
Aktualności
"Bezpieczna droga do szkoły"
We wrześniu ruszyła w naszej szkole kolejna akcja programu "Bezpieczna droga do szkoły", której głównym celem jest nauka bezpiecznych zachowań na drodze.
Warsztaty LFN „Nauka dla przyszłości”
W środę podczas warsztatów „Konstrukcje z papieru – origami” uczniowie z klasy 3A doskonalili swoją koncentrację i cierpliwość podczas składania przestrzennej bryły. Nie było łatwo.
Piosenka "Moja 3A"
Klasa 3A nagrała piosenkę z okazji zakończenia roku pt. "Moja klasa 3A" podsumowując tak wspólnie spędzone chwile. Zachęcamy do odsłuchania.
Święto Rodziny w 1A
14 czerwca 2023 r. w klasie 1A odbył się Dzień Rodziny. Dzieci zaprezentowały wesołe przedstawienie „Kabaret Horrorek” wg tekstu Wandy Chotomskiej, złożyły swoim rodzicom poetycko-muzyczne życzenia.
Konkurs o św. Janie Pawle II
Uczniowie klas I-III wzięli udział w XIII Archidiecezjalnym Konkursie o św. Janie Pawle II. W tym roku temat konkursu plastycznego brzmiał „Droga Karola Wojtyły do świętości”.
Warsztaty robienia lampionów w klasie 1E
12 maja 2023 roku w klasie 1E odbyły się warsztaty pt. "Bajkowe lampiony". Uczniowie rysowali swoich ulubionych bohaterów z bajek, następnie wycinali rysunki i przyklejali na słoiki.
IV Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce dla klas I-III „Polska moja Ojczyzna”
12 maja 2023 r. w naszej szkole, odbył się IV Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce dla klas I-III „Polska – moja ojczyzna”. Głównymi celami konkursu było: kształtowanie postawy patriotycznej, budzenie zainteresowania historią Polski, budowanie dumy z bycia Polakiem, kształtowanie szacunku do Ojczyzny i jej symboli narodowych, umiejętność pracy w zespole oraz wdrażanie do uczciwej rywalizacji.
Uczniowie z pasją - Maks i Wiktor z 1E
Maks Grudziński oraz Wiktor Kosienkowski to niezwykle utalentowani uczniowie. Interesują się matematyką, świetnie pływają. Maks posiada zdolności artystyczne: pięknie śpiewa, rysuje i recytuje. Wiktor ma dużą wiedzę przyrodniczą, posiada zmysł organizatora. Ale największą pasją chłopców jest gra w piłkę nożną.
2E z wizytą w bibliotece
18 kwietnia klasa 2E odwiedziła osiedlową bibliotekę - Filię nr 28 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie przy ulicy Nadbystrzyckiej. W tym niezwykłym królestwie książek czekało na nas wiele ciekawych informacji.
Wiosna w klasie 2E
Nadeszła w końcu długo wyczekiwana wiosna. Wiosenny klimat udzielił się także uczniom klasy 2E, którzy z radością celebrują nadejście najbardziej zielonej pory roku.
Sukces Poli Gryszko z klasy 1E
Uczennica naszej szkoły, Pola Gryszko, rozwija swój ogromny talent pod okiem najlepszych instruktorów tańca. Na co dzień skromna, wrażliwa dziewczynka, wchodząc na scenę, staje się prawdziwą gwiazdą. Serdecznie gratulujemy Poli sukcesów. Wiemy, że osiąga je dzięki wytrwałej pracy, zaangażowaniu w to, co kocha.
„Adopcja Serca" - kartki wielkanocne dla Bizimana
Podczas zajęć w świetlicy uczniowie klas I-III narysowali kartki wielkanocne dla Bizimana Chance - chłopca, którego wspieramy w ramach programu „Adopcja Serca".
Przygoda Tymka Jędrzejewskiego z piłką nożną… i nie tylko!
Tymek Jędrzejewski uczeń klasy 2E swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął jak miał 3,5 roku. Pasją do piłki zaraził go starszy brat Jakub. Od samego początku do obecnej chwili reprezentuje barwy jednego klubu/szkółki piłkarskiej Brazilian Soccer School Lublin.
Warsztaty stolarskie pt. "W wielkanocnym koszyczku"
W dniu 22 marca 2023 r. w szkole odbyły się warsztaty stolarskie pt. "W wielkanocnym koszyczku". W zajęciach uczestniczyli przedstawiciele klas: 2C, 3B i 3D.
Teatralne powitanie wiosny w klasach 1A i 1B
20 i 21 marca 2023 r. z okazji pierwszego dnia wiosny, uczniowie z klas integracyjnych 1A i 1B wraz z wychowawczyniami, zaprezentowali na deskach szkolnego teatru, przedstawienie pt.: "Witajcie w naszej bajce”, przygotowane w oparciu o wiersze Jana Brzechwy.
„Jechała kolęda…”
W poniedziałek 9 stycznia klasy 2A i 2B obejrzały świąteczno-noworoczne widowisko muzyczne „Jechała kolęda…” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Program tego niezwykłego koncertu był bardzo bogaty: występy chóru i solistów, śpiewających kolędy i pastorałki, tańce z różnych regionów Polski, występ kolędników.
Świąteczne wypieki
Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy 3D postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły.
Pierniczki, czyli świąteczna tradycja w klasie 2C
W dniu 13 grudnia uczniowie z klasy 2C piekli świąteczne pierniki w naszej szkolnej pracowni kuchennej.
Warsztaty pierniczkowe
12 i 13 grudnia dzieci z klas 2A, 2B i 2C udały się do pracowni kuchennej w naszej szkole na przedświąteczne przygotowania cukiernicze. Wsparcie Mam w tym dniu było bezcenne. Pomogły przygotować ciasto, lukier i posypki, czuwały nad pracami małych cukierników.
Podróż do magicznej krainy
Uczniowie klasy 3A i 3C wybrali się w magiczną podróż do Sandomierza i Nowej Dęby. Podczas wizyty w Sandomierzu zapoznali się z historią tego wyjątkowego miasta położonego nad Wisłą na wzgórzu. Odwiedzili Podziemną Trasę Turystyczną, czyli sandomierskie lochy. Ogromną frajdą była możliwość przymierzania strojów z epoki w Zbrojowni...
Niezwykła przygoda u Świętego Mikołaja!
W dniu 6 grudnia 2022 roku klasa 3D wzięła udział w warsztatach: Niezwykła przygoda u Świętego Mikołaja, w Szkole Matematyki EZO w Lublinie.
Z wizytą w schronisku dla bezdomnych zwierząt
W dniu 6 grudnia 2022 roku klasy 3A, 3C i 3E wraz z wychowawczyniami wzięły udział w Zoomikołajkach zorganizowanych przez schronisko dla bezdomnych zwierząt w Lublinie. Celem wycieczki było uwrażliwienie uczniów na krzywdę porzuconych zwierząt.
Spotkanie klasy 2C ze św. Mikołajem w Muzeum Wsi Lubelskiej
W dniu 6 grudnia, w Mikołajki w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyło się spotkanie klasy 2C ze św. Mikołajem. Dzieci dowiedziały się kim był św. Mikołaj – czym zasłynął za życia i czy naprawdę chodził ubrany w czerwony kostium...
Spotkanie 1A ze św. Mikołajem w Muzeum Wsi Lubelskiej
W dniu 5 grudnia 2022 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem, długo wyczekiwane przez uczniów z klasy 1A. Zanim pojawił się ten niesamowity gość, wszystkie dzieci wzięły aktywny udział w konkursach z nagrodami.
Wizyta w fabryce bombek
W dniu 28 listopada 2022 roku klasy 2E i 3B odwiedziły fabrykę bombek w Nowej Dębie. Wizytę zaczęliśmy od opowieści przewodnika na temat tego, skąd wzięła się tradycja wieszania bombek na świątecznych drzewkach.
Projekt „Książka to życie"
Uczniowie klasy 3C brali udziału w projekcie "Książka to życie" realizowanym w ramach programu Kreatywna Europa skupiającym się na obecności literatury w rozwoju dzieci. Podczas warsztatów bajkoterapeutycznych mieli możność poznać ciekawe książki o emocjach i uczuciach.
Uśmiech piękny mam, bo o zęby dbam!
Każdy z nas może mieć piękne i zdrowe zęby, ale powinien o nie odpowiednio dbać. 9 listopada 2022 r. pani stomatolog Irena Płecha-Bielecka przypomniała nam ważne zasady, które pozwolą każdemu cieszyć się wspaniałym uśmiechem
Dzień Zaduszny
W Dniu Zadusznym 2 listopada klasy I-III zgodnie ze szkolną tradycją jak co roku odwiedziły zbiorową mogiłę w pobliskim wąwozie.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
13 października 2022 r. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. W imieniu starszych kolegów, uczniowie z klasy 8A: Kamila, Karina, Marta, Monika, Adam, Filip i Kuba, powitali pierwszoklasistów. Razem z panią Agatą, naszą szkolną psycholog, zaśpiewali szkolny song SP nr 28.
Lekcja w 1A – „Analiza danych”
10 października 2022 r. odwiedziła nas Pani Agata Jędrejek, mama Leny, uczennicy z naszej klasy 1A.
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla klas pierwszych "Bezpieczna droga do szkoły"
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu plastycznego dla klas pierwszych "Bezpieczna droga do szkoły".
Wycieczka na lotnisko
29 września uczniowie klasy 2C uczestniczyli w wycieczce szkolnej na lotnisko w Świdniku.
Światowy Dzień Zwierząt w klasie 2E
We wtorek 4 października klasa 2E obchodziła Światowy Dzień Zwierząt.
"Smaczna i zdrowa chałka kolorowa"
We wrześniu klasa 3A miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach edukacyjno-kulinarnych: ,,Smaczna i zdrowa chałka kolorowa". Warsztaty odbyły się na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Dzieci zwiedziły Instytut, poznały historię chałki, samodzielnie wykonały swoje wypieki, miały również okazję poznać sposoby łączenia ciasta ze zdrowymi produktami roślinnymi (burak, szpinak, marchewka itp.).
Dzień Chłopaka w klasach 2A, 2B, 2E
Z okazji Dnia Chłopaka klasy drugie wybrały się razem z wychowawcami do kina z okazji 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci!
Dzień Chłopaka w klasie 1B
Dzień Chłopaka uczniowie klasy 1B świętowali w niecodzienny sposób. Dzieci uczestniczyły w kreatywnych zajęciach z robotyki.
Optyczne akrobacje w klasie 2A
W piątek (16 września) uczennice i uczniowie z klasy 2A uczestniczyli w warsztatach „Optyczne akrobacje”, organizowanych na Uniwersytecie Przyrodniczym w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Zjawiska optyczne od wieków fascynowały i inspirowały naukowców, artystów oraz zwykłych ludzi ciekawych świata.
Niech żyją wakacje...
24 czerwca uczniowie klas I-III uroczyście zakończyli rok szkolny 2021/2022.
Bezpieczne wakacje
W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie letniego wypoczynku, w dniu 21 czerwca 2022 r. w klasach I-III odbyły się spotkania z p. policjantką oraz lekcje „Bezpieczne wakacje” z Trzeciej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”.
3A - Dzieci Rodzicom, Rodzice Dzieciom
Mama, Tata, Dzieci, Rodzina - z nimi związane są najpiękniejsze wspomnienia, radości, troski, marzenia, tęsknoty. Warto pamiętać o wdzięczności wyrażanej w codziennym szacunku, w prostych dowodach miłości. 21 czerwca 2022 r. w klasie 3A odbył się Dzień Rodziny.
Upominek dla Taty w klasie 1E
15 czerwca 2022 r. w naszej klasie odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez mamę Wiktorii panią Małgorzatę Kurek. Mama Wiktorii pokazała nam jak przygotować miłe upominki dla ważnych dla nas osób. Mali twórcy wykonywali notesiki z życzeniami oraz woreczki zapachowe (w których znalazły się także suszone pachnące zioła) według własnego pomysłu, wykazując się przy tym, dużą kreatywnością.
Wycieczka klasy 3A do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
6 czerwca 2022 r. byliśmy z wizytą w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie. Przez ekspertów zostaliśmy oprowadzeni po instytucji. Pracownicy ZUS ciekawie opowiadali o swojej pracy, obejrzeliśmy również filmik oraz prezentację na temat ubezpieczeń społecznych.
Dzień Dziecka 2A i 2D w Magicznych Ogrodach
Klasy 2A i 2D Dzień Dziecka spędziły w Magicznych Ogrodach. Program wycieczki obejmował również zwiedzanie zamku w Janowcu nad Wisłą, dworu szlacheckiego z Moniak i Skansenu Ziem Nadwiślańskich.
Dzień Dziecka w klasie 1E i 2B
1 czerwca klasy 1E i 2B odwiedziły Centrum Rekreacyjno-Edukacyjne Kids’ Club znajdujące się w Hali Globus w Lublinie. W dniu ich święta dzieci mogły pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.
Podsumowanie Międzynarodowego Projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki" w klasie 1E i 2B
Uczniowie klasy 1E i 2B zakończyli swoją przygodę z projektem edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa wśród dzieci „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Program został stworzony z myślą o zachęceniu uczniów do czytania książek, w tym lektur szkolnych. Wszystkie nasze działania sprawiły, że otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające jego ukończenie.
Wizyta przedszkolaków
W poniedziałek 30 maja 2022 r. klasa 1E gościła Sympatyczne Chochliki z Przedszkola nr 73. Dla przedszkolaków było to z pewnością duże przeżycie. Mogli obejrzeć budynek naszej szkoły, zwiedzić plac zabaw i zobaczyć, jak wyglądają sale, w których odbywają się lekcje.
„Naukowa przygoda” klas 1A i 1C
W poniedziałek 30 maja dzieci z klasy 1A i 1C były na klasowej wycieczce „Naukowa przygoda” w Młynie Hipolit w Nowym Gaju. Najpierw podczas lekcji muzealnej „Skarby Ziemi” przewodnik opowiedział pierwszakom o dziejach naszej planety oraz pokazał skały i minerały z różnych stron świata. Potem dzieci mogły spróbować, czy łatwo było przepłukiwać piasek w rzece w poszukiwaniu złota.
Warsztaty cukiernicze w klasie 1A
W ramach obchodów Dnia Dziecka klasa 1A uczestniczyła w warsztatach cukierniczych. Zorganizowała je i przeprowadziła jedna z dziewczynek - Klara wraz z mamą. Pani Dorota, która jest cukiernikiem, przyniosła do klasy wszystkie potrzebne produkty.
Wycieczka do Warszawy klasy 2A i 2C
W godzinach porannych uczniowie klasy 2A i 2C pełni energii wyruszyli do Warszawy. Najpierw odwiedzili Muzeum Wojska Polskiego. Następnie uczestniczyli w lekcji zorganizowanej przez Muzeum Narodowe pod tytułem „Warszawa w kolorach”.
Wycieczka klasy 1E i 2B do Motycza Leśnego
BLISKO NATURY pod takim hasłem 23 maja 2022 r. uczniowie klasy 1E i 2B wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Motycza Leśnego, gdzie uczestniczyli w różnych warsztatach. Była leśna gra terenowa, podczas której zdobywali różne sprawności, utrwalali treści przyrodnicze i ekologiczne.
III Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce dla klas II i III
Głównymi celami konkursu były: kształtowanie postawy patriotycznej, budzenie zainteresowania historią Polski, budowanie dumy z bycia Polakiem, kształtowanie szacunku do Ojczyzny i jej symboli narodowych, umiejętność pracy w zespole oraz wdrażanie do uczciwej rywalizacji. Reprezentanci klas odpowiadali na pytania w zespołach 2-osobowych.
Wycieczka klasy 3A do Agencji Reklamowej Maik
23 maja 2022 r. odwiedziliśmy Agencję Reklamową Maik w Lublinie. Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzania działu graficznego, gdzie mogliśmy spróbować swoich sił w profesjonalnym projektowaniu reklamy. W dziale produkcji i druku obejrzeliśmy maszyny i poznaliśmy ich zastosowanie.
Lekcja w 3A „Jak myśli komputer?”
20 maja 2022 r. odwiedził nas pan Szymon Wilkołazki, tata Janka, ucznia z naszej klasy 3A. Pan Szymon jest informatykiem. Przeprowadził zajęcia na temat: "Spróbuj zrozumieć, jak myśli komputer?"...
Klasa 3B - zdrowo odżywia się!
Uczniowie i uczennice z klasy 3B promują zdrowy styl życia. W ramach wielu działań o zdrowym żywieniu nauczyli się, jak unikać żywieniowych błędów, a wybrać to, co służy ich rozwojowi. Poznali doskonale ,,Piramidę żywienia” i zastosowali się do jej wskazówek.
Sukces Sofii Halety z klasy 3B
Uczennica Sofiia Haleta z klasy 3B, uczestniczka zajęć w Pracowni Malarstwa i Grafiki, zdobyła wyróżnienie w XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk.
55 Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej
W dniach 12-13 maja odbył się 55 Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów Natalia Zielonka kl. 1c, Julia Pawlak kl. 2c, Aleksander Janik kl. 3c oraz Wojciech Piętka kl. 3c. W konkursie wzięło udział 69 recytatorów ze szkół podstawowych województwa lubelskiego. Wśród laureatów konkursu znalazł się nasz uczeń - Aleksander Janik, natomiast Natalka Zielonka otrzymała wyróżnienie.
I Etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w I Etapie Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”. Celem tego konkursu jest popularyzacja matematyki, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, odkrywanie matematycznych talentów, kształtowanie logicznego myślenia, mobilizowanie i motywowanie uczniów do rozwiązywania matematycznych problemów.
Brawa dla Martyny Mizerackiej!
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3E Martyna Mizeracka otrzymała wyróżnienie w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata”.
Klasy 3A, 3B, 3E w Warszawie
28 kwietnia 2022 r. uczniowie z klas 3A, 3B i 3E wraz z wychowawczyniami i opiekunami byli na wycieczce w Warszawie.
Warsztaty Check IT Junior w 3A
Uczniowie z klasy 3A mieli możliwość udziału w stacjonarnych warsztatach, w ramach Konferencji Check IT 2022 Lublin. 11 kwietnia odbył się warsztat "Zostań Asem Internetu – o cyberbezpieczeństwie dla najmłodszych”, a 25 kwietnia „Warsztaty dla dzieci w dziedzinie robotyki”.
Szkolny Konkurs Recytatorski w klasach 1-3
W dniu 27 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. W konkursie wzięło udział 44 uczniów klas 1-3. Jury dokonało oceny wg następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, ogólny wyraz artystyczny.
Wielkanocne warsztaty kulinarne klasy 3C
Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który czekają wszystkie dzieci. Tuż przed Wielkanocą uczniowie klasy 3C wybrali się razem z wychowawczyniami na warsztaty kulinarne.
Wielkanocne wianki w klasie 3A
W piątek 8 kwietnia 2022 r. dzieci z klasy 3A wzięły udział w warsztacie plastycznym, który przygotowała i przeprowadziła pani Małgorzata Stadnicka-Bujak, mama Łucji – uczennicy z naszej klasy.
Warsztaty Wielkanocne w klasach I-III
W ubiegłym tygodniu w klasach 1A, 1E, 1D, 2A i 2B odbyły się wielkanocne warsztaty. Malowaliśmy styropianowe jajka, ubieraliśmy świąteczne kartki w kurczaczki i zajączki, a w powietrzu czuć było wiosenną atmosferę.
Wyjście na lodowisko - I nagroda w konkursie dla 3A
Uczniowie z klasy 3A otrzymali bilety na lodowisko Icemania Lublin, w nagrodę za zajęcie I miejsca w Międzyszkolnym Konkursie „Najpiękniej ubrana choinka”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Sióstr Urszulanek UR w Lublinie.
Bal Karnawałowy w klasie 2A
W środę 9 lutego odbył się Bal Karnawałowy w klasie 2A. Dzieci dowiedziały się co to jest Karnawał i jak go obchodzimy w Polsce. Potem przebrane w piękne stroje, bawiły się przy muzyce tanecznej.
„Najpiękniej ubrana choinka” - konkurs
Wzięliśmy udział w Konkursie Bożonarodzeniowym „Najpiękniej ubrana choinka”. Choinkę należało udekorować według własnego pomysłu, ozdobami wykonanymi samodzielnie przez uczniów z materiałów recyklingowych.
Świąteczne ozdoby – warsztat plastyczny
17 grudnia 2021 r. dzieci z klasy 3A uczestniczyły w warsztacie plastycznym, który przygotowała i przeprowadziła pani Małgorzata Stadnicka-Bujak, mama Łucji – uczennicy z 3A. Uczniowie samodzielnie wykonali świąteczne stroiki oraz dekoracyjne krasnale, uczyli się też rozpoznawać gatunki drzew iglastych.
Piernikowe cudeńka w klasie 1E i 2B
13 i 16 grudnia w klasach 1E i 2B odbyły się przedświąteczne warsztaty ozdabiania pierników. Pierniki przygotowali rodzice. Piękne i smaczne ciastka były malowane polewą lukrową, a następnie ozdabiane kolorowymi posypkami.
Warsztaty pierniczkowe
W grudniu uczennice i uczniowie z klas 1A, 1B, 1C, 2C i 3D uczestniczyli w warsztatach pieczenia i zdobienia pierniczków świątecznych w siedzibie Biura Podróży Avitur. Pod kierunkiem pani Ewy dzieci samodzielnie wyrobiły i zagniotły ciasto według podanego przepisu, a następnie wykroiły pierniczki różnych kształtów.
3A z wizytą w Filharmonii Lubelskiej - „Spotkanie przy choince”
13 grudnia 2021 r. uczniowie z klasy 3A uczestniczyli w koncercie „Spotkanie przy choince” - audycji edukacyjnej w Filharmonii Lubelskiej im. H. Wieniawskiego.
„Piszemy ruchem” – klasa 3A
W czwartek 2 grudnia 2021 r. uczniowie z klasy 3A uczestniczyli w zajęciach muzyczno-ruchowych „Szkoła w ruchu – ruch w szkole” – „pisanie ruchem" prowadzonych przez panią Annę Żak – choreografa, reżysera Lubelskiego Teatru Tańca, Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.
Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole
11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
Tydzień eTwinning w klasach I-III
Uczennice i uczniowie klas I włączyli się w obchody Tygodnia eTwinningu poprzez omawianie tematyki dotyczącej współpracy krajów Unii Europejskich, zorganizowanie wystaw i gazetek o wybranych krajach oraz wykonanie prac plastycznych „Bohaterowie europejskich bajek i baśni w oczach dzieci”.
Spotkania autorskie z Arturem Jasińskim
W dniach 12 i 19 października 2021 r. gościliśmy w naszej szkole (w budynku „małej” i „dużej szkoły”) pana Artura Jasińskiego - muzyka, perkusistę, autora tekstów piosenek, miłośnika przyrody, autora książki dla dzieci „Baśń o dębowym sercu”.
Wycieczka klasy 3E do niezwykłej fabryki
15 października klasa 3E odbyła niezwykłą podróż do fabryki ozdób choinkowych w Nowej Dębie. Na ekspozycji muzealnej obejrzeliśmy setki pięknych eksponatów. Podziwialiśmy różne style zdobienia bombek. Poznaliśmy cały proces produkcji szklanych ozdób.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
Dzień 29 września 2021 roku był dla uczniów klas pierwszych wyjątkowy. Uroczystość rozpoczęła się krótką częścią artystyczną. Doniosłym momentem było wprowadzenie sztandaru szkoły, odśpiewanie hymnu państwowego i uroczyste ślubowanie.
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Czytam z klasą" lekturki spod chmurki
W roku szkolnym 2021/22 klasy 1E i 2B przystąpiły do udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Czytam z klasą" lekturki spod chmurki wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla klas pierwszych "Bezpieczna droga do szkoły"
Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów konkursu...
"Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów"
Uczniowie naszej szkoły (0a, 0b, 1c, 1b, 2a, 2d, 3a, 3d, 3c, 4b, 4d, 6b, 5a, 6c) mieli okazję wziąć udział w spektaklu pt. "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów". Wydarzenia emitowane były online na przełomie września i października w godzinach lekcyjnych.
Wycieczka na Roztocze
29 września 2021 r. uczniowie z klasy 2B i 2D wybrali się na wycieczkę do Parku Żywiołów oraz Zwierzyńca.
„Poszukiwacze i odkrywcy” z klasy 1A
Uczniowie z klasy 1A lubią eksperymentować. W czwartek, 23 września 2021 r. odwiedzili Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, gdzie uczestniczyli w warsztatach „Świat zmysłów” w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki.
"Przedsiębiorcze dzieciaki" z klasy 1E
21 września 2021 r. uczniowie z klasy 1E w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki uczestniczyli w warsztatach „Przedsiębiorcze dzieciaki” przygotowanych przez UMCS - Wydział Pedagogiki i Psychologii w Lublinie.
Festiwal Nauki - „Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach”
20 września 2021 r. uczniowie z klasy IC i IIIA, w ramach XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, wzięli udział w warsztacie „Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach”.
Wycieczka klasy 1A i 1D do Motycza Leśnego
W czwartek, 10 czerwca klasy 1A i 1D wybrały się na warsztaty przyrodniczo-plastyczne.
Warsztaty w 1A i 1D
Zapraszamy do obejrzenia galerii z artystycznych warsztatów na Dzień Mamy i Taty.
Wizyta fotoreportera w klasie 1D
W poniedziałek 17 maja w klasie gościliśmy fotoreportera pana Jakuba Orzechowskiego – tatę Jana z klasy 1D.
Wiosna w obiektywie klasy 1E
Kalendarzowa wiosna przyszła już dawno ale pogoda wcale nas nie rozpieszcza. Wszyscy z utęsknieniem czekamy na piękne, wiosenne i pełne słońca dni.
Dzień Ziemi w klasie 2C
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Święto to przypomina nam, że jesteśmy cząstką przyrody i musimy zrobić wszystko, aby chronić środowisko przyrodnicze, w którym żyjemy.
Zaświeć się na niebiesko!
W związku ze zbliżającym się dniem 2 kwietnia w klasie 3D obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Klasa 2E kreatywnie czyli co można zrobić ze skarpetek
Przeczytana przez uczniów klasy 2E książka Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” wyzwoliła w dzieciach zapał do pracy twórczej.
Dzień Języka Ojczystego w klasach 1B i 3E
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
Dzień Nauki Polskiej w klasie 1B i 3E
Dzień Nauki Polskiej to wyjątkowe święto przypadające 19 lutego, w dniu urodzin Mikołaja Kopernika. Jest to święto, które umożliwia celebrowanie osiągnięć polskiej nauki.
Walentynki dla Babci i Dziadka
W dniu 16 lutego dzieci z zerówki 0A i OB przygotowały Walentynkowy występ dla swoich Babć i Dziadków z okazji Ich święta.
#DzieciUcząRodziców
W ramach drugiej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” uczniowie klas I- III i oddziałów przedszkolnych wzięli udział w kolejnych zajęciach z projektu “Dzieci uczą rodziców” pod hasłem “Wirtualny Świat”.
Obchody DBI w zerówkach
We wtorek 9 lutego obchodziliśmy w zerówce Dzień Bezpiecznego Internetu.
Bal karnawałowy w zerówkach
Dnia 5 lutego, w piątek odbył się bal karnawałowy w zerówkach.
Zimowe szaleństwa klasy 3D
Za oknem śnieg i mróz, a to świetna okazja, by zażyć ruchu na świeżym powietrzu i przy okazji świetnie się bawić. Korzystając ze wspaniałej zimowej pogody klasa 3D odwiedziła górkę w sąsiedztwie naszej szkoły.
"Zerówki" śpiewają pastorałki
Zapraszamy do wysłuchania trzech pastorałek w wykonaniu dzieci z klas zerowych...
Mikołajkowy „Poranek z książką” w 2A
W środowy poranek 09.12.2020 r. gościliśmy na zajęciach online panią dyrektor Beatę Kwiatkowską, która sprawiła nam mikołajkowy prezent. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy przeczytanej przez panią dyrektor bajki edukacyjnej Piotra P. Walczaka "Skąd Święty Mikołaj bierze prezenty?". Opowieść ta zmotywowała nas do kolekcjonowania dobrych uczynków.
Mikołaj w "zerówkach"
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkiego filmiku z obchodów Dnia Świętego Mikołaja w zerówkach.
Święto Szkoły w "zerówkach" - galeria
Zapraszamy do obejrzenia galerii foto wykonanej z okazji Święta Szkoły.
Święto Szkoły w "zerówkach"
W czwartek 26 listopada uczniowie grup 0A i 0B wzięli udział w pogadankach o patronie szkoły Synach Pułku Ziemi Lubelskiej.
2 edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej
”Dzieci uczą rodziców”
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych będą uczestniczyć w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". W związku z nadzwyczajną sytuacją wywołaną pandemią koronawirusa, akcja będzie realizowana stacjonarnie i zdalnie.
Ślubowanie klas pierwszych
15 października 2020 roku był dla uczniów klas pierwszych dniem wyjątkowym. Odświętnie ubrani najpierw zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie.
Pamiętamy!!!
W dniu 29 października 2020 roku uczniowie klas 1b i 3e zapalili znicze przy pomniku pomordowanych Więźniów Zamku Lubelskiego. Szkoła uczy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazuje, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci.
Pasowanie na Zerówkowicza
W środę 21 października w oddziałach przedszkolnych mieszczących się w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na Zerówkowicza
Dzień Kropki w Oddziałach Przedszkolnych naszej szkoły
Dzień 15 września był Dniem Kropki - święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Książka „The Dot” Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony na całym świecie. Historia opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, choć może o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
#DzieciUcząRodziców
Lekcja 5 "Wyjątkowa pszczoła"
W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców” uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w lekcji "Wyjątkowa pszczoła".
Pszczoła? Owad wyjątkowy i na swój sposób doskonały. Dzięki niemu pożywienie mamy. Lekcja 5 to podróż do świata pszczół. W trakcie lekcji dzieci poznały te małe owady, a także dowiedziały się o tym, jak wielki jest ich wpływ na nasze życie. Zwieńczeniem lekcji było omówienie wiersza "Zmartwienie pszczoły".
Bezpieczny Internet
W piątek 28 lutego uczniowie z klas 2c i 2e gościli funkcjonariuszy policji, którzy w ciekawy sposób przedstawili zagrożenia, z którymi się spotykamy w sieci. Zajęcia z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej miały ciekawy przebieg i wzbudziły u dzieci duże zainteresowanie. Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
Dzień Nauki Polskiej w kl. 2A i 3B
Dzień Nauki Polskiej to dzień urodzin Mikołaja Kopernika (19.02), wybitnego astronoma, matematyka, ekonomisty, prawnika, stratega wojskowego, lekarza, astrologa i tłumacza. Ustanowienie tego święta jest „wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa”. Nauka przez stulecia stanowiła kluczowy impuls do rozwoju intelektualnego, społecznego i gospodarczego.
Wycieczka do kina klas 1c, 2a, 2e i 3b
2020-02-18 Wychowawcy klas 1c, 2a, 2e i 3b
17 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami obejrzeli film „Doktor Dolittle”, opowieść o człowieku, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Z zapartym tchem śledziliśmy losy dzielnego doktora, który wraz z przyjaciółmi...
#DzieciUcząRodziców
Lekcja 4 "Ekologia i ochrona środowiska"
W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców” uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w lekcji "Ekologia i ochrona środowiska".
Ekologia – nauka, która bada i analizuje zależności zachodzące w świecie przyrody – wśród organizmów żywych i w otaczającym je świecie. Określenie „ekologia” stanowi połączenie greckich „oikos” i „logia”, gdzie „oikos” oznacza „dom”, a „logia” – „naukę”.
„Baśń o dębowym sercu”- spotkanie autorskie z Panem Arturem Jasińskim w klasie 2c i 2e
2020-02-03 Wychowawcy klas 2c i 2e
W piątek 31 stycznia 2020 r. uczniowie klas drugich mieli okazję spotkać się z autorem książki pt. „Baśń o dębowym sercu”. Podczas spotkania pisarz przybliżył uczniom swój warsztat pracy. Opowiedział o sztuce pisania i pomyśle na książkę dla dzieci. Utwór dla najmłodszych zamierzał napisać już dawno. Nie miał jednak pomysłu na fabułę. Gdy pojawiła się myśl, że będzie to opowieść o przyjaźni chłopca i drzewa - napisanie książki zajęło autorowi kilka dni.
#DzieciUcząRodziców
2020-01-10 Anna Iwanicka, Beata Wilkołaska
Ferie zimowe to okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie, ale to także czas zabawy w domowym zaciszu. By ferie przebiegały szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. We wtorek 7 stycznia i w środę 8 stycznia klasy 0 - III i świetlica wzięły udział w spotkaniu z panią policjantką, a w piątek 10 stycznia w klasach 0 - III odbyły się zajęcia w trakcie których dzieci poznały najważniejsze zasady bezpieczeństwa w domu i poza nim podczas ferii zimowych.
Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe – komiks
Zapraszamy uczniów klas 0-III do udziału w szkolnym konkursie na komiks rysunkowy nawiązujący tematycznie do bezpiecznych i zdrowych ferii zimowych.
Komiks - opowiadanie utworzone przez połączenie kilku lub więcej obrazków składających się na jakąś historię. Obrazki są zaopatrzone w tekst narratora (z boku) lub wypowiedzi postaci (w dymkach).
Jasełka w grupie 0C
2020-01-09 Aneta Staszowska, Dorota Wilgat
Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
Bożonarodzeniowe ozdoby w 2 E
2020-01-06 Małgorzata Smagowska
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach pomarańczy, piernika i przystrojona choinka – to buduje magiczny świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszej klasie zagościła świąteczna atmosfera 13 grudnia odbyły się zajęcia z udziałem rodziców. Celem było wykonanie ozdób świątecznych. Rodzice i uczniowie z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Wspólna twórczość, zaangażowanie, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z rodzicami to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron.
Spotkanie wigilijne w oddziałach przedszkolnych
19 grudnia 2019 roku w oddziałach przedszkolnych odbyła się Wigilia. To wyjątkowe spotkanie było okazją do wspólnego przeżywania podniosłego nastroju zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
#DzieciUcząRodziców
2019-12-13 Anna Iwanicka, Beata Wilkołaska
Grudzień to miesiąc wyjątkowy. To Mikołajki i Boże Narodzenie. To czas rodzinnych spotkań i niezwykłej atmosfery. To czas pomagania i dzielenia się z innymi.
W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców” uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w lekcji "Pomocne serce".
Podarujmy dzieciom troszeczkę radości!!!
2019-12-13 Anna Iwanicka, Małgorzata Smagowska, Beata Wilkołaska
W dniach od 22 listopada do 12 grudnia 2019 r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w zbieraniu darów dla wychowanków Domu Dziecka w Przybysławicach. Zbieraliśmy przybory szkolne, środki czystości, ręczniki i słodycze.
Mikołajki w zagrodzie Mikołaja
2019-12-11 Anna Iwanicka, Beata Wilkołaska
6 grudnia, to czas oczekiwania na przyjście Mikołaja. W tym roku uczniowie klas 2A i 3B postanowili sami się do niego wybrać i pojechali na spotkanie na Ranczo Arka. Dzieci zostały bardzo gorąco przywitane przez Śnieżynkę i elfa, a następnie zaproszone do udziału w warsztatach plastycznych.
Święto Szkoły w oddziałach przedszkolnych
Grupy przedszkolne w dniu Święta Szkoły poznawały historię związaną z nadaniem imienia szkole. Podczas zajęć z wychowawczyniami dotyczącymi Synów Pułku Ziemi Lubelskiej, przedszkolaki rozmawiały o dziecku żołnierzu i trudach życia młodego człowieka w tamtych wojennych czasach.
Święto Misia
Nie od dziś wiadomo, że najlepszym przyjacielem, najmilszą przytulanką każdego mniejszego i większego dziecka jest właśnie pluszowy miś. Swoje święto obchodzi 25 listopada.
Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Akcja organizowana przez Centrum Rozwoju Lokalnego skierowana jest do przedszkoli i klas I-III i jest objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
II Wojewódzki Konkurs Plastyczny
Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka
Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie jest organizatorem II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.
Wycieczka na lotnisko klas 2d i 2e
2019-10-07 Małgorzata Smagowska, Anna Jabłońska
2 października uczniowie klasy 2d i 2e zwiedzili Port Lotniczy Lublin-Świdnik.
Klasy I B i I F na wycieczce w Krainie Rumianku
Jest taki niezwykły zakątek na Polesiu Lubelskim, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu. Można tam znaleźć odpowiedzi na pytania: skąd pochodzę, kim jestem, co chcę zostawić po sobie następnym pokoleniom...
Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie można doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane.
Wycieczka do Bałtowa klas 2a, 2b, 2d
10 czerwca 2019 r. uczniowie z kl. 2a, 2b, 2d wyruszyli w niezwykłą podróż do Bałtowa. Przygodę w krainie dinozaurów rozpoczęli od Sabatówki, w której spotkali wiedźmę. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Uczniowie odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. SAFARI.
Wakacyjnie bezpieczni – spotkanie z policjantką
2019-06-14 Anna Iwanicka, Beata Wilkołaska
W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie letniego wypoczynku, 13 czerwca 2019 r. w klasach I-III odbyły się spotkania z dzielnicową VII Komisariatu Policji w Lublinie, st. sierż. Katarzyną Steć. Pani dzielnicowa rozmawiała z uczniami o tym, jak bezpiecznie spędzić czas wolny i ustrzec się przed niebezpieczeństwami. Przypomniała zasady obowiązujące w ruchu drogowym, podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży. Przestrzegała przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.
Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS w klasie I B
W środę 5 czerwca 2019 r. zakończył się cykl zajęć warsztatowych w programie "Nauka jest cool" organizowanych przez Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS. Program obejmował 8 warsztatów naukowych, które realizowane były w ciągu całego roku szkolnego. Misją Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS jest rozbudzanie w dzieciach naukowej pasji poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie.
Pierwszaki w Farmie Iluzji
2019-06-07 Ewa Król, Małgorzata Smagowska
4 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 1C i 1E wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki i Edukacji Farma Iluzji w Mościskach – „gdzie nic nie jest takie, jak się z pozoru wydaje…”. To park pełen rozrywki, ciekawostek i atrakcji z nutą edukacji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczającym zasadom grawitacji, wydającym się wręcz niemożliwymi. Wycieczkę z pewnością będziemy długo wspominać. Dostarczyła nam ona wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.
Eksperymenty klasy 2b
Jak powstaje prawdziwa tęcza? To bardzo proste! Jest to zjawisko optyczne i meteorologiczne, występujące w postaci wielobarwnego łuku, widocznego gdy krople wody są oświetlane w atmosferze ziemskiej. Światło rozszczepia się, załamuje i odbija wewnątrz kropli deszczowej wody. Jak otrzymać tęczę w probówce? Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie kl.2b wykonując eksperyment z wykorzystaniem kryształków hydrożelowych i barwników spożywczych. Eksperyment mający na celu stworzenie przenośnej tęczy, zamkniętej w przenośnej probówce to eksperyment poświęcony kolorom. Do trzech podstawowych kolorów zalicza się niebieski, czerwony i żółty. W wyniku mieszania ich między sobą powstają inne, zwane pochodnymi. Z tych wszystkich kolorów zbudowana jest tęcza. Łącząc możliwości magazynowania wody przez kryształki hydrożelowe, uczniowie stworzyli własną tęczę która będzie widoczna przez wiele dni. Zabawa była bardzo udana. Eksperyment zrobił na dzieciach pozytywne wrażenie.
Algorytmy układania kostki Rubika w klasie 2b
Historia układania kostki Rubika sięga 1974 roku, kiedy to Ernest Rubik stworzył kostkę po to, aby pomóc studentom lepiej zrozumieć przestrzeń. Dziś jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych zabawek, która ćwiczy pamięć, wyobraźnię i myślenie logiczne. W takim razie jak ułożyć tę kostkę? Jest tyle kombinacji (ponad 43 tryliony), że praktycznie niemożliwe jest jej ułożenie przez losowe obracanie ścianek. Należy podzielić kostkę na kilka etapów i w każdym z nich zastosować odpowiednie algorytmy, żeby nie zepsuć tego co już ułożyliśmy. Układanie kostki Rubika cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klasy 2 b. Mistrzem klasowym jest Nikodem Sołtys. Gratulujemy Nikodemowi i życzymy wszystkim uczniom opanowania algorytmów układania kostki Rubika.
Granie i matematyzowanie w kl. 2b
Dobierając właściwie gry doskonalimy u dzieci matematyzowanie. W naturalny sposób uczymy kodowania i dekodowania informacji. W czasie konstruowania i rozgrywania gier dzieci gromadzą również doświadczenia logiczne, np. szeregowanie elementów wg przyjętego kryterium...
Mali ekolodzy w klasie I B
W piątek 8 marca na zajęciach podsumowaliśmy wiadomości z zakresu ekologii. Tego dnia tata Mateusza przedstawił ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą ochrony środowiska i zachęcającą do działań proekologicznych. Podczas zajęć mieliśmy okazję zauważyć skutki niewłaściwego postępowania ludzi wobec środowiska, utrwalić zdobyte wiadomości oraz poćwiczyć umiejętność właściwej segregacji odpadów. Mali ekolodzy pamiętają, że Ziemia to nasz wspólny dom i należy o nią szczególnie dbać.
„Święto Kapelusza” u pierwszaków
2019-03-12 Małgorzata Smagowska, Beata Wilkołaska
Każdy dzień w szkole może być ciekawy...
Piątek 8 marca 2019 r. był niezwykłym i wesołym dniem w naszej szkole. Obchodziliśmy Dzień Kobiet - wszak nasze dziewczynki są kobietami! Były życzenia i kwiaty od chłopców oraz Święto Kapelusza do którego podczas marcowych zajęć edukacyjnych zainspirowały nas omawiane różnorodne teksty literackie. W każdej klasie wyglądało to inaczej.
Ananasy z pierwszej „A„ klasy_luty
Zakończył się pierwszy semestr nauki roku szkolnego 2018/2019 i płynnie weszliśmy w semestr drugi.
Dalej działamy, doświadczamy – pracujemy. W lutym uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych, przygotowaliśmy program artystyczny dla naszych Babć i Dziadków i mieliśmy cudowną zabawę karnawałową.
Szczegóły w naszej gazetce.
Ananasy z pierwszej „A„ klasy_styczeń
Powitaliśmy Nowy Rok i wróciliśmy do szkoły. W styczniu między innymi zadaniami szkolnymi chętnie spędzaliśmy czas na dworze, robiliśmy doświadczenia, przygotowywaliśmy instrumenty muzyczne, uczyliśmy się segregacji śmieci, robiliśmy zakupy, byliśmy w kinie.
Spotkanie z policjantką „Bezpieczne ferie zimowe ”
2019-02-11 Anna Iwanicka, Beata Wilkołaska
Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, 31 stycznia, 6 i 8 lutego w klasach I – III oraz oddziałach przedszkolnych odbyły się spotkania z policjantką st. sierż. Katarzyną Steć, dzielnicową VII Komisariatu Policji w Lublinie.
Pierwszaki w kinie
2019-02-10 Małgorzata Smagowska
W dniach 25 stycznia 2019 r. i 6 lutego 2019 r. uczniowie klas 1 A, C, D i E wraz z opiekunami wybrali się do kina Cinema City Lublin na film pt. "Ralph Demolka w Internecie”. Akcja filmu przenosi się z salonu gier do nieznanego i stale rozwijającego się świata internetu. Film "Ralph Demolka w internecie" był porcją doskonałej rozrywki i niezapomnianej wędrówki po nieznanych zakamarkach internetu.
Klasy 2b i 2d na koncercie edukacyjnym „Zima, zima, zima…”
4 lutego 2019 r. kl. 2b i 2d wybrały się do Filharmonii Lubelskiej na koncert edukacyjny „Zima, zima, zima…” Dzieci usłyszały odgłosy skrzypiącego śniegu, zimowej zamieci czy tupania nogami, kiedy chcemy się rozgrzać.
Ananasy z pierwszej „A„ klasy _listopad i grudzień
Minęły dwa kolejne miesiące w których to między innymi: uczciliśmy 100 lat Niepodległości, poznaliśmy zachowania ptaków mieszkających w mieście, przygotowaliśmy się do świąt.
Szczegóły w naszej gazetce.
Ach te mikołajki...
„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
A klasy pierwsze na Niego czekają.….”
Mikołajki obchodzone są 6 grudnia w dzień imienin Mikołaja. To zwyczaj obdarowywania się prezentami, który na stałe wpisał się w szkolną tradycję. To dzień, na który uczniowie klas pierwszych długo czekali. Mikołaj, który troszeczkę przybył spóźniony, obdarował wszystkie pierwszaki różnymi, fajnymi prezentami.
Piosenki Żołnierskie
Gdy padnie słowo "Ojczyzna",
Wierny odpowie głos...
Jan Brzechwa
Popularyzacja pięknych pieśni odnoszących się do ważnych momentów w naszej historii, to jeden z elementów w wychowaniu patriotycznym młodego człowieka. Dlatego też 26 listopada w ramach obchodów Święta Szkoły, w klasach pierwszych odbył się przegląd Piosenki Żołnierskiej. Młodzi artyści wykazali się wielką wrażliwością i dużymi umiejętnościami.
Wojewódzki konkurs plastyczny
„100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości widziane oczami dziecka – pocztówka”
2018-11-18 Anna Iwanicka, Beata Wilkołaska, Beata Dwojakowska-Bukowska
Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie jest organizatorem konkursu plastycznego. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Kurier Lubelski. Adresatami konkursu są uczniowie klas I-III szkół podstawowych województwa lubelskiego.
Warsztaty kulinarne w I E
2018-11-16 Paulina Wilczek, Małgorzata Smagowska
16 listopada 2018 r. klasa I E uczestniczyła w warsztatach kulinarnych, które odbyły się w pizzerii. Dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o pochodzeniu i historii pizzy oraz z jakich składników przygotowuje się to popularne danie.
Ananasy z pierwszej „A” klasy_październik
Minął drugi miesiąc intensywnej pracy w klasie 1 A. Jesteśmy już pełnoprawnymi uczniami. Złożyliśmy ślubowanie. Aktywnie włączaliśmy się w różne akcje realizowane na terenie szkoły. To co się działo, pokazuje nasza gazetka.
Dynia na Halloween w I E
2018-11-05 Małgorzata Smagowska
Olbrzymią frajdę - tradycyjny lampion z dyni na Halloween przygotował nam tata ucznia z naszej klasy Tomka Sarata. Wydrążona dynia z ciekawym wzorem szybko przypadła do gustu dzieciom.
Klasy II i III w teatrze
31 października 2018 r. kl. II a, b, c, d i III b, c wybrały się do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl pt. „Kopciuszek”. Wszyscy znamy główną bohaterkę Kopciuszka, dobrą i skromną dziewczynkę. W bajce jest również zła macocha oraz złośliwe siostry. Jest też dobra wróżka, która pomaga Kopciuszkowi spełnić marzenie o balu.
Lekcje biblioteczne w klasach pierwszych
2018-10-24 Małgorzata Smagowska
W październiku 2018 r. uczniowie klas pierwszych rozpoczęli swoją przygodę z czytaniem. A wszystko zaczęło się od pogadanki, w której pani Ania - bibliotekarka poinformowała dzieci o tym, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.
Froeblowskie kolory w klasach pierwszych i drugich
2018-10-22 Anna Iwanicka, Beata Wilkołaska
Wykorzystanie Darów Froebla w codziennej pracy przynosi wiele korzyści: umożliwia ćwiczenie wszystkich zmysłów, rozwijanie sprawności manualnej, koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej, pobudza wyobraźnię i myślenie twórcze.
Froeblowski Tydzień Kolorów w klasie I B
Froeblowski Tydzień Kolorów rozpoczął się w piątek 5 października Światowym Dniem Uśmiechu. Tego dnia czytaliśmy humory z czasopisma Świerszczyk i opowiadaliśmy zabawne historyjki ilustrowane Darami Froebla, a uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto.
Ananasy z pierwszej „A” klasy_wrzesień
Pierwszy miesiąc uczniów klasy 1 A w szkole to czas zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności. Aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach organizowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki, w spotkaniu z p. policjantką i obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Składamy również życzenia naszym klasowym solenizantom. Kolejne miesiące przed nami...
Mikrobiolodzy i ekobadacze z klasy IIB
Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym. Daje to dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata.
Bezpieczna droga do szkoły uczniów klas pierwszych
2018-09-28 Dorota Majcherska, Anna Iwanicka, Beata Wilkołaska
Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci, warto więc zwrócić ich uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań na drodze. Ważnym elementem jest edukacja najmłodszych – uświadomienie różnego rodzaju niebezpieczeństw oraz wiedza, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.
Wycieczka klasy IB i IC do Parku Edukacji i Rozrywki Farmy Iluzji
8 maja 2018 r. klasy Ib i Ic udały się na wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki Farmy Iluzji. Jest to jedyny w Polsce park sensoryczny osadzony w świecie iluzji, w którym do dyspozycji jest kilkadziesiąt różnego rodzaju atrakcji zaprzeczających ludzkim zmysłom. Dzieci zwiedziły Chatę Tajemnic, w której utrzymanie równowagi okazało się nie lada sztuką. Bawiły się w poszukiwaczy przygód w Wiklinowym Labiryncie.
Polska – jej piękno i historia
Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W naszej szkole bardzo uroczyście obchodzimy święta majowe. W ramach kształcenia ogólnego jedną z najważniejszych umiejętności jest aktywny udział w życiu kulturalnym szkoły, środowiska lokalnego i kraju. Wzmacniane jest tym samym poczucie tożsamości narodowej, przywiązanie do historii i tradycji narodowych. Dzieci z grup 0 A, 0 B, 0 C i uczniowie klas trzecich D, F wzięli udział w uroczystości i przy tej okazji postanowili sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie.
Rodzic w roli eksperta w grupie 0 B
Dziś na zajęciach grupa 0 B gościła rodziców Poli, którzy prowadzą sklep zoologiczny. Dzieci z bliska zobaczyły papugę Kakadu, rybki, murenę, rozgwiazdę. Rodzice Poli opowiedzieli czym żywią się poszczególne zwierzątka, a także, jakie mają zwyczaje i jak należy się nimi opiekować.
Siódmy miesiąc za nami...
2018-04-11 Beata Wilkołaska, Małgorzata Szabat
Chociaż nadeszła wiosna i jest coraz cieplej, dzieci z grupy 0 A nie zwalniają tempa. Działają wykazując się dużą pomysłowością i aktywnością.
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego numeru „Juniorka”.
Uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie
Uczniowie klasy I B przygotowali przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek szuka księcia". Najpierw na spektakl zaprosili swoje babcie, dziadków, rodziców oraz rodzeństwo. Kolejnymi widzami były dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas pierwszych. Młodzi aktorzy w kolorowy i zabawny sposób przedstawili nowoczesną wersję znanej baśni z ważnym morałem, by uważać na to, z kim umawiamy się na czacie. Dzieciom należą się wielkie brawa i wyrazy uznania za odwagę, pamięciowe opanowanie roli i dobrą zabawę.
Kolejny (piąty) miesiąc za nami...
2018-02-19 Małgorzata Szabat, Beata Wilkołaska
Czas szybko "leci" w grupie 0A, zabawa, nauka i mile spedzone chwile. W styczniu bardzo dużo się działo: "wystrzałowy" bal karnawałowy, kino, warsztaty z rodzicami - ekspertami (dowiedzieliśmy się wielu nowych ciekawych rzeczy - bawiąc się zdobywaliśmy nową wiedzę). Do zobaczenia za miesiąc!
Świętujemy Dzień Babci i Dziadka w grupie 0B
Dnia 22 stycznia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Kochane Babcie i Drogich Dziadków, którzy obchodzili swoje święto. Były ciepłe słowa będące wyrazem miłości i wdzięczności, wspólne działania w kącikach froeblowskich, pyszne lody z owocami oraz upominki w przygotowanie, których dzieci włożyły swoje serca. W kąciku gospodarczym wspólnie z Babciami upiekliśmy francuskie ciasteczka, w kąciku twórczym powstały piękne zakładki do książek, kącik zabaw badawczych stworzył z grochu i wykałaczek ciekawe figury przestrzenne, a w kąciku Darów podziwialiśmy pomysłowe konstrukcje budowlane.
Dziesiątka w Darach Froebla zakodowana
Uczenie się za pomocą zabawy to niezastąpiony sposób na szybkie przyswajanie wiedzy. Przychodzi naturalnie i korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Uczniowie klasy 1B ćwiczyli dodawanie dwóch i trzech składników zakodowanych w Darach Froebla. Układali również skrypt drogi, która prowadziła przez „zakodowane dziesiątki”.
Czekając na bożonarodzeniową gwiazdkę kodujemy z darami Froebla w klasie I B
Kodowanie z Darami Froebla daje wiele możliwości. Kod może być przedstawiony na różne sposoby: w postaci linijek następujących po sobie komend, w postaci graficznej, w postaci ustnej instrukcji, w postaci sekwencji kolorów itd...najważniejsze, żeby nadawca i odbiorca dobrze się rozumieli.
Umiemy dzielić się radością – akcja charytatywna klasy IB
Uczniowie klasy I B wraz z wychowawczynią i rodzicami zorganizowali zbiórkę rzeczy dla wychowanków domu dziecka. Akcja przeszła nasze oczekiwania. Zebraliśmy dużo rzeczy, które wraz ze świątecznymi życzeniami przekazaliśmy dzieciom.
Freblowski i Święty Mikołaj w klasie IB
Dzień Świętego Mikołaja jest dniem pełnym radości dla wszystkich dzieci. Klasa 1b rozpoczęła ten dzień od kodowania z Darów Froebla. W klasie pojawiły się freblowskie Mikołaje, a około godz. 10.00 odwiedził nas Święty Mikołaj.
Spotkanie z Pchłą Szachrajką
W dniu 4 grudnia uczniowie klasy IA, IB, ID oraz grupa 0A wybrali się na spektakl pt.: ”Pchła Szachrajka”. Bohaterka wiersza Jana Brzechwy jest to z pewnością najsłynniejsza i najsprytniejsza pchła świata, która potrafi wywrócić wszystko do góry nogami.
Wycieczka klasy IB i IC do straży pożarnej
W dniu 9 listopada 2017 roku uczniowie klasy IB i IC wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Pan strażak zapoznał dzieci ze swoją pracą. Zaprezentował również wyposażenia samochodów strażackich niezbędne do gaszenia pożaru, usuwania skutków gwałtownych burz, wypadków drogowych oraz innych katastrof.
Klasowe drzewko trzeciej h
Drzewa odgrywają ogromną rolę w środowisku, w którym żyjemy. Wspólne sadzenie drzew na podwórku czy placu zabaw jest dobrą formą współdziałania i współpracy, rozwija w dzieciach poczucie odpowiedzialności za otaczającą przestrzeń. Podnosi jednocześnie świadomość ekologiczną w zakresie ochrony środowiska. 20 czerwca 2017r., aby upamiętnić ukończenie I etapu edukacyjnego uczniowie klasy III h posadzili swoje drzewko. Będą obserwować jego rozwój przez kolejne lata pobytu w szkole.
Jesteśmy najlepsi!!!
Reprezentacja klas III (h, e, c) prowadzona przez p. Iwonę Dudek-Błaszczyk zdobyła I miejsce w Międzyszkolnych Zawodach "Lekkoatletyka dla każdego", które odbyły się 9 czerwca 2017r. w Hali Sportowej im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie.
Wspieramy zwierzaki
Również w tym roku uczniowie klasy III h aktywnie włączyli się w akcję organizowana przez Samorząd Uczniowski na rzecz Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Lubelski Animals". Los bezdomnych psów i kotów nie jest im obcy. Dzieci rezygnowały ze słodyczy i wraz z rodzicami kupowały karmę dla zwierząt: puszki, opakowania z mokrą i suchą karmą, makaron. Wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Wielkanocne witraże i karczochy
Tym razem uczniowie klasy 3h postanowili wykonać kolorowe witraże i wielkanocne karczochy.
Mapujemy myśli
Mapowanie myśli – mapy myśli to efektowna technika notowania. Tony Buzan, autor techniki wyszedł z założenia, że ludzka pamięć i zdolności analityczne są nieograniczone. Dostęp zaś do zasobów pamięci umożliwiają słowa-klucze, które uruchamiają cały kontekst skojarzeniowy. Wykorzystując „mind mapping” aktywizujemy obie półkule mózgu, na jednej kartce możemy zapisać informacje, które w notatce zajęłyby kilka stron, notujemy i zapamiętujemy nawet 10 razy szybciej, wychodzimy poza utarte schematy myślenia i rozwijamy nasze twórcze zdolności.
Kodowanie nie tylko na dywanie
Uczniowie klasy 3 h zmierzyli się z programowaniem. Zajęcia miały pokazać, że nie trzeba być informatykiem, aby zrozumieć podstawy kodowania.
Nazwa może groźnie brzmi, ale same zadania mogą dostarczyć tylko dobrej zabawy. Dzięki niej kształtujemy umiejętności wnioskowania, logicznego myślenia oraz wiązania faktów.
Zadanie jakie zostało postawione przed uczniami pokazało, że każde dziecko może osiągnąć sukces.
Zakodowany robot na zajęciach u pierwszaków
Czy można zaprogramować robota tak, by wykonywał określone czynności? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy I C podczas kolejnych zajęć z kodowania.
Kosmiczne zabawy z matą Mistrzów Kodowania
Podczas kolejnych zajęć z kodowania pierwszaki zajmowały się tematyką związaną z kosmosem. Układały na macie rakietę według instrukcji zawartej w słuchanym opowiadaniu. Odkodowywały nazwy planet, by ułożyć schemat Układu Słonecznego. Uzupełniały w rakiecie zbiorniki z paliwem, bawiąc się w grę matematyczną.
Uczymy się z matą edukacyjną Mistrzów Kodowania
Nadszedł długo oczekiwany moment, kiedy mogliśmy rozpocząć naszą przygodę z matą. Wspólnie opracowaliśmy zasady obowiązujące podczas zajęć i na początek z radością uczestniczyliśmy w zabawach matematycznych.
Dziewczynka z zapałkami – metaplan
Jak pomóc dziewczynce z zapałkami? Na to pytanie poszukiwali odpowiedzi uczniowie klasy 3 h.
Aby dokonać dogłębnej analizy problemu wykorzystali metaplan, będący plastycznym zapisem dyskusji, prowadzonej przez uczestników dyskutujących na określony temat i jednocześnie tworzących plakat.
Co u nas słychać ?
Klasa III h, podobnie jak wszyscy uczniowie w szkole działają, uczestniczą, goszczą i tworzą. W Trzeciakowych wieściach staramy się odpowiedzieć na postawione pytanie.
Wycinanki, wydzieranki, rymowanki
Moja kolorowa rybka uwielbia bawić się w wodzie.
Jest bardzo zwinna i gibka,
pluska wesoło przy każdej pogodzie.
Jej łuski różnokolorowe,
w słońcu błyszczą kolorów milionem.
Gdy mnie zobaczy,
odwraca głowę i wesoło macha ogonem.
Eksperymentujemy i zadania wykonujemy
28 listopada 2016r. mieliśmy zajęcia z Unikidsu Fizyczne jaja. To były bardzo ciekawe doświadczenia. Prowadzący pokazali nam między innymi siłę bezwładności oraz jak odróżnić surowe jajko od gotowanego. Po zajęciach robiliśmy doświadczenia z wodą, octem, sodą i spinaczami (np. wulkan, nurek Kartezjusza). Nadmuchiwaliśmy balony za pomocą octu i sody.
Komiks
Uczniowie klasy 3 h spróbowali swoich sił w rysowaniu komiksów na dowolny temat. Każdy otrzymał bazę, którą należało wypełnić rysunkiem i tekstem. Zadanie nie było łatwe. Należało pobudzić swoją wyobraźnię i zabrać się do pracy. Każdy mógł tworzyć komiks indywidualnie lub w parach. Należało tylko ustalić temat pracy, nadać jej tytuł, wymyślić bohaterów i zaprezentować wykonaną pracę.
Majsterkowo Pudełko na „skarby”
25 listopada 2016 r. klasa III h uczestniczyła w zajęciach Pudełko na „skarby”, organizowanych w Castoramie Lublin II. Ich celem było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.
II miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Lekkoatletyka dla każdego dla uczniów klas III
2016-11-22 Iza Irga-Sęk, Beata Wilkołaska
22 listopada 2016r. reprezentacje klas III c i III h wzięły udział Międzyszkolnych Zawodach Lekkoatletyka dla każdego, odbywających się w Hali Sportowej przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie. Celem zawodów było popularyzowanie lekkiej atletyki, poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej dzieci, promowanie atrakcyjnych form zajęć ruchowych i zachęcanie do podejmowania aktywności fizycznej.
Spotkanie z malarzem w klasie III h
Ostatnio (w piątek 7.10.2016r.) odwiedził nas dziadek Natalii, który jest malarzem i maluje obrazy. Pokazał nam niektóre ze swoich prac oraz przybory, które służą do malowania. Były w nich: farby (akrylowe i olejne), różne pędzle, płótna, podobrazie, palety, sztalugi. Uważamy, że powinien być spokrewniony z Leonardo da Vinci albo z Vincentem van Goghiem. Nauczyliśmy się, że aby zostać wielkim malarzem trzeba tylko mocno chcieć i bardzo się starać. Bardzo dziękujemy.
Wycieczka klasy III h do Komisariatu IV Policji w Lublinie
30 września 2016r. uczniowie klasy III h odwiedzili Komisariat IV Policji w Lublinie. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy policjantów, zwiedzenie budynku komisariatu i przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Pan policjant z Wydziału Kryminalnego oprowadził uczniów po budynku komisariatu i opowiedział o pracy policji i w policji.
Samochód marzeń
23.09.2016 r. w piątek w ramach cyklu spotkań „Poznajemy zawody i pasje naszych rodziców” gościł w naszej szkole pan Radosław Zwierz, tata Nadii z klasy 2a. Dzięki uprzejmości pana Radosława uczniowie klas „0”A, „0”B, Ia, Ic i IIa pod opieką pań wychowawczyń obejrzeli imponujących rozmiarów pojazd, samochód marzeń wielu dzieci – ciągnik siodłowy /TIR bez naczepy/.
"Czym otruto Królewnę Śnieżkę?"
W środę 21.09.2016r. klasa III h uczestniczyła w projekcie „Czym otruto Królewnę Śnieżkę?", który miał zapoznać uczniów z niebezpieczeństwem jakie niosą ze sobą trucizny, gdzie w najbliższym otoczeniu można je spotkać oraz jak je rozpoznać, aby uniknąć przypadkowego spożycia i zatrucia. Zajęcia zrealizowane zostały na Uniwersytecie Przyrodniczym - Rektorat/"Zootechnika", Lublin, ul. Akademicka 13.
"Nauka źródłem inspiracji - Świat na znaczku pocztowym”
20.09.2016r. klasa III h wzięła udział w warsztatach zorganizowanych w ramach XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki „Nauka źródłem inspiracji - Świat na znaczku pocztowym”, odbywających się w sali teatralnej Poczty Polskiej w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 50. Przesympatyczne panie opowiedziały uczniom o znaczkach pocztowych. Dzieci miały możliwość szczegółowego obejrzenia poszczególnych „okazów” filatelistycznych z wykorzystaniem lupy.
Narodowe Czytanie 2016 w klasach III d i III h
2016-09-03 Katarzyna Bryłowska, Beata Wilkołaska
3.09.2016r. uczniowie klas III d i III h odwiedzili LSCDN. Wzięli udział w zajęciach polegających na interaktywnym czytaniu powieści "Quo vadis". Poznali postać autora - Henryka Sienkiewicza i ogólnie świat pierwszych chrześcijan. Do ćwiczeń praktycznych wykorzystana została tablica interaktywna SmartBoard.
Wycieczka Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową klas II h i III d
6 czerwca 2016r. uczniowie klas II h i III d wyruszyli na wycieczkę Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową. Przejeżdżali przez malownicze tereny Kotliny Chodelskiej i Lubelskiego Powiśla. W Polanówce pracownicy kolejki rozpalili ognisko, a pracowite mamy i tato przygotowali kiełbaski do pieczenia. Zaopatrzeni w specjalne widelce uczniowie samodzielnie zabrali się do pracy i wzorowo wykonali zadanie.
Słodki Dzień Dziecka w klasie II h
Dzień Dziecka to radosne święto. Dorośli dokładają starań, aby był to niezapomniany dzień. W tym roku uczniowie klasy II h świętowali go na słodko. Wybrali się na wycieczkę do cukierni Williams przy ulicy Bursztynowej. Wspólna degustacja lodów okazała się rozkoszą dla podniebienia. Każdy wybrał smak, który najbardziej lubi.
Dzieciom małym i tym dużym życzymy wszystkiego najlepszego.
Wycieczki uczniów klas drugich i trzecich do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
Wycieczki do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, zorganizowane przez Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, działający w naszej szkole (Aldona Piasecka, Izabela Irga - Sęk, Anna Matuszuk, Anna Chodun), odbyły się w dniach: 25.04, 18.05 i 20.05. Wycieczki do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, zorganizowane przez Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, działający w naszej szkole.
Światowy Dzień Ziemi – lekcja przyrody dla klasy 2g w lesie
W piątek 22 kwietnia uczniowie klasy 2g obchodzili Światowy Dzień Ziemi. Wybrali się do lasu aby uczestniczyć w zajęciach z panem leśnikiem, Michałem Bereckim. Pan leśnik mówił o podstawowych zasadach ochrony przyrody. Wykorzystując ciekawe plansze edukacyjne przekazał wiele praktycznych wiadomości na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Uświadomił dzieciom niebezpieczeństwa, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.
Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej pt. "Mądre Główki" w roku szkolnym 2015/2016
W piątek 15 kwietnia 2016r. odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej "Mądre Główki". Uczniowie klas 1-3 zmierzyli się z pytaniami z różnych dziedzin wiedzy ujętych w pytania zamknięte, zamieszczone na platformie edukacyjnej.
Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy ogólnej, kształtowanie wizerunku człowieka wszechstronnie wykształconego i zachęcanie do stałego poszerzania wiedzy.
Dzień Radia 2016
11 kwietnia uczniowie klasy II h odwiedzili Radio Złote Przeboje. Dzięki uprzejmości dziennikarzy mieli możliwość poznania rozgłośni „od środka”, po drugiej stronie mikrofonu. Zobaczyli jak wygląda pokój redakcyjny, gdzie dziennikarze i realizatorzy przygotowują się do swoich zajęć. Następnie zwiedzili studio emisyjne i nagraniowe.
Uczniowie zakwalifikowani do II etapu
KONKURSU „MĄDRE GŁÓWKI”
ROK SZKOLNY 2015/2016
Uczniowie zakwalifikowani do II etapu
KONKURSU „MĄDRE GŁÓWKI”
ROK SZKOLNY 2015/2016
Wiosenne śniadanie uczniów klasy II G
Dnia 21 marca 2016 roku uczniowie klasy II G przygotowywali wspólnie Wiosenne śniadanie. Na stołach pojawiły się potrzebne produkty: pieczywo, masło, jajka, sery, wędlina, a przede wszystkim warzywa (pomidory, sałata, rzodkiewki, ogórki, szczypiorek, kukurydza i papryka). Powstały z nich wiosenne, kolorowe i bardzo zdrowe kanapki, pasty i sałatki.
Klasa II G na audycji muzycznej Rośnij muzyczko, rośnij…
Stowarzyszenie Twórców Ludowych zaprosiło dzieci i nauczycieli na cykl audycji poświęconych muzycznym tradycjom Lubelszczyzny. Rośnij muzyczko, rośnij… – to spotkanie z tradycją, w trakcie którego usłyszeliśmy i poznaliśmy pieśni, obrzędy i zwyczaje związane z rokiem kalendarzowym, a także obrzędowością rodzinną. Dzieci miały okazję nauczyć się, dziś już często zapomniane dawne gry i zabawy, wyliczanki oraz zagadki.
Wielkanocne baranki
W poniedziałek 21 marca 2016r. uczniowie klasy II h uczestniczyli w warsztatach cukierniczych w Cukierni Artystycznej Creamy. Podczas warsztatów każde dziecko miało doskonałą okazję spróbować swoich sił w roli cukiernika i samodzielnie wykonać wielkanocnego baranka. Młodzi cukiernicy pod okiem mistrzów cukierniczych formowali masę cukrową i tworzyli swoje dzieła.
Klasa II h na warsztatach kulinarnych
14 marca 2016r. uczniowie klasy II h uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Dowiedzieli się jak nazywa się czapka Pizzera, gdzie przyrządzono pierwszą pizzę, poznali historię księżniczki Margherity i sposób przygotowania pizzy opartej na tradycyjnej, włoskiej recepturze. Wspólnie, sprawnie i estetycznie przyrządzili klasowy przysmak. Warsztaty zakończyły się degustowaniem wykonanej przez uczniów (z małą pomocą szefowej kuchni) pizzy.
Była pyszna!
Przedstawienie ”Dziewczynka z zapałkami dawniej i dziś”- rozpoczęcie Dni Otwartych w naszej szkole
9 lutego 2016 r. gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkoli: nr 73, 77 i 79 w Lublinie. Zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie pt. ”Dziewczynka z zapałkami dawniej i dziś” zrealizowane na motywach baśni H. Ch. Andersena, w wykonaniu uczniów z młodszej grupy teatralnej Młodzi Zdolni działającej w Szkolnym Teatrze SP 28 w Lublinie.
Jak to się dzieje, że żarówka świeci?
Uczniowie klasy II h sprawdzali, jak to się dzieje, że żarówka świeci. Na potrzeby doświadczenia przygotowana została bateria płaska czteroipółwoltowa, żarówka sześciowoltowa i dwa przewody elektryczne zakończone klamerkami.
Przygotowania do Świąt Bożonarodzeniowych w klasie II h
W tygodniu poprzedzającym Wigilię uczniowie klasy II h uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Pierwszym zadaniem było przygotowanie bombek do ozdobienia świątecznej choinki. Dzieci z dużym zaangażowaniem oklejały styropianowe bombki gipiurą. Praca była trudna. Wszyscy wywiązali się z niej wzorowo.
Uczniowie klasy II h w KIDS’ CLUB
8 grudnia 2015r. uczniowie klasy II h dzięki Mikołajowi spędzili atrakcyjnie i sportowo czas w KIDS’ CLUB Centrum Rekreacyjno – Edukacyjnym dla Dzieci w Lublinie. Miejsce to dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń i niesamowitych chwil radości. Uczniowie nie tylko aktywnie wypoczywali, uczyli się również współdziałania i współpracy. Każdy znalazł coś interesującego do zabawy, nauki i aktywnego wypoczynku.
Zabawy andrzejkowe w klasie 2g
W poniedziałek 30 listopada tuż po lekcji o polskich tradycjach andrzejkowych do klasy 2g przybyły dwie niesamowite postacie. Wróżka i cyganka, które zaproponowały dzieciom wiele ciekawych wróżb. Zabawa z zapałkami, przekłuwanie igłą serduszka z imionami, wróżenie kostkami do gry wywołały ogromne emocje i okrzyki radości. Na koniec zabaw wróżbitki rozdały drugoklasistom zaczarowany list oraz ciastko w wróżbą.
Andrzejki w klasie II h
Dawno temu w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał się dowiedzieć, co go spotka w najbliższym czasie sięgał po andrzejkowe wróżby. Andrzejki to jeden z tych wyjątkowych magicznych dni w roku. Uczniowie klasy II h, 27 listopada 2015r. również uczestniczyli w zabawach andrzejkowych.
Warsztaty cukiernicze w klasie 4 C
Uczniowie klasy 4c uczestniczyli w warsztatach cukierniczych dla dzieci. Uczyli się piec słodkości i je dekorować. Warsztaty były związane z wypiekiem i samodzielnym dekorowaniem słodkich muffinek. Podczas warsztatów cukierniczych, dzieci miały okazję do kreatywnej zabawy. Wykonanie kolorowych babeczek pobudza wyobraźnię.
Warsztaty Wartości żywności klasy II H
Dnia 21 września 2015r. klasa II H wybrała się na wycieczkę, zorganizowaną w ramach XII Lubelskiego Festiwalu Nauki.
Na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego uczniowie wzięli udział w warsztacie Wartości żywności, poprowadzonym przez mgr inż. Monikę Skwarek.
Poznajemy zawody naszych rodziców w klasie I F
18 września 2015r. mama uczennicy Mai Małochy przybliżyła nam swoją pracę – zawód cukiernika. Z wielką pasją opowiadała o powstawaniu różnych wypieków - ciast, ciasteczek, mini - ciasteczek i tortów. Zainteresowanie wśród uczniów było olbrzymie szczególnie wtedy, kiedy była mowa o tortach urodzinowych pełnych kolorowych dodatków o różnych kształtach.
-
Wyjście na spektakle
-
Warsztaty integrujące w klasie 7D
-
Projekt "Dwie Siostry. Kultura + Edukacja”
-
Bezpieczne ferie zimowe
-
Akcja Kolędnicy Misyjni
-
Spotkanie z podróżnikiem
-
Akredytacja Erasmusa – kurs standardowego języka ogólnego: angielskiego oraz niemieckiego
-
W świątecznym nastroju
-
Świąteczne pierniczki w klasie 3E
-
Warsztaty w klasie 1B
-
Pieczenie pierników w 5A
-
VIII Turniej Historyczny IPN „Dziś Teleranka nie będzie…” Stan wojenny w Polsce – II edycja