałach przedszkolnych odbyła się Wigilia. To wyjątkowe spotkanie było okazją do wspólnego przeżywania podniosłego nastroju zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną
W grudniu uczniowie klas VII i VIII, uczęszczający na lekcję języka hiszpańskiego, przygotowali kartki świąteczne związane z tradycjami bożonarodzeniowymi w Hiszpanii. Łącznie wpłynęło 31 prac konkursowych.
Erasmus+ "Log in Nature" Międzynarodowe spotkanie w Portugalii
2019-12-19 Filipowicz-Adamowicz Joanna
W dniach 23-30 listopada 2019 r. w ramach programu Erasmus+ odbył się wyjazd z projektu przyrodniczego „Log in Nature”. Brali w nim udział uczniowie klas 6.
Bliskie spotkanie z przyrodą
Zima zbliża się do nas wielkimi krokami. Na dworze szaro i buro, a przyroda powoli przygotowuje się do odpoczynku. O tym dlaczego musimy pomagać zwierzętom w czasie zimy przypomniał nam nasz niezwykły gość - pan Krzysztof z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.
Goście z Przedszkola nr 73
16 grudnia 2019 roku gościła w naszej szkole grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 73 w Lublinie. Dzieci wzięły udział w zajęciach otwartych - Świąteczne aktywności z wykorzystaniem TIK.
Spotkanie dla rodziców: Jak rozbudzać motywację wewnętrzną u dziecka?
W dniu 12 XII 2019 roku odbyło się spotkanie dla rodziców zatytułowane: Jak rozbudzać motywację wewnętrzną u dziecka? Przebiegło ono w atmosferze zasłuchania i zainteresowania poruszaną problematyką. Dziękujemy za liczne przybycie oraz udział w prelekcji.
Spotkanie z gościem z USA
W minionym tygodniu gościliśmy w naszej szkole panią Taylor Witchendahl, Amerykankę pochodzącą ze stanu Virginia, która spotkała się z uczniami klas szóstych, siódmych i ósmych. Przygotowała dla nich ciekawą prezentację w języku angielskim o Świętach Bożego Narodzenia w USA, a także opowiadała o sobie i swojej rodzinie oraz o Stanach Zjednoczonych.
#DzieciUcząRodziców
2019-12-13 Anna Iwanicka, Beata Wilkołaska
Grudzień to miesiąc wyjątkowy. To Mikołajki i Boże Narodzenie. To czas rodzinnych spotkań i niezwykłej atmosfery. To czas pomagania i dzielenia się z innymi.
W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców” uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w lekcji "Pomocne serce".
Podarujmy dzieciom troszeczkę radości!!!
2019-12-13 Anna Iwanicka, Małgorzata Smagowska, Beata Wilkołaska
W dniach od 22 listopada do 12 grudnia 2019 r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w zbieraniu darów dla wychowanków Domu Dziecka w Przybysławicach. Zbieraliśmy przybory szkolne, środki czystości, ręczniki i słodycze.
Prelekcja dla rodziców - "Jak rozbudzać u dziecka motywację wewnętrzną"
Zapraszamy Państwa na prelekcję zatytułowaną Jak rozbudzać u dziecka motywację wewnętrzną? Spotkanie odbędzie się w dniu 12 XII 2019 roku (czwartek) o godzinie 16.30 w sali teatralnej (166).
Mikołajki w zagrodzie Mikołaja
2019-12-11 Anna Iwanicka, Beata Wilkołaska
6 grudnia, to czas oczekiwania na przyjście Mikołaja. W tym roku uczniowie klas 2A i 3B postanowili sami się do niego wybrać i pojechali na spotkanie na Ranczo Arka. Dzieci zostały bardzo gorąco przywitane przez Śnieżynkę i elfa, a następnie zaproszone do udziału w warsztatach plastycznych.
Stypendia naukowe Marszałka Województwa Lubelskiego
Po raz kolejny najlepsi uczniowie województwa lubelskiego ze szkół podstawowych oraz szkół średnich odebrali w dniu 10.12.2019r. z rąk Marszałka Województwa stypendia naukowe. W gronie najbardziej uzdolnionych znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły: Wiktor Zawół kl. 8c oraz Dominik Zając kl. 8b. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom.
Wyprawa do „Tuwimowa”
09.12.2019 r. Dzieci z klas 0A, 0B, 0C i 1A obejrzały niezwykle dynamiczny spektakl pt.: „Tuwimowo, czyli bajkowa kraina pana Juliana”. Znalazły się tam dowcipne inscenizacje wierszy Juliana Tuwima, którego twórczość wciąż nie traci na popularności, a jednocześnie w sposób humorystyczny zwraca uwagę na wady, nad którymi zawsze warto popracować.
Mikołajki w 1a
6 grudnia 2019 r. do drzwi klasy 1a zapukał wyjątkowy gość - Św. Mikołaj, który przyniósł ze sobą radosny nastrój i wspaniałe „książkowo-owocowe” prezenty. Dzieci wykazały się umiejętnością pisania na tablicy poznanych liter oraz recytowały wierszyk i zaśpiewały dla Gościa piosenkę.
Wycieczka klasy 7D
Klasa 7D lubi razem spędzać czas w aktywny sposób i jest ciekawa nowych miejsc. Kilka dni temu spędziła dzień poza szkołą zwiedzając nasze miasto i wspólnie bawiąc się. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie cerkwi pw. Przemienienia Pańskiego przy ulicy Ruskiej w Lublinie, gdzie ksiądz Andrzej Konachowicz opowiedział nam o historii obiektu i tradycjach religii prawosławnej.
Mikołaj w grupach 0A i 0B
6 grudnia w grupach 0A i 0B już od rana panował radosny nastrój oczekiwania na specjalnego gościa – Mikołaja. Wyjątkowy charakter tego dnia dzieci podkreśliły ubierając się w odświętne czerwone ubrania oraz mikołajowe czapki. Na szczęście Mikołaj nie kazał na siebie długo czekać.
Mikołaj w grupie Oc
Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. W tym roku w grupie Oc pojawił się długo oczekiwany gość - św. Mikołaj wraz ze swoją Śnieżynką. Cała sala powitała Mikołaja i Śnieżynkę głośnymi oklaskami. Goście z Dalekiej Północy wywołali wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków.
Śpiewajmy pamięć o tych dniach…
Listopad jest miesiącem, w którym co roku - 26 - świętujemy rocznicę nadania naszej szkole imienia. To już 31 lat, jak przybraliśmy imię Synów Pułku Ziemi Lubelskiej. W ramach jubileuszowych obchodów grupa teatralna Młodzi zdolni zaprezentowała program słowno-muzyczny o charakterze patriotycznym Śpiewajmy pamięć o tych dniach…
Andrzejki w 0A
29 listopada w grupie 0A odbyły się Andrzejki. Wspólnie spędzony czas wypełniony był czarami, wróżbami i przepowiedniami. Dzieci dowiedziały się, jakie zwyczaje i tradycje andrzejkowe były dawniej, a jakie są dziś.
Święto Szkoły w oddziałach przedszkolnych
Grupy przedszkolne w dniu Święta Szkoły poznawały historię związaną z nadaniem imienia szkole. Podczas zajęć z wychowawczyniami dotyczącymi Synów Pułku Ziemi Lubelskiej, przedszkolaki rozmawiały o dziecku żołnierzu i trudach życia młodego człowieka w tamtych wojennych czasach.
Święto Misia
Nie od dziś wiadomo, że najlepszym przyjacielem, najmilszą przytulanką każdego mniejszego i większego dziecka jest właśnie pluszowy miś. Swoje święto obchodzi 25 listopada.
Andrzejki w 0C
"Będziemy wróżyć w 0c? Czemu nie! Już błyszczą kocie oczy w mroku... Andrzejki zdarzają się raz w roku" - tymi słowami dzieci w piątek 29 listopada rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każde dziecko wrzuciło monetę do miski z wodą, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Dla dzieci była to ogromna niespodzianka.
Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Akcja organizowana przez Centrum Rozwoju Lokalnego skierowana jest do przedszkoli i klas I-III i jest objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w grupach 0a, 0b, 0c
25-go listopada dzieci ze wszystkich oddziałów zerowych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci do krainy zabrały swoje ulubione pluszaki: misie, miśki i misiaczki razem z nimi wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia. Przy muzyce pląsały, tańczyły i śpiewały.
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
2 grudnia rozpoczynamy w naszej szkole akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Będzie ona trwać do 17 grudnia. Miejsce składania darów będzie znajdować się obok dyżurki. ZBIERAMY TYLKO I WYŁĄCZNIE DARY RZECZOWE: odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze, żywność długoterminową, ziemiopłody.
Podwieczorek z książką w 1a
26 listopada w ramach autorskiego programu: "Login: Książka", uczniowie z klasy 1a wraz z rodzicami uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem: „Podwieczorek z książką”. Już od początku roku szkolnego rodzice angażują się w akcję popularyzowania czytania książek, goszcząc na naszych zajęciach i prezentując książki, które warto przeczytać.
Erasmus+ "Log in Nature" – co słychać w projekcie?
2019-11-22 Filipowicz-Adamowicz Joanna
Minęły ponad dwa miesiące kolejnego roku naszego projektu.
Erasmus+ projekt "Creation and Motivation" – aktualności
2019-11-22 Filipowicz-Adamowicz Joanna
Minęły ponad dwa miesiące kolejnego roku naszego projektu.
1A na warsztatach ”Jestem sztukmistrzem”
14.11.2019 w ramach Warsztatów Kultury - Lekcje Sztuki dla Szkół Podstawowych, uczniowie z klasy 1a uczestniczyli w zajęciach pt. ”Jestem sztukmistrzem”. Zajęcia prowadził pan Daniel Chlibiuk – kuglarz, członek zarządu Fundacji Sztukmistrze z Lublina, który cyrkowymi zabawami wprowadził wszystkich w dobry nastrój.
Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole
8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości.
Interesująca lekcja angielskiego i geografii
W zeszłym tygodniu odwiedzili naszą szkołę niezwykli goście - studenci pochodzący z Afryki: Lisa, Morgan, Dalton, Juven, Collan i Steve. Na spotkaniu z uczniami klas 5, 6 i 7 zorganizowanym przez nauczycielki angielskiego, panie Ilonę Klocek i Agnieszkę Goliszek, opowiadali o swoich rodzinnych krajach Kenii, Mozambiku i Zimbabwe.
,,Polska Niepodległa”- lekcja historii w 0A i 0B
8 listopada w oddziałach przedszkolnych 0A i 0B niezwykle uroczyście obchodzono zbliżające się Święto Niepodległości Polski. Dzieci zaśpiewały hymn państwowy. Poznały symbole narodowe oraz historię naszej ojczyzny, która przez 123 lata była pod zaborami. Wykonały orła z kółek origami oraz flagę z białego i czerwonego kartonu.
Śniadanie daje moc
Jak co roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. W ramach tej akcji uczniowie przygotowywali na śniadanie kanapki. Przy tej okazji rozmawiali o zasadach zdrowego żywienia i bezpieczeństwie podczas pracy. W trakcie zajęć powstały smaczne i kolorowe kanapeczki, pełne zdrowych warzyw.
Zajęcia otwarte w grupie 0 C
W dniu 7.11.2019 roku grupa zerówkowiczów 0c w nawiązaniu do zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości wzięła udział w zajęciach z wykorzystaniem narzędzi informatycznych wspierających proces uczenia się dzieci w młodszym wieku szkolnym – Jak koziołek znalazł się w herbie Lublina?
Odezwa Komitetu Honorowego i plan obchodów Narodowego Święta Niepodległości
Zapraszamy do zapoznania się z planem obchodów Narodowego Święta Niepodległości i Odezwą Komitetu Honorowego
Pamiętamy...
31 października, jak co roku przed Świętem Zmarłych, uczniowie naszej szkoły odwiedzili groby i pomniki patronów szkoły oraz uporządkowali je i zapalili znicze.
Loteria fantowa na rzecz dzieci z Afryki
W październiku - miesiącu misyjnym, uczniowie naszej szkoły z pomocą rodziców i nauczycieli zorganizowali charytatywną loterię fantową na rzecz dzieci z Afryki. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie wykazali się otwartością i chęcią dzielenia się z potrzebującymi przynosząc łącznie blisko pięćset fantów na loterię.
Tropiciele na leśnej ścieżce - warsztaty przyrodnicze w Nasutowie klas IIIa, IIId
Warsztaty przyrodnicze organizowane przez Centrum Aktywnej Edukacji inspirują i dają naturalną przestrzeń do prowadzenia wnikliwych obserwacji, zadawania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi popartych własnymi doświadczeniami i eksperymentami w kontakcie z przyrodą.
Plan Daltoński w oddziałach zerowych
Podstawowym zadaniem przedszkola jest stworzenie dzieciom jak najlepszych warunków do rozwoju osobistego, intelektualnego i społecznego. Wiek przedszkolny jest okresem bardzo istotnym dla dalszego rozwoju dziecka.
Konkurs "Z Unią Europejską na ty"
29 października 2019 roku o godzinie 14.10 w sali nr 19, w ramach Tygodnia eTwinning, odbył się interaktywny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej "Z Unią na Ty". Uczniowie zmierzyli się w grze interaktywnej w kategoriach: flagi państwowe, stolice państw, kluby piłkarskie, waluta, kontury państw, sąsiedzi, matematyka oraz państwa NATO.
3. Półmaraton Lubelski za nami
W niedzielę nasi wolontariusze dzielnie wspierali uczestników biegu. Na trasie znaleźli się również maratończycy, którzy poświecili kilka cennych sekund by zrobić sobie z nami zdjęcie.
Bezpieczni w sieci - spotkanie klasy 5b z funcjonariuszami policji
Na godzinie wychowawczej gościliśmy funkcjonariuszy policji, którzy w ciekawy sposób przedstawili nam zagrożenia z którymi się spotykamy w sieci.
Szkolny konkurs na prezentację multimedialną dla uczniów klas 5-8
Zapraszamy uczniów klas 5-8 do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na prezentację multimedialną z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt. "ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI TO ŚWIĘTO RADOŚCI”.
Bezpieczni w drodze do szkoły i ze szkoły
2019-10-22 Anna Iwanicka, Dorota Majcherska, Beata Wilkołaska
Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych zadań zarówno dla rodziców jak i nauczycieli. W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci we współpracy z VII Komisariatem Policji w Lublinie uczniowie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w spotkaniach z dzielnicową sierż. szt. Katarzyną Steć.
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”
W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” Lena Zając, uczennica klasy 5b otrzymała wyróżnienie. Wpłynęło prawie 2000 prac...
II Wojewódzki Konkurs Plastyczny
Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka
Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie jest organizatorem II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.
II Froeblowski Tydzień Kolorów w oddziałach przedszkolnych
W piątek 4 października rozpoczęliśmy obchody II Froeblowskiego Tygodnia Kolorów. Tego dnia świętowaliśmy Światowy Dzień Uśmiechu i wszyscy uczniowie przyszli ubrani do szkoły na żółto.
Lekcja historii w Państwowym Muzeum na Majdanku
10 października uczniowie z klasy 8B i 8D uczestniczyli w ciekawej lekcji historii na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku. Jest to muzeum martyrologiczne, powstało w 1944 r. na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego.
MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU
Ważnym punktem projektu „A lato było piękne tego roku” – 1939-2019 – 80 rocznica wybuchu II wojny światowej był udział uczniów, rodziców i nauczycieli w biegu MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU upamiętniającym napaść ZSRR na Polskę oraz 170 milionów ofiar ustroju komunistycznego.
„Dzieła sztuki” obrazujące II wojnę światową
Uczniowie na lekcjach plastyki w drugim i trzecim tygodniu września wykonali wspaniałe „dzieła sztuki”, obrazujące II wojnę światową, które zostały wystawione w holu szkolnym.
Prelekcja dotycząca wydarzeń września 1939 roku
W dniu 26 września na małej sali gimnastycznej uczniowie klas V–VIII wzięli udział w prelekcji dotyczącej wydarzeń września 1939 roku.
„A lato było piękne tego roku” – 1939-2019 – 80 rocznica wybuchu II wojny światowej
Wrzesień 2019 roku był to miesiąc szczególny. Obchodziliśmy w tym roku 80 rocznicę napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę, która zapoczątkowała wybuch II wojny światowej, a także rocznicę napaści ZSRR z 17 września.
Konkurs "Z Unią Europejską na ty"
28 października w ramach Tygodnia e-Twinning odbędzie się konkurs "Z Unią Europejską na ty". W konkursie wezmą udział trzyosobowe drużyny z klas 4-8.
Spotkanie z policjantką
Dnia 11 października 2019 r. uczniowie klas: 1c i 3c uczestniczyli w spotkaniu z policjantką, podczas którego mieli okazję utrwalić sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
Pasowanie na Zerówkowicza
3 października w oddziałach przedszkolnych odbyło się pasowanie na Zerówkowicza. Był to bardzo ważny dzień dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Ślubowanie klas pierwszych
Czwartek, 10 października 2019 roku stał się dla uczniów klas pierwszych dniem wyjątkowym, godnym zapamiętania. Odświętnie ubrani, podekscytowani pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, matematyczne i wokalne.
Apel w poziomie klas czwartych
Dnia 2 października uczniowie poziomu klas IV spotkali się z Panem Dyrektorem Markiem Błaszczakiem podczas apelu, który odbył się w holu szkoły.
Bieg Nocna Mila Niepodległości
11 listopada każdego roku Fundacja Solidarność Rodzin organizuje w centrum Lublina Bieg Nocna Mila Niepodległości. W ten sportowy sposób od 2016 roku jest upamiętniona rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wycieczka na lotnisko klas 2d i 2e
2019-10-07 Małgorzata Smagowska, Anna Jabłońska
2 października uczniowie klasy 2d i 2e zwiedzili Port Lotniczy Lublin-Świdnik.
Warsztaty przedmiotowe w Młynie Hipolit
3 października 2019 roku klasa 6c wybrała się na warsztaty przedmiotowe do Młyna Hipolit w Wojciechowie.
Plan pracy samorządu
27 września odbyło się zebranie Rady Samorządu Uczniowskiego w wyniku którego opracowano plan pracy na rok szkolny 2019/2020.
Klasa 2c na Lubelskim Festiwalu Nauki
W czwartek 19 września 2019 r. uczennice i uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach „Kolorowy solny świat”, organizowanych przez Katolicki Uniwersytet Lubelski, w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Prowadząca zajęcia, pani Agata Węglińska, omówiła rodzaje, właściwości oraz zastosowanie soli. Następnie dzieci samodzielnie wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem soli, zakolorowanej kredą.
Międzynarodowy Dzień Kropki
"Kropka"
Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony
na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w
pokonywaniu trudności.
„Vashti twierdzi, że nie potrafi rysować. Przez całą
lekcję plastyki nie otwiera pudełka farb. Nauczycielka przygląda się jej
idealnie białej kartce i prosi, by dziewczynka postawiła na niej zwykłą kropkę....."
Stypendium szkolne
Rodzice (prawni opiekunowie) uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 528 zł netto mogą ubiegać się o przyznanie stypendium socjalnego. Szczegółowe informacje zawarte są na stronie:
STAŃ NA STARCIE BIEGU Z HISTORIĄ W TLE. BIEGOWA TRIADA PAMIĘCI W LUBLINIE TO BIEG DLA CIEBIE !!!
Jedyny taki bieg w Polsce tylko w Lublinie. Symboliczna Mila Pamięci Ofiar Komunizmu organizowana jest od 2016 r. w okolicach rocznicy 17 września 1939 r., czyli daty napaści ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej. Bieżąca edycja odbędzie się 21 września 2019.
-
Wyjście na spektakle
-
Warsztaty integrujące w klasie 7D
-
Projekt "Dwie Siostry. Kultura + Edukacja”
-
Bezpieczne ferie zimowe
-
Akcja Kolędnicy Misyjni
-
Spotkanie z podróżnikiem
-
Akredytacja Erasmusa – kurs standardowego języka ogólnego: angielskiego oraz niemieckiego
-
W świątecznym nastroju
-
Świąteczne pierniczki w klasie 3E
-
Warsztaty w klasie 1B
-
Pieczenie pierników w 5A
-
VIII Turniej Historyczny IPN „Dziś Teleranka nie będzie…” Stan wojenny w Polsce – II edycja