Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Gra Miejska WOLNOŚĆ - ZAGUBIONY W CZASIE

shadow

Gra Miejska WOLNOŚĆ - ZAGUBIONY W CZASIE

 

Gra powstała podczas warsztatów zatytułowanych Lub Art Story, przygotowanych jako projekt autorski pani Anny Barton Skawińskiej.


Co to jest gra miejska?

Gra miejska to inaczej gra terenowa, w której za pomocą wskazówek odnajduje się stacje gry, w których można zdobywać punkty za wykonanie zadania. W naszej grze wędrowaliśmy po urokliwych zakątkach Lublina, przywołując pamięć o zasłużonych dla naszego kraju i miasta postaciach historycznych.Wędrowaliśmy wspólnie po dawnych epokach, spotykając królów Polski, poetów, artystów, polityków zasłużonych w walce o odzyskanie niepodległości naszego kraju. W ten sposób uczciliśmy setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Przygotowania

Uczniowie klas 7c i 7a spotykali się przed i po lekcjach, aby przygotować fabułę, przebieg, stacje, zadania i postacie gry.

Przebieg gry

Gra odbyła się 6 XI 2018 roku. Uczniowie przeprowadzający grę otrzymali z wypożyczalni stroje postaci historycznych i poszli na swoje stacje gry. Wszystko rozpoczęło się na Placu Wolności w Lublinie. Uczestnicy musieli odnaleźć 9 punktów gry, na których czekały na nich postacie z zadaniami. Byli wśród nich Józef Piłsudski, Jan Kochanowski, Julia Hartwig, Królowie i Królowe. Byliśmy podzieleni na 4 grupy, po 4 osoby. W grze brały udział 4 klasy: 7a, 7b, 7d, 7e , a także organizatorzy z 7c oraz 7a.

Zakończenie gry

Kiedy drużyny odwiedziły wszystkie punkty, odbyło się podsumowanie wyników i ogłoszenie zwycięzcy. Grę zwyciężyła drużyna z klasy 7e. Każda drużyna otrzymała dyplom za udział w grze oraz pamiątkowe odznaki. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom.

 

Wiktor, Ola, Julia, Natalia z 7c
informację przekazała pani Małgorzata Konarzewska



Zobacz całą galerię