
Aktualności
Półkolonie na półmetku
W naszej szkole odbywają się półkolonie pod hasłem „Wakacje pełne radości”. Codziennie bawimy się na świeżym powietrzu, aktywnie spędzamy czas między innymi wpinając się na ściankach oraz na pływalni szkolnej. Byliśmy na wycieczce ulicami Starego Miasta, gdzie zwiedziliśmy podziemia i poznaliśmy historię naszego miasta.
Inspiracje 2018
2018-06-28 Filipowicz - Adamowicz Joanna
W dniach 28-29 czerwca grupa nauczycielek z naszej szkoły uczestniczy w KONFERENCJI INNOWACYJNYCH NAUCZYCIELI I EDUKATORÓW INSPIR@CJE 2018 – JAK UCZYNIĆ POLSKĄ SZKOŁĘ JESZCZE LEPSZĄ?
Rowerowa Wiosna - podsumowanie
Największa edukacyjna kampania rowerowa w Lublinie, zachęcająca do codziennego, aktywnego docierania do szkoły, czyli Rowerowa Wiosna, dobiegła końca. Tegoroczna edycja okazała się pod wieloma względami rekordowa. W niedzielę jej uczestnicy świętowali finał kampanii przejazdem rowerowym z Placu Litewskiego na Słoneczny Wrotków gdzie podczas EkoPikniku wręczono główne nagrody dla najbardziej rowerowych klas i szkół i podsumowano wyniki kampanii. Nasza szkoła zajęła 16 miejsce wśród 40 lubelskich..
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w grupie 0B
2018-06-22 Dorota Majcherska, Anna Martyniuk
22 czerwca 2018 r. dzieci z grupy 0B uroczyście pożegnały się z oddziałem przedszkolnym pięknym tańcem - polonezem. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki, podziękowania oraz słodką niespodziankę - lody. Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę "Dla Ciebie" wspominając wspólne chwile i wyrażając wdzięczność naszym bliskim. Życzymy wszystkim miłych i bezpiecznych wakacji!
Półkolonie letnie w naszej szkole
W dniach 02. 07 – 20. 07. 2018r. w Szkole Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie organizowane będą półkolonie letnie. Oferta skierowana jest dla uczniów kl. I – III (7- 10-letnich). Karty uczestnictwa będą dostępne dla rodziców lub prawnych opiekunów dn. 7 czerwca w Sali konferencyjnej w godz. 8.00 -09.00 i 15.15 – 16.00.
Podsumowanie projektu EFS „Ku warsztatowi rozwijającego się nauczyciela”
Uczniowie klasy I c przez dwa miesiące uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez studentki UMCS metodą projektu . Pierwsza grupa studentek realizowała projekt pod hasłem „Bawimy się w teatr”. W trakcie zajęć uczniowie tworzyli siatkę wiedzy o teatrze, poznawali budowę teatru oraz jego specyfikę i rodzaje teatrów. Samodzielnie przygotowywali scenografię do bajki pt. „Czerwony kapturek”. Następnie prezentowali krótkie scenki wykorzystując kukiełki i przygotowaną samodzielnie scenografię do kolejnych zdarzeń z bajki o Czerwonym Kapturku.
Wizyta dzieci z Przedszkola nr 79
W poniedziałek klasę I c odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 79 – przyszli uczniowie klas pierwszych. Uczniowie przygotowali dla gości krótki montaż słowno – muzyczny. Dla każdego przedszkolaka czekał upominek wykonany przez pierwszoklasistów. W trakcie spotkania uczniowie dzielili się swoimi wspomnieniami z pierwszych dni w szkole. Opowiadali o tym jak wygląda nauka , co dzieci robią każdego dnia , co noszą w tornistrach. Przedszkolaki również zadawały pytania, na które uczniowie chętnie odpowiadali. Po spotkaniu w klasie dzieci udały się na szkolny plac zabaw, który im się bardzo spodobał. Na pewno z niektórymi dziećmi spotkamy się we wrześniu. To było bardzo miłe spotkanie.
Warsztaty prozdrowotne w klasie I c
We wtorek odbyły się warsztaty przygotowane przez Gabrysię i jej mamę Panią Annę Latosiewicz. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o konieczności jedzenia warzyw i owoców, a także o znaczeniu picia naturalnych soków. Mieli okazję do degustacji wyciskanych soków, rozpoznawali ich składniki, niektórzy wykazali się dużą znajomością owoców i warzyw.
Dzień Rodziny na sportowo w grupie 0B
2018-06-19 Dorota Majcherska i Anna Martyniuk
Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie - dziecko to światło i szczęście w życiu każdej mamy i taty. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom dzieci z grupy 0B świętowały Dzień Rodziny. Celem naszego spotkania było przede wszystkim wzmacnianie emocjonalnej więzi z rodziną, integracja poprzez wspólną zabawę i propagowanie zdrowego stylu życia w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie. Wszyscy chętnie uczestniczyli w sportowych zmaganiach, bardzo dobrze się przy tym bawiąc.
Edukacja informatyczna w klasach I - podsumowanie
W bieżącym roku szkolnym na zajęciach edukacji informatycznej w klasach pierwszych, zgodnie z zapisami w podstawie programowej, wprowadzane były elementy programowania w oparciu o innowację pedagogiczną "Kodowanie - nauka przez zabawę w klasach I-III".
Wycieczka do Portu Lotniczego LUBLIN
15 czerwca 2018 r. uczniowie czterech klas: III e, IV a, IV b i IV g wraz z opiekunami uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Portu Lotniczego LUBLIN. W autokarze i w terminalu towarzyszył nam przewodnik, pasjonat lotnictwa, który opowiedział historię powstania tego Portu Lotniczego i przekazał uczniom najciekawsze informacje o lotnisku, połączeniach lotniczych, statystykach. Oprócz tego na ekranach wyświetlany był film pokazujący najważniejsze wydarzenia z działalności tego lotniska.
Lekcja angielskiego z native speakerem w klasie 5d
W ostatni piątek w klasie 5d odbyła się ciekawa lekcja angielskiego, na którą został zaproszony Amerykanin, pan Jerome Washington, na co dzień lektor w szkole językowej Avalon. Jerome pochodzi z Detroit, ale od kilku lat mieszka w Lublinie. Opowiadał o swoim mieście, rodzinie, latach szkolnych, zainteresowaniach. Uczniowie z klasy 5d również chętnie opowiadali o sobie po angielsku oraz zadawali gościowi „pytania z kapelusza”- swojego rodzaju banku pytań, które przygotowali na poprzedniej lekcji angielskiego.
„Trzymaj formę”- podsumowanie działań
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Trzymaj formę”. Celem tego programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. W naszej szkole program był realizowany w klasach V-VII.Uczniowie klas na lekcjach przyrody, biologii, godzinach do dyspozycji wychowawcy oraz na zajęciach kółka przyrodniczego poznawali znaczenie aktywności fizycznej, uczyli się zasad prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się.
Z wizytą u Skarbnika i w Energylandii
W dniach 6-8 czerwca klasy: 6B, 7A, 7B zdobywały nową wiedzę i wrażenia podczas swojej szkolnej wycieczki na trasie Kraków- Wieliczka- Energylandia. Pierwszego dnia uczniowie poznawali „na wesoło” poszczególne działy fizyki w Ogrodzie Doświadczeń. Samodzielnie badali zjawiska fizyczne, łącząc teorię z praktyką. Drugiego dnia zwiedzali Wawel i inne zabytki Krakowa.
Kampania Rowerowa Wiosna - warsztaty rowerowe klasy 5c, 6d
15.06 uczniowie z klasy 5c i 6d uczestniczyli w kolejnych warsztatach rowerowych w ramach kampanii Rowerowa Wiosna. Zajęcia obejmowały przygotowanie i dostosowanie roweru do bezpiecznej i ekonomicznej jazdy oraz manewry poruszania się w ruchu miejskim na terenie dojazdów dzieci do szkoły. Pod okiem prowadzącego z Porozumienia Rowerowego ćwiczyliśmy trudne dla rowerzystów manewry : m.in. włączanie się do ruchu, skręt w lewo i poruszanie się po rondzie. Uczniowie uważnie i z dużym zaangażowaniem wykonywali zarówno grupowo jak i indywidualnie wyznaczone przez prowadzącego zadania, co można zobaczyć na zdjęciach.
III Ogólnopolski Konkurs Literacko–Plastyczny „Błogosławiony Wincenty Kadłubek – Mistrz Kultury Polskiej”
W jubileuszowym roku 800. lecia przybycia Mistrza Wincentego do Jędrzejowa odbył się III Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Błogosławiony Wincenty Kadłubek – Mistrz Kultury Polskiej”, który znany jest z tego, że był pierwszym kronikarzem Polski i jako pierwszy zapalił lampkę wieczną w Krakowie, w Katedrze Wawelskiej.
Spotkanie z Ratownikiem Medycznym w 3A
W dniu 15.06.2018 r. w ramach zajęć "Poznajemy zawody i pasje naszych rodziców", gościliśmy w naszej klasie p. Tomasza Łuczkiewicza /tatę Mikołaja Łuczkiewicza/, który jest kierowcą Karetki Pogotowia WLPR . Pan Tomasz jest odpowiedzialny za przewóz ratowników, rannych, chorych, jak również różnorodnych materiałów medycznych. Naszym gościem był również Ratownik Medyczny Wojewódzkiego Lubelskiego Pogotowia Ratunkowego p. Łukasza Mic. Nasi mili goście nauczyli nas wielu bardzo ważnych umiejętności.
Leśna przygoda 3a i 3c
13 i 14 czerwca 2018 r. wybraliśmy się na zieloną szkołę do Lasów Janowskich. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Uczyliśmy się, jak rozpalać ognisko i przetrwać w lesie. W czasie nocnych podchodów doświadczyliśmy, że gdy nasz wzrok przyzwyczaił się do ciemności, wyraźniej widzieliśmy bez latarki, a ukryci w leśnym gąszczu, w leśnej ciszy , słyszeliśmy różne dźwięki z bardzo daleka. Leśne safari samochodami terenowymi i przejażdżki konne pozostawiły w nas niezapomniane wrażenia. Wróciliśmy przepełnieni odgłosami i zapachami lasu. Mamy nadzieję, że nauka nie poszła w las.
Spotkanie z p. Sławomirem Błażewiczem, autorem powieści dla młodzieży "Tajemnice XI gimnazjum. Unia".
We wtorek 12 czerwca o godz. 15:00, w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z p. Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem naszej szkoły, autorem powieści dla młodzieży "Tajemnice XI gimnazjum. Unia".
Wycieczka klasy 7C do Janowa Lubelskiego
W dniu 13 czerwca klasa 7C wybrała się do Janowa Lubelskiego na warsztaty fotograficzne. Na początku uczniowie zostali podzieleni na grupy i brali udział w zajęciach w ciemni oraz zwiedzali Muzeum Fotografii. Następnie uczniowie pojechali pod pomnik Bohaterów Porytowego Wzgórza oraz do Nadleśnictwa na smaczny obiadek. Po obiedzie zwiedzali muzeum leśnych eksponatów i przeszli ścieżką edukacyjną. Punktem kulminacyjnym było ognisko w lesie. Serdeczne podziękowania dla rodziców oraz w szczególności pana Józefa Pardusa za przygotowanie ogniska i wzorową organizację.
Rozśpiewane Święto Rodziny w klasie 3 A
06. 06. 2018 r. - Uczniowie klasy 3a przygotowali Koncert Życzeń dedykowany ukochanym Rodzicom i swoim najbliższym. Na początku dzieci zaprezentowały przedstawienie pt.: „Dziwna choroba”. Rodzinne śpiewanie ubogaciły: proza w wykonaniu rodziców, poezja, wzruszające życzenia, barwne upominki namalowane przez dzieci i słodki poczęstunek. Warto pamiętać o wdzięczności wyrażanej w codziennym szacunku, dowodach miłości i wiernej pamięci.
Wycieczka klas 5c i 5d szlakiem miast i zamków krzyżackich
W dniach 6-8 czerwca klasy 5c i 5d wyruszyły na wycieczkę szlakiem miast i zamków krzyżackich. Pierwszego dnia przybyliśmy do Torunia, gdzie powitał nas przewodnik w krzyżackim stroju i zabrał nas - przebranych za Krzyżaków - na miejski patrol. Opowiadał bardzo ciekawe anegdoty i historie, dzięki czemu dokonaliśmy podróży w czasie i poznaliśmy średniowieczny Toruń. Następnego dnia ruszyliśmy odwiedzić kolejną atrakcję wycieczki – Malbork.
WYJAZD NA SPEKTAKL PT. „ACH TA PIPPI”
11 czerwca 2018r. uczniowie z klasy 3f przeżyli niezwykły, radosny dzień. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Ach, ta Pippi”, który powstał w oparciu o klasykę serii książek Astrid Lindgren i został wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Bohaterka Pippi ma wyjątkową wyobraźnię, jest niezwykłą dziewczynką, więc niestworzone historie, które opowiada mogły wydarzyć się naprawdę. Cieszy to, że postać Pippi ukochana przez kolejne pokolenia, nadal uczy odważnego wyrażania myśli, humoru i odwagi.
Wyjście klasy 1 D do kina
7 czerwca uczniowie klasy Id pojechali na film do Kina Plaza. Przed seansem dzieci zjadły pyszne lody. Wycieczkę zorganizowali rodzice.
„Dziwna choroba”
07.06.2018 r. uczniowie z klasy 3a zaprezentowali dzieciom z klas III i „0” sztukę teatralną pt.: „Dziwna choroba”. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie opowiadania Flory Bresciani Nicassio. Aktorzy, w humorystyczny sposób przedstawili skutki nadmiernego oglądania telewizji, korzystania z telefonów komórkowych czy internetu. Dzieciom w mieście dolegał współczesny wirus: Komputeromania! Telefonomania! Smartfomania!, który sprawiał, że miały one kwadratowe głowy. Chcieliśmy zachęcić wszystkich do szukania alternatyw poza światem wirtualnym, rozważnego gospodarowania czasem spędzonym przed komputerem. Ruch na świeżym powietrzu i wspólna zabawa sprawią, że będziemy radośni, sprawni i zdrowi.
Karta rowerowa 2018
W dniu 4 czerwca 2018 r. dla uczniów klas czwartych odbył się sprawdzian praktyczny - sprawdzający umiejętność jazdy rowerem po oznakowanej trasie. W tym zadaniu młodszym kolegom pomagali uczniowie z klas gimnazjalnych.
Wycieczka kl. III g i III e
Ostatniego dnia maja wybraliśmy się na wycieczkę do Motycza Leśnego. W programie znalazły się warsztaty kulinarne, rękodzieła, zajęcia integracyjne oraz gra terenowa. Jedną z atrakcji było pieczenie własnoręcznie przygotowanej przez nas pizzy, a następnie jej degustacja. Pizza udała się nam wybornie i po chwili zostały po mniej tylko okruszki. Następnie zgłębialiśmy technikę przygotowania kolorowych mydeł, wzięliśmy udział w szalonym pokazie mody oraz zmierzyliśmy się z zadaniami przyrodniczymi w grze terenowej w pobliskim lesie. Wolne chwile spędzaliśmy na boisku grając w piłkę i bawiąc się wspólnie. To był dzień pełen wrażeń.
ROWEROWA WIOSNA
Klasy z największą ilością przejazdów 5A, 4H, 4D, 4C, 4A. Oficjalne wyniki będą podane na podsumowaniu kampanii „Rowerowa Wiosna” 17.06.2018 podczas EkoPikniku nad Zalewem Zemborzyckim. Zapraszamy wszystkich uczestników z Opiekunami na wspólny przejazd rowerami z Pl. Litewskiego godz.11.30 nad Zalew (Wrotków) i udział w imprezie plenerowej.
WARSZTATY ROWEROWE
W czerwcu rozpoczęły się praktyczne zajęcia rowerowe dla klas 5-7 z doskonalenia jazdy rowerem w warunkach miejskich. Warsztaty trwają 3 godziny lekcyjne (2godz. 15min.), dla maksymalnie 15 osobowej grupy uczniów. Warsztat praktyczny obejmuje serwis rowerów uczestników, ćwiczenie podstawowych manewrów przed szkołą i 2 godziny przejazdu rowerowego na uprzednio umówionej z nauczycielem trasie, obejmującej różne przykłady infrastruktury rowerowej, z omówieniem.
WYNIKI PARADY POSTACI LITERACKICH
30 maja odbyła się doroczna Parada Postaci Literackich, w której wzięli udział uczniowie klas V i VI. Uczestnicy przygotowali ciekawe inscenizacje, które imponowały pomysłami, kostiumami i rekwizytami. Jury w składzie: Marzanna Pogonowska i Maria Wronka w następujący sposób oceniło występy uczniów:
Piknik rodzinny w klasie I c
W środowe popołudnie uczniowie klasy I c wraz z wychowawczynią uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w lesie Nad Zalewem. Pod okiem pracownika Nadleśnictwa Świdnik - Pani Magdaleny Szczepanik - poznawali środowisko leśne, jego mieszkańców, znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Rozmawiali o właściwym zachowaniu się w lesie. W zespołach poszukiwali różnych leśnych skarbów, zadanie nie było najłatwiejsze, ale bystre oczka pierwszoklasistów poradziły sobie znakomicie. Po bardzo interesujących warsztatach udali się na ognisko. Były pieczone kiełbaski i inne smakołyki, przygotowane przez rodziców. Potem były wesołe zabawy z piłką i chustą animacyjną, do których włączali się też rodzice. Atmosfera była gorąca, bo i pogoda dopisała doskonale. Wszyscy świetnie się bawili.
Wycieczka klas 6A i 6E w Pieniny
W dniach 28 - 30 maja klasy 6A i 6E wybrały się na wycieczkę w Pieniny. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Niedzicę, zobaczyliśmy zaporę na Jeziorze Czorsztyńskim, zamek Dunajec oraz pojechaliśmy do Sromowców Niżnych, aby przejść kładką na słowacką stronę pod Czerwony Klasztor i punkt widokowy na masyw Trzech Koron. Następnie wróciliśmy do komfortowego ośrodka w Ochotnicy Dolnej. Drugiego dnia odbyliśmy pieszą wycieczkę na trasie: Krościenko – Przełęcz Chwała Bogu – Trzy Korony – Zamek Pieniński – Sokolica - Krościenko. Zmęczeni, ale w doskonałych nastrojach wróciliśmy do naszego ośrodka. Trzeciego dnia udaliśmy się do Rezerwatu Wąwóz Homole oraz zwiedzaliśmy Szczawnicę. Po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną.
Szkolny konkurs mitologiczny „W świecie mitów” - Wyniki
W dniu 24 maja 2018 r. odbył się szkolny konkurs mitologiczny. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wzięło w nim udział 21 uczniów z klas IV-VII. Uczniowie rozwiązywali test ze znajomości mitologii greckiej.
51 Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej w Młodzieżowym Domu Kultury Pod Akacją
W dniach 22 – 23 maja 2018 r. odbył się 51 Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej w Młodzieżowym Domu Kultury Pod Akacją. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów nie tylko z lubelskich szkól. Wśród nagrodzonych znalazł się Borys Gnypek uczeń klasy I c, który zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!
Niezwykła wycieczka do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie
W poniedziałek 21 maja klasa 2a gościła w przepięknym lubelskim Teatrze im. Juliusza Osterwy. Tym razem nie oglądaliśmy przedstawienia, mieliśmy przyjemność zwiedzać teatr od kulis. Wiemy już, jak wielu ludzi przygotowuje spektakle. Na widowni wysłuchaliśmy opowieści o historii teatru. Zobaczyliśmy takie miejsca, do których widzowie nie mają wstępu, np.: garderoby, rekwizytornię, malarnię, stanowisko inspicjenta, pracownie krawieckie. Za kulisami oglądaliśmy niezwykłą maszynerię, dzięki której powstaje magia teatralnych widowisk. W to poniedziałkowe przedpołudnie scena należała do nas. Pod kierunkiem pani aktorki odegraliśmy krótką scenkę o zbóju Madeju. To była niezwykła wycieczka!
6 Maraton Lubelski
13.05.2018 r odbył się w Lublinie 6 Maraton Lubelski. Nasi uczniowie licznym składem brali udział w organizacji biegu. Na trasie maratonu obstawiali punkt z wodą, izotonikami, bananami i czekoladą jak również głośno dopingowali sportowcom. Podziękowania dla wszystkich Wolontariuszy.
XI edycja Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Biblia-Księga Życia" pod hasłem: „Duch Święty w Dziejach Apostolskich” - WYNIKI
26 kwietnia 2018 roku w sali teatralnej naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Biblia - Księga Życia" pod hasłem: „Duch Święty w Dziejach Apostolskich”. Temat konkursu miał związek z hasłem obecnego roku liturgicznego.
Mokra Zielona Szkoła
W dniach 16-18 maja klasy 5b i 5e były na Zielonej Szkole w Janowskich Lasach. Zabraliśmy na wycieczkę wszystko, co było nam niezbędne oprócz pogody. Mimo deszczu udało nam się zrealizować prawie cały program. Lepiliśmy garnki z panem Henrykiem w Łążku Garncarskim. Słuchaliśmy opowieści o dzielnych partyzantach, którzy pokonali Niemców na Porytowym Wzgórzu. Podziwialiśmy drewniany kościół w Momotach – dzieło księdza Kazimierza Pińciurka. Poznaliśmy wiele tajemnic, które kryje fauna i flora lasów Lubelszczyzny. Choć nie udało się rozpalić ogniska, to bawiliśmy się świetnie, a co najważniejsze integrowaliśmy się podczas konkursów z nagrodami, zabaw i dyskoteki.
PATRIOTYCZNY MAJ
Uczniowie klasy Id uroczystą akademią uczcili Święto 3 Maja. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście z pobliskich przedszkoli, oraz uczniowie klas pierwszych. Podczas akademii dzieci zaprezentowały wzruszające pieśni i wiersze o naszej pięknej i bohaterskiej Ojczyźnie.
Programowanie z Darami Froebla w grupie 0B
We wtorek 8 maja 2018 r. dzieci z grupy 0B uczestniczyły z zajęciach wdrażających do programowania z wykorzystaniem Darów Froebla. Mama Julii i jednocześnie nauczyciel naszej szkoły oraz edukator Froebla pani Barbara Bałdyga przygotowała dla dzieci ciekawą lekcję na temat "Kuba i Buba w jednym bawili się pokoju - jak posprzątać zabawki". Podczas zajęć dzieci pomogły bohaterom opowiadania uporządkować zabawki rozwijając takie kompetencje jak kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i współpracy. Kodowanie z Darami Froebla to wiele możliwości do nauki i zabawy.
WIWAT POLSKA,WIWAT WSZYSTKIE STANY!
W poniedziałek po majówce w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca święto Konstytucji Trzeciego Maja.
Spotkanie w American Corner
W ostatni piątek uczniowie z klas 7c i 7d pod opieką nauczycieli języka angielskiego odwiedzili Bibliotekę Amerykańską American Corner, gdzie spotkali się z panem Davidem Arneyem, Amerykaninem pochodzącym z Cleveland. Na co dzień pan Arney jest lektorem języka angielskiego na Politechnice Gdańskiej w ramach stypendium Fullbrighta.
WYNIKI MIĘDZYSZKOLNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS I - III
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI MIĘDZYSZKOLNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS I-III
Lekcja biblioteczna dla grupy 0B w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej podczas Tygodnia Bibliotek
Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Wizyta klas 2a, 2b, 2c w Radio Lublin
Dnia 15 maja klasy 2a, 2b, 2c odwiedziły Radio Lublin. W studiu muzycznym odbyły się zajęcia ruchowo-muzyczne na podstawie bajki „Kot w butach i kapeluszu „. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach animacji scenicznej. Spotkali się z muzyką, teatrem i tańcem. Podczas wspólnym przedstawianiu dzieci mogły w pełni zaangażować się w widowisko, przeżywać i wyrażać emocje. Pomiędzy tańcem i widzowie oglądali sceny teatralne, w których śledzili oraz uczestniczyli w przygodach Kota w butach.
37 Mały Konkurs Recytatorski
11.05.2018 r. laureatki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego: Oliwia Chawryło /3a/, Zuzanna Kaca /2a/ i Lena Zając /3b/, godnie reprezentowały naszą szkołę w 37 Małym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Lena Zając zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy.
Wycieczka po Lublinie klasy 3b
Dnia 15 maja 2018 r. udaliśmy się na wycieczkę po Lublinie. Rozpoczęliśmy spacerem po Krakowskim Przedmieściu – od Placu Litewskiego do Trybunału Koronnego. Po drodze oglądaliśmy pomniki związane z historią miasta, zabytkowe kamienice, kościoły, Ratusz, Bramę Krakowską. Na Starym Mieście tuż przy budynku Trybunału weszliśmy do Podziemi Lubelskich i poznaliśmy historię naszego miasta na przestrzeni dziejów - od VIII w. n. e., poprzez średniowiecze do pierwszej połowy wieku XVII. Wielkie wrażenie zrobiła na nas wizualizacja i ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 r. Potem poszliśmy do Muzeum Lubelskiego na lekcję „Malujemy jak mistrz”.
Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2018
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu Kangur Matematyczny 2018.
Zebrania z rodzicami w dniu 15.05.2018 r.
Harmonogram zebrań z rodzicami - 15 maja 2018 r.
Kampania "Rowerowa Wiosna" - Konkursy z nagrodami
W każdy poniedziałek będą ogłaszane konkursy z nagrodami rzeczowymi dla uczestników kampanii "Rowerowa Wiosna". W tym tygodniu uczniowie i uczennice mogą przesłać wspólne zdjęcie z drogi z domu do szkoły z Mamą lub Tatą, na rowerze, hulajnodze, rolkach itd. Trzy najlepsze, najbardziej kreatywne zdjęcia wygrywają. Zdjęcie można przesyłać w komentarzach na youtube:
Kampania „Rowerowa Wiosna” 2018 – zaproszenie do udziału
W dniach 7-30 maja w naszej Szkole odbędzie się kampania edukacyjna „Rowerowa Wiosna”, która promuje zdrowy tryb życia wśród uczniów szkół podstawowych, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, zwłaszcza na rowerze. Zasady kampanii są proste, a zabawa trwa pełen miesiąc. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły w maju na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje każdego dnia dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowej Wiosny. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii nagrody rzeczowe dla aktywnych uczniów i uczennic oraz dla klas.
Sukces uczennicy klasy 3g-Mileny Sałaj
Milena Sałaj (uczennica klasy integracyjnej) wzięła udział w konkursie plastycznym pt. ,,Ja i moja rodzina". Konkurs odbył się w ramach obchodów Lubelskich Dni Autyzmu. Zdobyła zaszczytne 3 miejsce. Otrzymała liczne nagrody i dyplom podpisany przez Prezydenta Miasta Lublin, pana dr Krzysztofa Żuka. Cieszymy się z sukcesu Milenki i serdecznie jej gratulujemy.
Wycieczka klasy IB i IC do Parku Edukacji i Rozrywki Farmy Iluzji
8 maja 2018 r. klasy Ib i Ic udały się na wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki Farmy Iluzji. Jest to jedyny w Polsce park sensoryczny osadzony w świecie iluzji, w którym do dyspozycji jest kilkadziesiąt różnego rodzaju atrakcji zaprzeczających ludzkim zmysłom. Dzieci zwiedziły Chatę Tajemnic, w której utrzymanie równowagi okazało się nie lada sztuką. Bawiły się w poszukiwaczy przygód w Wiklinowym Labiryncie.
Wycieczka do lubelskiego Ratusza
W poniedziałek 07.05.18r. klasa 3f uczestniczyła w wycieczce do lubelskiego Ratusza. Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy Mamy Kuby Jędrzejewskiego. Podczas zwiedzania lubelskiego Ratusza uczniowie poznali między innymi Salę Konferencyjną,czyli miejsce, w którym podejmowane są decyzje ważne dla Lublina i jego mieszkańców. Zwiedzili wnętrze gabinetu prezydenta Lublina, a w nim obrazy związane z historią naszego miasta.
Konkurs na opowiadanie z życia szkoły.
Biblioteka ogłasza konkurs na opowiadanie z życia szkoły. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas. Prace prosimy składać w bibliotece do końca maja. Na zwycięzcę czeka nagroda.
Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III
Jak co roku uczniowie klas I–III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Do konkursu przystąpiło 52 recytatorów. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretacje utworów oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Sukcesy Matematyczne w Biskupiaku
17 marca 2018 roku odbył się XXII Konkurs Matematyczny im. ks. dra F. Jakóbczyka, w którym zmierzyli się również uczniowie naszej szkoły.
Konkurs „700 YEARS OF THE CITY OF LUBLIN”
W dniu dzisiejszym w sali teatralnej naszej szkoły miał miejsce finał powiatowego konkursu „700 YEARS OF THE CITY OF LUBLIN” pod honorowym patronatem profesora Mirosława Piotrowskiego – posła do Parlamentu Europejskiego. W konkursie wzięły udział zespoły z klas gimnazjalnych i szkół podstawowych.
Polska – jej piękno i historia
Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W naszej szkole bardzo uroczyście obchodzimy święta majowe. W ramach kształcenia ogólnego jedną z najważniejszych umiejętności jest aktywny udział w życiu kulturalnym szkoły, środowiska lokalnego i kraju. Wzmacniane jest tym samym poczucie tożsamości narodowej, przywiązanie do historii i tradycji narodowych. Dzieci z grup 0 A, 0 B, 0 C i uczniowie klas trzecich D, F wzięli udział w uroczystości i przy tej okazji postanowili sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie.
Rodzic w roli eksperta w grupie 0 B
Dziś na zajęciach grupa 0 B gościła rodziców Poli, którzy prowadzą sklep zoologiczny. Dzieci z bliska zobaczyły papugę Kakadu, rybki, murenę, rozgwiazdę. Rodzice Poli opowiedzieli czym żywią się poszczególne zwierzątka, a także, jakie mają zwyczaje i jak należy się nimi opiekować.
Uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA”
20 kwietnia 2018 roku w gmachu Politechniki Lubelskiej, w Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odbyło się uroczyste podsumowanie IX Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA” dla uczniów szkół podstawowych.
Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym Bartka z 3E
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły klasy III E - integracyjnej Bartosz Rutkowski otrzymał wyróżnienie w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Ogród Botaniczny UMCS.W dniu 6.04.2018 r. Komisja Konkursowa dokonała rozstrzygnięcia konkursu "Wielkanoc w przyrodzie - samodzielnie zaprojektowana i wykonana kartka świąteczna". Na Konkurs wpłynęły 973 prace z placówek z całego województwa lubelskiego. GRATULUJEMY!!!
Eliminacje do Festiwalu Piosenki Polskiej
Dnia 17 kwietnia 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje do VIII FESTIWALU PIOSENKI POLSKIEJ. Udział wzięło trzydzieścioro uczestników z klas I-III, występujących solo, w duetach oraz w zespołach. Naszą szkołę w VIII Festiwalu Piosenki Polskiej, który odbędzie się 17 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie, będą reprezentowały trzy solistki:
Przedstawienie „Czerwone Kapturki” w wykonaniu rodziców uczniów z klasy 3A
14.04.2018 r. w czasie szkolnego festynu „Wesoło, zdrowo i kolorowo” mieliśmy okazję podziwiać występ teatralny rodziców, gimnazjalistów i dzieci z klasy 3A. Spektakl promował zdrowy styl życia.
Laureaci Konkursu Biblijnego „BIBLIA - KSIĘGA ŻYCIA”
Wyniki tegorocznego Konkursu Biblijnego „BIBLIA - KSIĘGA ŻYCIA”.
Festyn w SP 28 "Wesoło, zdrowo i kolorowo"
W sobotę 14 kwietnia 2018 roku w godz. 10.45 –14.00 w naszej szkole odbył się Festyn rodzinny "Wesoło, zdrowo i kolorowo". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
XXIII Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”
W dniu 5 kwietnia 2018 r. w ZSO nr 1 w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XXIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.
Siódmy miesiąc za nami...
2018-04-11 Beata Wilkołaska, Małgorzata Szabat
Chociaż nadeszła wiosna i jest coraz cieplej, dzieci z grupy 0 A nie zwalniają tempa. Działają wykazując się dużą pomysłowością i aktywnością.
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego numeru „Juniorka”.
Festyn w SP 28 "Wesoło, zdrowo i kolorowo
Dyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy w sobotę 14 kwietnia 2018 roku w godz. 10.45 –14.00
Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Szkolnym "Bądź bezpieczny na drodze"
28 marca 2018 r. został rozstrzygnięty VIII Wojewódzki Konkurs Szkolny pt. „Bądź bezpieczny na drodze” zorganizowany pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie.
Wycieczka klas: IV G i IV H do Warszawy!
27 marca 2018 uczniowie obu klas czwartych wraz z wychowawczyniami i opiekunami byli na wycieczce w Stolicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym. Każdy miał szansę poczuć się jak kibic, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu i podziwiając jego wielkość. Punkt widokowy na górnej trybunie stadionu zrobił olbrzymie wrażenie na wszystkich zwiedzających, a u niektórych wzbudził lęk wysokości. Później byliśmy w Parku Odkrywców, który znajduje się między Centrum Nauki Kopernik a Mostem Świętokrzyskim.
Wielkanocne spotkanie w 4d
W oczekiwaniu na Wielkanoc, we wtorek 27 marca, uczniowie 4d zasiedli przy klasowym, świątecznym stole. Słodkie przekąski, piękne dekoracje i przede wszystkim życzenia wszelkiego dobra wprowadziły wszystkich w atmosferę świąt Wielkanocy.
Zaproszenie z okazji Jubileuszu 65-lecia ZespołuTańca Ludowego UMCS
Zespół Tańca Ludowego UMCS zaprasza pracowników SP nr 28, rodziców i uczniów na koncerty z okazji Jubileuszu 65-lecia Zespołu, które odbędą się w Chatce Żaka 12 kwietnia godz. 17.00 - „Pieśń i taniec nie zna granic” (3 grupy taneczne Zespołu) – wstęp wolny 13 kwietnia, godz. 17:00 – „Nuty z naszych pól i łąk” (3 grupy taneczne Zespołu) – wstęp wolny
Finał III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Informatycznej „USER”
22 marca odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Lublinie III Wojewódzki Konkurs Wiedzy Informatycznej „USER” pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin – pana Krzysztofa Żuka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty – pani Teresy Misiuk.
Uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie
Uczniowie klasy I B przygotowali przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek szuka księcia". Najpierw na spektakl zaprosili swoje babcie, dziadków, rodziców oraz rodzeństwo. Kolejnymi widzami były dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas pierwszych. Młodzi aktorzy w kolorowy i zabawny sposób przedstawili nowoczesną wersję znanej baśni z ważnym morałem, by uważać na to, z kim umawiamy się na czacie. Dzieciom należą się wielkie brawa i wyrazy uznania za odwagę, pamięciowe opanowanie roli i dobrą zabawę.
Programowanie z Darami Froebla
Ucząc dzieci programowania przy użyciu Darów Froebla przygotowujemy je do swoistego dialogu z komputerem, ćwiczenia te są wstępem do korzystania z nowoczesnych technologii. Już od najwcześniejszych lat powinniśmy zainteresować dzieci informatyką i programowaniem tak, aby nie przegapić najlepszego moment na rozbudzenie ich zainteresowań.
Saint Patrick’s Day w naszej szkole
Dnia 17 marca przypada Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Aby przybliżyć naszym uczniom kulturę tego anglojęzycznego kraju ,nauczyciele języka angielskiego zorganizowali szereg imprez. Hol główny naszej szkoły został udekorowany T-shirtami ozdobionymi własnoręcznie przez naszych uczniów motywami irlandzkimi: trójlistną koniczyną, harfą, flagą, mapą, Leprechaunem oraz angielskimi napisami.
Nauka pisania listów – inaczej w kl. 3f
Na początku marca uczniowie z klasy 3f pisali listy do różnych ważnych osobistości, prezydentów państw i miast. Jeden z uczniów Kuba Jędrzejewski napisał list do Prezydenta Lublina i wysłał go. W liście pisał o swoich marzeniach dotyczących odnowy naszego boiska szkolnego oraz wybudowania nowego przy bloku w którym mieszka. Jego prośby nie pozostały bez odpowiedzi. W dniu 20 marca 2018r - Kuba otrzymał odpowiedź od samego Prezydenta Lublina – Krzysztofa Żuka. Zapraszam do zapoznania się z treścią listu.
Przerwy z kostką Rubika w 3f
Ogromnym powodzeniem w naszej klasie cieszą się przerwy z układania Kostki Rubika. Zabawka logiczna, której nikomu przedstawiać nie trzeba, bije rekordy na całym świecie, niezwykle wciągająca łamigłówka, która zachwyciła moich uczniów. Układanie magicznej kostki na stałe zagościło w naszej klasie - dla wielu uczniów jest to atrakcyjny sposób spędzania przerw. Razem się bawią, uczą i wzajemnie wspierają. Układają pełną parą! Zobaczcie sami!
„Eco – biżuteria” w 3a
8 marca 2018 r. ramach zajęć: " Rodzice dzielą się z dziećmi swoją pasją" Pani Barbara Łukiewicz, mama Moniki Łukiewicz uczennicy z naszej klasy wraz panią Katarzyną Gumowską i panią Marią Charczuk przeprowadziły warsztaty z rękodzieła artystycznego, na których dzieci wykonały "eko - biżuterię" – naszyjniki, kolczyki, broszki i bransoletki z naturalnych darów: nasion, kaszy, pestek i suszonych roślin. Powstały piękne i niepowtarzalne upominki dla mam z okazji Dnia Kobiet. Serdecznie dziękujemy paniom prowadzącym zajęcia za bezinteresowność i życzliwość.
Konkurs plastyczny Ogrodu Botanicznego UMCS
Ogród Botaniczny UMCS zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Wielkanoc w przyrodzie - samodzielnie zaprojektowana i wykonana kartka świąteczna”!
Nasza nagroda w ogólnopolskim konkursie Kawałek Błękitnego Nieba
Z radością informujemy, że mobilizacja uczniów, rodziców, nauczycieli i innych przyjaciół szkoły, związana z konkursem Kawałek Błękitnego Nieba zakończyła się sukcesem zarówno dla szkoły jak i naszej gminy. Wszystkim, którzy głosowali oddając lajki na naszą akcję ekologiczną DZIĘKUJEMY!
Konkurs plastyczny i fotograficzny im. Artura Tabora dla dzieci i młodzieży
Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tematem zdjęć oraz prac plastycznych są ptaki i ich świat. W konkursie przewidziane są nagrody w poszczególnych grupach wiekowych. Ostateczny termin przyjmowania prac 10.09.2018 r.
KONKURS PLASTYCZNY-POLESKICH TORFOWISK CZAR
Poleski Park Narodowy zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym „Poleskich Torfowisk Czar”. Konkurs ma charakter otwarty. Przeznaczony jest dla młodzieży szkolnej z terenu województwa lubelskiego. Udział w nim jest bezpłatny. Konkurs jest organizowany w czterech kategoriach wiekowych dla następujących uczestników:
,,Festiwal Kapeluszy’’ w 1E
Uczniowie klasy 1E zorganizowali niezwykłe zajęcia. Obchodzili ,,Festiwal Kapeluszy’’. Najpierw poznali kształt swoich twarzy, później obejrzeli imponującą kolekcję nakryć głowy. Poznali ich nazwy, mogli je przymierzyć i obejrzeć się w lusterku. Na zakończenie tego niezwykle ciekawego wydarzenia, samodzielnie zaprojektowali i wykonali kapelusz, który zaprezentowali na forum klasy. To był bardzo udany dzień, pełen śmiechu i zabawy.
Dash i Dot w naszej szkole
Przez ostatnie 2 tygodnie, dzięki uprzejmości Wonder Polska, mogliśmy testować w naszej szkole roboty: Dasha i Dota.
„Dzień Uczniaka” w klasie 1A
Ostatnio rozważałam kwestię motywacji wewnętrznej uczniów w procesie uczenia się. Zastanawiała się, w jaki sposób mogę wykorzystać moje doświadczenie zawodowe by wspierać uczniów w przejmowaniu przez nich odpowiedzialności za własną edukację. Rezultatem moich przemyśleń stało się zorganizowanie „Dnia Uczniaka” w piątki, w trakcie którego oddaje ster uczniom.
Spotkanie z policjantami w klasie IV G
2 marca 2018 uczniowie wraz z wychowawcą gościli na zajęciach wychowawczych dwoje funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, panią Elżbietę Konowałek i pana Grzegorza Mazurka. Celem spotkania była pogadanka na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu. Pracownicy policji przypomnieli uczniom zasady ruchu drogowego i obdarowali wszystkich odblaskowymi breloczkami, które uczniowie przymocowali do plecaków.
KONKURS WIELKANOCNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ DEKORACJĘ ŚWIĄTECZNĄ
Rozwiązanie Konkursu Wielkanocnego na najpiękniejszą dekorację świąteczną odbyło się 04.03 w kościele św. Rodziny podczas rozpoczętych rekolekcji szkolnych. Piękne prace zostały przeznaczone na Kiermasz Wielkanocny 11.03.2018 w niedziele po każdej Mszy Św. jako POMOC DZIECIOM I MŁODZIEŻY Z SYRII poprzez organizację „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
Zaproszenie do udziału w konkursie 700 YEARS OF THE CITY OF LUBLIN
Nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów klas gimnazjalnych do udziału w powiatowym konkursie tematycznym w języku angielskim 700 YEARS OF THE CITY OF LUBLIN pod honorowym patronatem profesora Mirosława Piotrowskiego – posła do Parlamentu Europejskiego.
Szósty miesiąc w grupie 0 A
2018-03-04 Beata Wilkołaska, Małgorzata Szabat
Miesiąc luty (chociaż krótki) upłynął w grupie 0 A na działaniu i eksperymentowaniu. Hucznie obchodziliśmy również Dzień Babci i Dziadka, którzy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu swoich wnuków. Założyliśmy uprawę rzeżuchy, cebuli i posadziliśmy miętę. Wkrótce wykorzystamy nasze „plony”. Miesiąc eksperymentowania będziemy kontynuowali.
Twórcze działania „Oc” w ostatnich miesiącach
Grupa „Oc” jest zawsze zwarta i gotowa do działania, dlatego też kolejne miesiące upłynęły, intensywnie, twórczo, kreatywnie. Dzieci miały możliwość podejmowania wielu działań w formie ekspresji plastycznej, werbalnej, ruchowej i muzycznej. Doskonaliły umiejętności i rozwijały wyobraźnię, aktywnie i samodzielnie dochodziły do wiedzy.
Tydzień eksperymentów w grupie „0c”
W związku z realizowaną tematyką tygodnia, dzieci z grupy „Oc” bawiły się w badaczy. Nauczycielki wspólnie z dziećmi przeprowadziły wiele doświadczeń i eksperymentów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w wykonywaniu poszczególnych zadań, z ciekawością oczekiwały na efekt eksperymentów, a co najważniejsze, każde z nich zdobyło nowe doświadczenia i wiedzę na temat otaczającego je świata.
Sukces naszych uczniów w Konkursie Pianistycznym "Zimowe talenty"
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły wyróżnili się w II Konkursie Pianistycznym dla uczniów szkół muzycznych I stopnia "Zimowe talenty". Uczeń klasy 6a Wiktor Kaszczyszyn zajął trzecie miejsce a Jan Łazorczyk uczeń klasy 3a zdobył wyróżnienie w tymże konkursie. Serdecznie gratulujemy !!!
Konkurs Kawałek Błękitnego Nieba - wyniki
Z radością informujemy, że mobilizacja uczniów, rodziców, nauczycieli i innych przyjaciół szkoły, związana z konkursem Kawałek Błękitnego Nieba zakończyła się sukcesem zarówno dla szkoły jak i naszej gminy. Wszystkim, którzy głosowali oddając lajki na naszą akcję ekologiczną.
„Dzień babci i dziadka” w „0c”
19.02.2018 r. w grupie „0c” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły do swojej szkoły kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. To był wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Po części oficjalnej niecodzienni goście otrzymali od swoich wnucząt własnoręcznie przygotowane upominki oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Kolejny (piąty) miesiąc za nami...
2018-02-19 Małgorzata Szabat, Beata Wilkołaska
Czas szybko "leci" w grupie 0A, zabawa, nauka i mile spedzone chwile. W styczniu bardzo dużo się działo: "wystrzałowy" bal karnawałowy, kino, warsztaty z rodzicami - ekspertami (dowiedzieliśmy się wielu nowych ciekawych rzeczy - bawiąc się zdobywaliśmy nową wiedzę). Do zobaczenia za miesiąc!
Szkoła Promująca Zdrowie w grupie 0B
Dzieci z grupy 0B biorą udział w V Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka "JEM KOLOROWO, ALE ZDROWO!", którego celem jest zachęcanie do prowadzenia zdrowego stylu życia, a zwłaszcza właściwego żywienia oraz rozbudzanie wrażliwości na estetykę i kulturę spożywania posiłków. W tym roku przystąpiliśmy do dwóch konkursów, których organizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczy i Przedszkole nr 35 w ramach działań Miejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Miasta Lublin.
Zajęcia otwarte w klasie Id
Dnia 16 lutego w klasie Id odbył się Dzień Babci i Dziadka – Twórcze zajęcia otwarte z udziałem zaproszonych gości. Podczas części artystycznej dzieci miały okazję zaprezentować przygotowane pod kierunkiem pani Klaudii piosenki i wiersze. Zaproszeni uczestnicy zajęć, otrzymali wspaniałe podarunki, własnoręcznie wykonane przez dzieci, podczas styczniowych warsztatów plastycznych. Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
Jak się uczyć, aby się nauczyć? – warsztaty edukacyjne w klasie IV g
25 stycznia 2018 r. uczniowie klasy IVg uczestniczyli w warsztatach uczących skutecznych technik zdobywania wiedzy. Zajęcia prowadziła pani Marzena Świech z Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej nr 2 w Lublinie.Uczniowie wykonywali różne ćwiczenia usprawniające przyswajanie i archiwizowanie wiedzy. Wysłuchali także wielu ciekawych porad, które mogą pomóc pokonywać progi i bariery w szkole i w życiu.Oto kilka cennych rad:
Święto Babci i Dziadka w klasie I c
Uczniowie klasy I c gościli w klasie cudowne babcie i kochanych dziadków. Przygotowali dla nich montaż słowno – muzyczny na wesoło. Było dużo śmiechu i radości. Oczywiście nie zabrakło pięknie przygotowanych upominków dla naszych wyjątkowych gości. Za swoje występy uczniowie nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Dziadek Frania podzielił się wrażeniami po spotkaniu, „mówił, że dzieci pięknie wystąpiły, a sala przepełniona była miłością..”
Konkurs Kawałek Błękitnego Nieba - startujemy z głosowaniem !!!
Konkurs Kawałek Błękitnego Nieba - startujemy z głosowaniem: https://www.facebook.com/pg/fundacjaarka/photos/?tab=album&album_id=2031091720249412
Świętujemy Dzień Babci i Dziadka w grupie 0B
Dnia 22 stycznia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Kochane Babcie i Drogich Dziadków, którzy obchodzili swoje święto. Były ciepłe słowa będące wyrazem miłości i wdzięczności, wspólne działania w kącikach froeblowskich, pyszne lody z owocami oraz upominki w przygotowanie, których dzieci włożyły swoje serca. W kąciku gospodarczym wspólnie z Babciami upiekliśmy francuskie ciasteczka, w kąciku twórczym powstały piękne zakładki do książek, kącik zabaw badawczych stworzył z grochu i wykałaczek ciekawe figury przestrzenne, a w kąciku Darów podziwialiśmy pomysłowe konstrukcje budowlane.
Zabawa karnawałowa w grupach zerowych
18 stycznia 2018 r. dzieci z oddziałów zerowych doskonale bawiły się podczas zabawy karnawałowej. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dźwięki skocznej muzyki porwały wszystkich do tańca. To była niezapomniana zabawa, podczas której było dużo śmiechu i radości.
Dyskoteka karnawałowa
17 stycznia odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas 4-7 oraz 2 gimnazjum.
I Ty też możesz zostać Skłodowską! - warsztaty chemiczne w klasie IV g
16 stycznia 2018 uczniowie klasy IV g mieli okazję przeżyć niesamowitą PRZYGODĘ z NAUKĄ. Odwiedzili nas pasjonaci nauki z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie- pani Anna Bukowska i pan Piotr Kukier. W ramach zajęć Uniwersytetu Dziecięcego poprowadzili warsztaty chemiczne, które przybliżyły dzieciom pewne obszary nauki i kultury, rozbudzając ich wrodzoną ciekawość oraz inspirując do poznawania i kształtowania własnych zainteresowań, zdolności i talentów.
Wyniki etapu rejonowego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".
Dnia 10 stycznia 2018 roku odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922”. Tematyka konkursu obejmuje w tym roku okres, który wpisuje się w okrągłą rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
UKŁAD SŁONECZNY W KLASIE 3F
Uczniowie klasy III f podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej poznawali Układ Słoneczny. Aby lepiej poznać zagadnienie kosmosu, zapamiętać kolejność planet i ich cechy charakterystyczne, uczeń Jakub Jędrzejewski wykonał w domu, z pomocą rodziców przestrzenną makietę Układu Słonecznego. Praca jest wspaniała, kreatywna, wykonana z dużym talentem i pomysłowością. Widać w niej olbrzymie zaangażowanie ucznia i rodziców, co jest bardzo pozytywne. Praca tworzy niepowtarzalny obraz dziecięcej wyobraźni – kosmosu. Wymienić nazwy planet to dla uczniów „pestka”.
Dziesiątka w Darach Froebla zakodowana
Uczenie się za pomocą zabawy to niezastąpiony sposób na szybkie przyswajanie wiedzy. Przychodzi naturalnie i korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Uczniowie klasy 1B ćwiczyli dodawanie dwóch i trzech składników zakodowanych w Darach Froebla. Układali również skrypt drogi, która prowadziła przez „zakodowane dziesiątki”.
Trzeci i czwarty miesiąc w grupie 0 A
2017-12-23 Beata Wilkołaska, Małgorzata Szabat
Bawimy i uczymy się, bierzemy udział w warsztatach, wyjeżdżamy na wycieczki. Byliśmy w straży pożarnej, w teatrze i kinie.
Czekając na święta... uczymy dzieci programować
Pod takim tytułem przez cały grudzień odbywały się różnorodne aktywności, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej zorganizowanej przez EduSense, w których wzięło udział ponad 300 uczniów z klas I - VII naszej szkoły. Podjęte działania zostały docenione przez organizatorów - otrzymamy kolejnego ozobota wraz z zestawem pakietów edukacyjnych :)
Ciepło, rodzinnie i świątecznie w grupie 0B
Świątecznie i rodzinnie mijały grudniowe dni w grupie 0B. Na początku grudnia zaprosiliśmy panią Elżbietę Stanek, która jest babcią Uli, aby poczytała nam ciekawe opowiadania podczas relaksu z książką. Z uwagą słuchaliśmy opowieści Pani, która długo pracowała w naszej szkole.
ZAPACHNIAŁO ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA ... w 3F
Już ubraliśmy choinkę w klasie, wykonaliśmy kartki świąteczne z życzeniami dla rodziców. Składaliśmy życzenia i teraz przyszedł czas na babcine pierniczki.Boże Narodzenie bez pierników? Ten stary zwyczaj dzięki babci Michała Abramczyka już od 3 lat gości w naszej klasie. Domowe pierniczki naszej babci są przepyszne - przygotowane prosto z serca… sporządzane z lukru i ozdobiane świątecznymi motywami tworząc kolorowe choineczki, lukrowane gwiazdeczki, aniołki, misie, serduszka. Serdecznie dziękujemy babci Michała Abramczyka za pyszne wypieki świąteczne i życzymy zdrowych, radosnych Świąt.
Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek
Święta Bożego Narodzenia to najbardziej magiczny czas w roku. Jednoczy wszystkich ludzi. Radość z narodzenia Jezusa ogarnia wszystkich wierzących chrześcijan, ale nastrój udziela się całemu światu. Żaden naród nie ma tak pięknych kolęd i pastorałek jak Polacy, znamy je dobrze, lubimy śpiewać, a każdy z nas ma swoją ulubioną. Warto jednak wiedzieć, że w tradycji innych narodów także jest obecne śpiewanie kolęd i pastorałek, które towarzyszy obchodom świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Z tej okazji 21 grudnia odbył się Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek w różnych językach.
Świąteczne ozdoby w 3a
To kolejny już raz, rodzice uczniów z klasy 3a chcą podzielić się z dziećmi swoimi pasjami. 13.12.2017 r. odbyło się spotkanie z mamą Magdy Mikulskiej, uczennicy z naszej klasy, z panią Małgorzatą Mikulską, która opowiedziała nam o tradycjach świątecznych i nauczyła nas, jak sprawnie i efektownie wykonać świąteczne ozdoby: gwiazdę i aniołka. 20.12.2017 r. pani Barbara Łukiewicz, mama Moniki Łukiewicz, przeprowadziła wraz z panią Marią Characzuk, zajęcia, na których dzieci wykonały świąteczne ozdoby, m.in. z drewnianych elementów.
Impreza mikołajkowa klasy 5D
W tym roku klasa 5D udała się na wyjątkową imprezę mikołajkową do Laser City Lublin. Pierwszym punktem programu była zabawa w escape roomie.Klasa została podzielona na trzy zespoły, które miały za zadanie rozwiązać szereg zagadek, wykazać się pomysłowością ,ale nade wszystko współpracą , aby w ciągu 45 minut wydostać się z zamkniętego pokoju. Zadanie nie było proste, za to emocje – ogromne! Następnym punktem imprezy była zabawa w laserowy paintball, gdzie należało wykazać się refleksem, sprytem
Choineczka – Darami układana - kolorowe choinki w instrukcji słownej ukryte
„Długie lata sama w ciemnym lesie stała, dzisiaj do nas przyszła choineczka mała. Ułożą ją dzieci z patyczków różnej długości, jak wysłuchają z uwagą moich wiadomości”
Zakodowana przerwa
19 grudnia 2017 r. podczas długiej przerwy uczniowie mogli sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności związane z kodowaniem i programowaniem. Mieli do dyspozycji tablety, ozoboty i matę Mistrzów Kodowania.
„Legenda o czwartym Mędrcu” w klasie 3a
18 grudnia 2017r. odbyło się świąteczne spotkanie opłatkowe Rodziców i uczniów klasy 3a. Dzieci zaprezentowały swoim najbliższym spektakl – teatr cieni pod tytułem „Legenda o czwartym Mędrcu”, królu który zobaczył gwiazdę zwiastującą Jezusa i zapragnął złożyć nowo narodzonemu Królowi żydowskiemu pokłon. Wiedział, że to ma być Król Miłości… Występy ubogaciła gra dzieci na flażoletach, gra Jasia Łazorczyka na keyboardzie, Moniki Łukiewicz na skrzypcach oraz Zuzi Wójcik na wiolonczeli.
Umiemy dzielić się radością – akcja charytatywna klasy IB
Uczniowie klasy I B wraz z wychowawczynią i rodzicami zorganizowali zbiórkę rzeczy dla wychowanków domu dziecka. Akcja przeszła nasze oczekiwania. Zebraliśmy dużo rzeczy, które wraz ze świątecznymi życzeniami przekazaliśmy dzieciom.
WITAMINOWY ZAWRÓT GŁOWY w klasie 3f
W klasie 3f odbyła się "smaczna" lekcja na temat zawartości cukru w gotowych jogurtach połączona z degustacją świeżych, blendowanych owoców serwowanych z jogurtem naturalnym. A wszystko dzięki mamie naszego ucznia Igora pani Jolancie Struk, która wystąpiła w roli MasterChefa. W tym dniu dzieci miały możliwość spróbować jak smaczne i proste mogą być jogurty zrobione samodzielnie w domu.
„Nasi pupile” – spotkanie z Panią weterynarz w grupie „OC”
W związku z realizacją tematu „Nasi pupile” 13.12. 2017 r. odbyło się w grupie „OC” spotkanie z Panią weterynarz Manuelą Wazelin, która pracuje w Lecznicy weterynaryjnej Chiron-Wet w Lublinie. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych.
Wycieczka klasy I c i I d
Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Sandomierza. Mieliśmy okazję przespacerować się uliczkami Starego Miasta, obejrzeć zabytkowe kamieniczki, Ratusz , a także Zbrojownię Rycerską Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Dzieci uczestniczyły we wspaniałej lekcji historii prowadzonej przez bardzo dowcipnego „rycerza ” w przebraniu, który opowiadał barwnie i ciekawie.
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu
7.12 odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu. W sztafecie 6x25m nasze dziewczęta i chłopcy wywalczyli srebrny medal. W startach indywidualnych złoto zdobyli: Kacper Sobieszuk 50m st mot, Kuba Sagan 50m st grzb, Adam Szczerba 50 m st dow i Zuzia Szubzda 50m st grzb. Brązowy medal wywalczył Dawid Popiołek. Gratulacje dla Zawodników i Trenerów !!!
Freblowski i Święty Mikołaj w klasie IB
Dzień Świętego Mikołaja jest dniem pełnym radości dla wszystkich dzieci. Klasa 1b rozpoczęła ten dzień od kodowania z Darów Froebla. W klasie pojawiły się freblowskie Mikołaje, a około godz. 10.00 odwiedził nas Święty Mikołaj.
Mikołajki na basenie w grupie „0” A
6.XII.2017 na zajęciach pływania grupy 0A była mikołajowa zabawa. Dzieci wraz z zaproszonymi na basen rodzicami pływały i bawiły się w miarę swoich pływackich umiejętności. Rodzicom i dzieciom podobało się takie wspólne spędzenie czasu.
Mikołajkowe zabawy klockami lego w 3a
6.12.2017 r. Święty Mikołaj we współpracy z rodzicami zorganizował nam mikołajkowe zajęcia z klockami lego. To była wspaniała zabawa. Wszyscy wykonali swoje zadania na szóstkę.
Mikołajki w klasie IV g
W polskim kalendarzu zapisany jest dzień, który sprawia wiele radości – to dzień 6 grudnia, tzw. mikołajki. Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie spotkań ze św. Mikołajem. Widok tego wyjątkowego gościa, starca o siwej brodzie w charakterystycznym czerwonym płaszczu i czerwonej czapce z wielkim worem prezentów na plecach, wzbudził powszechną radość wśród uczniów.
Innowacja pedagogiczna w klasie I c
W kolejnym miesiącu podczas warsztatów plastycznych uczniowie projektowali i wykonywali kartki świąteczne. Rozmawiali o tradycjach i symbolach Świąt Bożego Narodzenia . Na zajęciach recytatorskich wzbogacali swoje słownictwo poprzez zabawy językowe, tworzenie historyjek własnych i na podstawie obrazków. Kształtowali również wyobraźnię tworząc krótkie etiudy teatralne. Jak zawsze towarzyszył im wielki zapał i chęć do pracy.
Mikołajkowe zajęcia z ozobotami w grupie 0C
6 grudnia ozobot w czapce Mikołaja odwiedził dzieci w zerówce "C". Po wprowadzeniu do zajęć i zabawie ruchowej "Sterowanie robota" uczniowie, pracując w grupach, z dużym zaangażowaniem rysowali trasy i wstawiali kolorowe kody dla ozobota.
Kodowanie z użyciem Darów Froebla w klasie 1D
5 grudnia 2017 roku klasa Id bawiła się w kodowanie z użyciem Darów Froebla.
Próba ustanowienia Rekordu Guinessa w programowaniu
5 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Code & Share. Programuj z klasą" mającej na celu ustanowienie Rekordu Guinnessa w programowaniu, której organizatorem była Fundacja ArchitectsPL.
Spotkanie z Pchłą Szachrajką
W dniu 4 grudnia uczniowie klasy IA, IB, ID oraz grupa 0A wybrali się na spektakl pt.: ”Pchła Szachrajka”. Bohaterka wiersza Jana Brzechwy jest to z pewnością najsłynniejsza i najsprytniejsza pchła świata, która potrafi wywrócić wszystko do góry nogami.
„Hokus pokus, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary”
Tymi słowami dzieci w piątek 30 listopada rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każde dziecko wrzuciło monetę do miski z wodą, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Dla dzieci była to ogromna niespodzianka. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój.
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim „Jezus Chrystus naszym Królem”
Uczennica naszej szkoły Barbara Pokrzywa z klasy 1b zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno–Literackim „Jezus Chrystus naszym Królem”. Zostało nadesłanych ponad 600 prac z ponad 100 szkół.
Andrzejki w 3a
29.11.2017 r. odbył się nasz klasowy andrzejkowy wieczór. Pomysł takiego radosnego spotkania pojawił się na zebraniu z rodzicami, na którym współtworzyliśmy klasowy plan profilaktyczno – wychowawczy. Rodzice zaangażowali się w organizację spotkania. Przygotowali zabawy, rekwizyty i słodki poczęstunek. Dali doskonały przykład swoim dzieciom, jak można ciekawie i przyjemnie spędzać wspólnie czas. Dziękujemy Rodzicom za wspaniale przygotowaną andrzejkową zabawę.
Ozoboty w naszej szkole
Od niedawna te małe roboty zagościły w naszej szkole już na stałe. Poprzez zabawę wprowadzają dzieci w świat nowych technologii, pomagają uczyć logicznego myślenia, przewidywania i wyciągania wniosków.
Sukces naszej szkoły w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
29.11.2017 na Aqua Lublin odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w pływaniu sztafetowym dziewcząt i chłopców. Ponadto w startach indywidualnych złoto wywalczyli Kacper Sobieszuk- mot, Kuba Sagan-grzb i Adam Szczerba - dow. Srebrny medal zdobył Dawid Popiołek. Wśród dziewcząt brąz wywalczyła Zuzia Szubzda. Gratulacje dla wszystkich Zawodników i Trenerów.
Misie w szkole.
Jak klasy młodsze świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia?
Spotkania z rodzicami w „0C”
Rodzice kształtują postawy i przekonania, wartości i zainteresowania, stosunek do nauki i pracy oraz wrażliwość estetyczną i emocjonalną dziecka. Każdy z naszych gości opowiadał o swojej pracy, pokazywał dzieciom narzędzia, przybory, sprzęty niezbędne w jego profesji. Swój zawód przedstawiła nam mama Zuzi Pani Kasia, która jest projektantką wnętrz oraz mama Pauliny Pani Olena, której pasją jest akwarystyka. Dzieciom niesamowicie podobają się takie zajęcia. Spotkania przebiegały w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak aktywną współpracę i przybliżenie swojej pracy, hobby zerówkowiczom.
Owocna praca w grupie „OC”
Wrzesień Październik i Listopad– to miesiące owocnej pracy w grupie „OC”. Dzieci poznały Dary Froebla i od samego początku były zafascynowane zajęciami. Codziennie pracowały w kącikach; darów, badawczym, twórczym i gospodarczym. Każdy z tych kącików wyzwala w nich potencjał twórczy, chęć działania, kreatywność, samodzielność, a przede wszystkim radość z efektów swoich działań.
Apel o sztandarze, symbolach narodowych i Synach Pułku
24 listopada 2017 społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła kolejną rocznicę nadania Szkole imienia. Uczniowie klas czwartych aktywnie włączyli się w obchody tej uroczystości. Odświętnie ubrani, z wielkim przejęciem wsłuchali się w opowieść o symbolach narodowych, historii Szkoły Podstawowej nr 28 oraz jej Patronie - Synach Pułku Ziemi Lubelskiej.
Obchody Święta Szkoły w klasach I
24 listopada obchodziliśmy uroczyście Święto Szkoły. Uczniowie klas pierwszych aktywnie włączyli się w obchody tego święta.
Święto Szkoły - Synami Pułku ich nazwano
24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Szkoły. Rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, następnie odbyła się dyskoteka i spektakl "Synami Pułku ich nazwano". Przedstawienie mieli okazję obejrzeć zaproszeni goście –Synowie Pułku: p. Marian Wojtas i p. Bolesław Błaszczuk, córka Syna Pułku p. Józefa Kowalika p. Mirosława Derejska wraz z mężem, p. Wiesława Kłębukowska, dyrekcja SP 28, nauczyciele i uczniowie klas V i VI.24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Szkoły. Rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, następnie odbyła się dyskoteka i spektakl "Synami Pułku ich nazwano".
Międzynarodowe spotkanie projektowe nauczycieli Stambuł 25-29 września.
2017-11-23 Filipowicz - Adamowicz Joanna
W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele z Włoch, Niemiec, Finlandii, Turcji, Rumunii oraz koordynatorka z Polski – Joanna Filipowicz-Adamowicz.
Etap drugi konkursów przedmiotowych i tematycznych dla szkoły podstawowej
Od 22 grudnia 2017 roku rozpoczynają się eliminacje drugiego etapu konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów gimnazjów i klas gimnazjalnych.
Nasza Maja z 3F znowu śpiewa
17 listopada 2017r. w MDK "Pod Akacją" w Lublinie odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki "Jesienne Nutki 2017" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Marszałka Województwa Sławomira Sosnowskiego. Z ponad 100 nadesłanych nagrań „demo” na Wojewódzki Konkurs Piosenki „Jasienne Nutki 2017” zakwalifikowano 8 uczestników w kategorii klas I – III. W tej grupie znalazła się nasza Maja z klasy 3F, która wystąpiła w piosence „Kolorowe dzieci” reprezentując naszą szkołę. Gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów!
Wycieczka z nutą zadumy
14 listopada klasa 5d udała się na cmentarz przy ulicy Lipowej. Na miejscu czekał na naszą młodzież pan Jerzy Mleczek, znany lubelski przewodnik , autor książeczki „ Cmentarze przy ulicy Lipowej w Lublinie”. Uczniowie zwiedzili część rzymskokatolicką , prawosławną, ewangelicką a także wojskowo-komunalną. Spacerując po alejach tej jednej z najstarszych nekropolii w Polsce, poznawali historię naszego miasta oraz zasłużonych mieszkańców a także zapalili znicze na mogiłach poległych za naszą Ojczyznę w XIX i XX wieku. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy - pani Agnieszka Goliszek.
”Idę w góry cieszyć się życiem…”
17.11.2017 uczniowie z klasy 3a i 3d wzięli udział w spotkaniu z członkiem Klubu Wysokogórskiego Lublin, panem Piotrem Kuchciakiem i Anią Kuchciak uczennicą klasy 3a. Ania wraz ze swoim tatą opowiedzieli nam o swojej pasji, jaką są górskie wyprawy. Podsunęli nam pomysł na to, jak zdrowo i przyjemnie spędzać wolny czas. Takie hobby wymaga zaangażowania wszystkich zmysłów, dobrej kondycji, świetnej orientacji w terenie i odpowiedniego sprzętu, który mięliśmy okazję obejrzeć i dotknąć, ale przede wszystkim chęci poznawania świata i piękna przyrody. Dziękujemy panu Piotrowi i Ani za przybliżenie nam tematyki górskich wypraw.
II miejsce Międzyszkolnych Zawodach Lekkoatletyka dla każdego
Reprezentacje klas III b i III f wzięły udział Międzyszkolnych Zawodach Lekkoatletyka dla każdego, które odbyły się 17 listopada 2017 r. w Hali Sportowej im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie. Celem zawodów było popularyzowanie lekkiej atletyki oraz zachęcanie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej. Nasza drużyna prowadzona przez nauczycieli wychowania fizycznego p. Iwonę Dudek-Błaszczyk i p. Marzenę Krzysiak dzielnie uczestniczyła w 5 konkurencjach lekkoatletycznych:
Roztańczona lekcja w 3a
15.11.2017 r. Iga Sitko /siostra Jagody uczennicy z naszej klasy/ i Justyna Frączek, uczennice kl.3a z Gimnazjum nr 11 w Lublinie, podzieliły się z nami swoją pasją jaką jest taniec. Pomysł takich zajęć zrodził się na zebraniu z rodzicami, na którym rodzice współtworzyli klasowy plan profilaktyczno – wychowawczy na ten rok, będący elementem programu szkoły. Dziewczęta zaprezentowały nam różne rodzaje tańca nowoczesnego m.in.: Breakdance, House Dance, Hip - hop, Street Dance. Przeprowadziły rozgrzewkę, nauczyły nas kilku elementów tych tańców i zaczęła się nasza muzyczna zabawa. Dziękujemy Idze i Justynie za wspaniałą roztańczoną lekcję.
Teatralna lekcja historii i patriotyzmu
10 listopada 2017 r. szkolna grupa teatralna „Młodzi zdolni” przedstawiła spektakl poświęcony 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W przedstawieniu zaprezentowano sceny z naszej historii, pieśni patriotyczne oraz taniec w wykonaniu Ani, Kaliny, Mariki i Darii. Młodzi artyści z klasy IIIc, IVd,Va, VIa, VIIb i VIId pracowali pod kierunkiem opiekunek koła teatralnego: p. M. Wróblewskiej, p. M. Piaseckiej oraz p. M. Pogonowskiej. Pan Daniel Osiński czuwał nad nagłośnieniem uroczystości.
O zdrowiu słów kilka
W poniedziałek, 13 listopada odwiedził klasę 3b tata Elizy. Włączając się w realizację projektu „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu” przeprowadził pogadankę nt. zdrowego i niezdrowego stylu życia. Na podstawie posiadanej wiedzy oraz własnych doświadczeń omówił skład wybranych produktów żywnościowych i ich wpływ na organizm człowieka. Wspólnie z dziećmi wykonał kilka prostych doświadczeń, które w obrazowy sposób przekonały je, dlaczego niektóre popularne i lubiane napoje oraz przekąski są niezdrowe, a nawet szkodliwe. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Dziękujemy!
Rozśpiewana przerwa
W piątek 10 listopada 2017 r.w przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole odbyło się patriotyczne śpiewanie
"Sukces uczennicy z klasy 3F".
Maja Małocha uczennica klasy 3F już od dwóch lat reprezentuje naszą szkołę na różnych Przeglądach, Festiwalach, Konkursach Piosenki. Ostatnio, wzięła udział w VI Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „DEBIUT 2017” w Siedlcach. Było to wielkie wyróżnienie naszej uczennicy. Mai gratulujemy pięknego występu i życzymy dalszych sukcesów.
2 Nocna Mila Niepodległości 11.11.2017 - bieg historyczno - sportowy
Nasi uczniowie 11.11.2017 roku wzięli udział w biegu po ulicach Starego Miasta. Była to 2 Nocna Mila Niepodległości upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 r. Mimo niespecjalnej pogody (deszcz, wiatr) nasi uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami stawili się na linii startu w efekcie osiągając świetne wyniki:
Wycieczka klasy IB i IC do straży pożarnej
W dniu 9 listopada 2017 roku uczniowie klasy IB i IC wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Pan strażak zapoznał dzieci ze swoją pracą. Zaprezentował również wyposażenia samochodów strażackich niezbędne do gaszenia pożaru, usuwania skutków gwałtownych burz, wypadków drogowych oraz innych katastrof.
Jesień Darami Froebla malowana - edukacja plastyczna w klasie 1A
Szumiał las, śpiewał las, gubił złote liście, świeciło się jasne słonko chłodno a złociście... Edukacja plastyczna odgrywa ważna rolę w harmonijnym rozwoju osobowości uczniów. Ma ona na celu kształtowanie kultury estetycznej i pobudzanie wrażliwości na piękno otaczającego świata oraz rozwijanie postawy twórczej poprzez działalność plastyczną i pobudzanie procesów percepcji.
Narodowe Święto Niepodległości
Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Z tej okazji w czwartek, 9 listopada odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych w wykonaniu uczniów klas trzecich. Słowa wierszy poparte prezentacją multimedialną przybliżyły uczniom wydarzenia dotyczące trudnej drogi naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Symbole narodowe oraz własnoręcznie wykonane kotyliony podkreśliły patriotyczny charakter akademii. Dziękujemy wychowawcom, uczennicom i uczniom klas trzecich za zaangażowanie, wzorową postawę i piękne występy. Była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.
Poznajemy zawody naszych rodziców - grupa 0B
W miesiącu październiku mieliśmy okazję poznać dwa zawody jakie wykonują nasi rodzice. Mama Stasia jest chemikiem i wspólnie z nami wykonała ciekawe doświadczenie-eksperyment. Po kilku dniach otrzymaliśmy piękny kryształ z siarczanu miedzi i wody. Niebieski kryształ dołączył do białych kryształków otrzymanych z soli kuchennej w kąciku badawczym. Odwiedziła nas również mama Weroniki i opowiedziała o trudnym i ważnym zawodzie jakim jest zawód lekarza. Wszyscy z uwagą słuchaliśmy ciekawostek i dzielnie rozwiązywaliśmy zagadki. Dowiedzieliśmy się, gdzie ukrywają się bakterie oraz jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny i dbanie o zdrowie. Mamom bardzo dziękujemy za ciekawe lekcje i czekamy na kolejne.
Lekcja kleksografii w klasie 4a
Taką lekcję mieli także uczniowie klasy 4a. Jaki był efekt? - zobaczcie sami.
"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej"
Wyniki etapu szkolnego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ – „Z UNIĄ NA TY”
6 listopada 2017 roku o godzinie 14.10 w sali nr 2, w ramach Tygodnia eTwinning, odbył się interaktywny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej "Z Unią na Ty". Uczniowie zmierzyli się w grze interaktywnej w kategoriach: flagi państwowe, plakietki samochodowe, stolice państw, kluby piłkarskie, waluta, kontury państw, sąsiedzi, matematyka oraz państwa NATO. A oto wyniki:
Drugi miesiąc za nami
Czas w grupie 0A upływa bardzo szybko. Drugi miesiąc już za nami. Bawimy i uczymy się. Braliśmy udział w warsztatach „Dzieciaki Sadzeniaki”, które odbyły się w Leroy Merlin w Lublinie. Sadziliśmy piękne wrzosy, teraz są ozdobą dziecięcych pokoi. Wykonywaliśmy zadania w kącikach zadaniowo-zabawowych z różnych dziedzin. A jak działaliśmy prezentuje nasza gazetka.
Dziecięca matematyka z Darami Froebla - konstruowanie gier przez dzieci i dla dzieci
Metoda konstruowania gier matematycznych pomaga dzieciom w rozwoju inteligencji operacyjnej, nabyciu umiejętności liczenia oraz kształtowaniu odporności emocjonalnej na trudne sytuacje. Te trzy obszary : rozumienie, umiejętności i emocje, są niezbędnym warunkiem skutecznego kształtowania dziecięcych kompetencji matematycznych.
Wyniki szkolnych eliminacji konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018
W październiku zostały przeprowadzone szkolne eliminacje konkursów przedmiotowych. Do etapu drugiego zakwalifikowało się 43 uczniów klas IV-VII oraz 26 uczniów klas gimnazjalnych.
3a i 3c w Warszawie
24.10.2017r. odbyliśmy podróż do Warszawy. Celem naszej wyprawy było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernika. Oglądając seans: „Ziemia, Księżyc i Słońce”, w planetarium „Niebo Kopernika”, ujrzeliśmy fascynujący świat kosmosu. To wspaniałe, że mogliśmy nie tylko zobaczyć, ale dotknąć i samodzielnie przeprowadzić doświadczenia na interaktywnych wystawach. Z podobnym entuzjazmem zwiedziliśmy Stadion Narodowy w Warszawie.
I Półmaraton Lubelski
I Półmaraton Lubelski za Nami. Nasi Wolontariusze spisali się jak zwykle rewelacyjnie. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.
Ślubowanie klas pierwszych
W dniu 19 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Naszą uroczystość swą obecnością zaszczycili Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk oraz zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin Pani Barbara Czołowska.
Code Week – uczniowie klas I A i I B programowali Ozoboty
Programowanie to język przyszłości, dlatego tak ważne jest, aby dzieci już od najmłodszych lat w przyjazny sposób uczyły się korzystania z nowych technologii. Od 16 do 18 października instruktorzy LPNT i Edu-Sense zapraszają dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych do odkrywania świata programowania w formie zabawy podczas "Code Week". Dnia 17 października uczniowie klas I A i I B brali udział w warsztatach w ramach projektu Code Week – programowanie dla najmłodszych w formie zabawy. Zajęcia prowadziła Pani Agnieszka Kowalska z EduSense.
Jesienne smakołyki w grupie 0B
Dzieci z grupy 0B korzystają z darów jesieni. Ostatnie dni minęły nam na przygotowywaniu i smakowaniu owocowo-warzywnych pyszności. Kilka dni temu zaaranżowaliśmy kącik przyrodniczy bogactwem owoców i warzyw. Rozwiązywaliśmy zagadki smakowe, układaliśmy owocowe rytmy, klasyfikowaliśmy owoce i warzywa, mówiliśmy o diecie bogatej w jesienne witaminki, przygotowywaliśmy soki owocowo-warzywne.
„Sadzenie drzewek w Oc”
W październiku grupa 0c posadziła sadzonki derenia, modrzewia, dębu i jarzębia. Nowe drzewka zasadziliśmy przed szkołą. Celem akcji jest kształtowanie ekoświadomości dzieci, podnoszenie ich ekologicznej kultury, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców zachowań wobec środowiska naturalnego.
Pierwszy miesiąc za nami
Pierwszy miesiąc zabawy, nauki i pracy w grupie 0A upłynął bardzo szybko. Dzieci wykonywały odpowiedzialne zadania z dużym zaangażowaniem. Wymyśliły również tytuł swojej gazetki. Co robiliśmy prezentujemy poniżej.
Edukacja informatyczna w klasach pierwszych
W bieżącym roku szkolnym na zajęciach edukacji informatycznej w klasach pierwszych, zgodnie z zapisami w podstawie programowej, wprowadzane są elementy programowania w oparciu o innowację pedagogiczną "Kodowanie - nauka przez zabawę w klasach I-III".
„Zielona Szkoła na Roztoczu”
W dniach 3-4 października klasy 3b, 3d i 3f zamiast siedzieć w szkolnych ławkach uczyły się na świeżym powietrzu. Zwiedzając, uczniowie poznawali historię Zwierzyńca i Krasnobrodu, a spacerując po Roztoczańskim Parku Narodowym wykorzystywali w praktyce wiedzę o lesie i jego mieszkańcach. Żeby utrwalić zdobytą wiedzę pracowali uzupełniając karty pracy i prezentując zapamiętane ciekawostki o odwiedzanych miejscach. Zwieńczeniem wyjazdu na Roztocze były prace plastyczne z darów jesieni tworzone w plenerze.
Projekt "Znajdź opowieść"
Od września uczniowie klas: 6C i 7B uczestniczą w projekcie stypendialnym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Znajdź opowieść”. Partnerem projektu jest Fundacja „5Medium”, którą reprezentuje Pani Anna Barton, a w przedsięwzięciu bierze udział sześć klas ze szkół podstawowych miasta Lublina.
„Piątki z MDK pod Akacją” w klasie IC
Uczniowie klasy I c uczestniczyli w warsztatach artystycznych w ramach projektu edukacyjnego „Piątki z MDK pod Akacją”. W czasie warsztatów plastycznych projektowali i wykonywali kolorowe puzzle z wykorzystanie farb akwarelowych. Podczas warsztatów literackich uczyli się poprawnej wymowy, recytowali krótkie wierszyki, wykonywali różne zadania metodą dramy. Zajęcia sprawiły uczniom dużo radości i satysfakcji.
Wizyta ratownika medycznego w klasie 0c
W dniu 28.09.2017 uczniowie z grupy Oc mieli okazję zapoznać się z zawodem ratownika medycznego.Ratownik medyczny przekazał dzieciom ważne informacje na temat swojej pracy oraz jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia życia. Omawiana była tematyka różnego rodzaju urazów, jak postępować z osobą, która straciła przytomność i potrzebuje pomocy. Dzieci zwiedziły, obejrzały i zapoznały się ze sprzętem karetki. Przedszkolaki nauczyły się w jaki sposób należy pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak sprawdzić przytomność poszkodowanej osoby i jak wezwać pomoc. Okazało się, że dzieci doskonale znają numery alarmowe 999 i 112.
„Pocztówkowe przedszkole” w grupie Oc
Dzieci z grupy „OC” biorą udział w akcji „Pocztówkowe przedszkole”. Ideą jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek. Głównym celem jest wymiana pocztówek z innymi przedszkolami na terenie całej Polski oraz zapoznanie z mapą Polski. Dzieci mają przede wszystkim możliwość zapoznania się ze sobą mimo dzielącej ich odległości. Efektem końcowym będzie stworzenie mapy Polski „Pocztówkowych przedszkoli”. Dnia 29.09.2017 r. nasza grupa otrzymała pierwszą kartkę pocztową od grupy „Niebieskie misie” z Przedszkola w Zabrzu. Pozdrawiamy naszych nowych przyjaciół.
Klasy trzecie na Lubelskim Festiwalu Nauki
W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki w poniedziałek 25 września 2017 r. uczennice i uczniowie klas 3b, 3d i 3f uczestniczyli w różnorodnych zajęciach. Klasa 3b była w Bibliotece Instytutu Historii KUL na zajęciach „Lublin w książkach-wczoraj i dziś. 700 lat lokacji miasta Lublin. Planszowa gra strategiczna z nagrodami.” Klasa 3d wykonywała kartkę okolicznościową techniką Iris Folding w Medycznym Studium Zawodowym w Lublinie. Klasa 3f uczestniczyła w prelekcji „Myślące roboty” na Politechnice Lubelskiej. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe.
2 Mila Pamięci Ofiar Komunizmu bieg historyczno - sportowy
Nasi uczniowie 16.09.2017 roku wzięli udział w biegu po Parku Ludowym. Była to 2 Mila Pamięci Ofiar Komunizmu upamiętniająca 78 rocznicę napaści ZSRR na Polskę we wrześniu 1939 r. Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie wraz z rodzicami stawili się na linii startu w efekcie osiągając świetne wyniki:
Udział uczniów 3a w święcie batalionu dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie
08.09.2017r. w ramach cyklu zajęć: „Poznajemy zawody i pasje naszych rodziców”, na zaproszenie młodszego chorążego Tomasza Kancika /taty Kamili z naszej klasy/, uczestniczyliśmy w obchodach święta batalionu dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie /część polska/. Podczas oficjalnej ceremonii przyznane zostały medale, odznaczenia i dyplomy zasłużonym żołnierzom batalionu.
2 Bieg Mila Pamięci Ofiar Komunizmu
Kuratorium Oświaty w Lublinie informuje że 16 września 2017r. odbędzie się 2 Bieg MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU w Lublinie.Zachęcamy do aktywnego uczestniczenia w tym edukacyjnie ważnym wydarzeniu sportowym. Szanowni Państwo, formuła biegu zakłada wspólny start uczniów, rodziców i nauczycieli. Bieg został wpisany w program lubelskich obchodów 78 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa reprezentacje szkolne podczas biegu. Bieg jest współorganizowany z Fundacją “Ruchu Solidarności Rodzin” pod patronatem Wojewody Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublina i jest współfinansowany przez Ministra Sportu i Turystyki.
-
Wyjście na spektakle
-
Warsztaty integrujące w klasie 7D
-
Projekt "Dwie Siostry. Kultura + Edukacja”
-
Bezpieczne ferie zimowe
-
Akcja Kolędnicy Misyjni
-
Spotkanie z podróżnikiem
-
Akredytacja Erasmusa – kurs standardowego języka ogólnego: angielskiego oraz niemieckiego
-
W świątecznym nastroju
-
Świąteczne pierniczki w klasie 3E
-
Warsztaty w klasie 1B
-
Pieczenie pierników w 5A
-
VIII Turniej Historyczny IPN „Dziś Teleranka nie będzie…” Stan wojenny w Polsce – II edycja